Ameryka PółnocnaCiekawostki

San Diego – Ciekawostki i informacje

Każdy wie, że San Diego ma najpiękniejsze plaże, doskonałą pogodę i jest domem dla jednych z najbardziej przyjaznych ludzi w USA. Ale istnieje wiele innych naprawdę fajnych i ciekawych faktów na temat San Diego.

Dzięki ciepłemu, całorocznemu klimatowi, San Diego jest najlepszym miejscem turystycznym. Ale ta południowo-kalifornijska metropolia z ciekawym klimatem jest również domem dla nowatorskich przedsiębiorstw z zakresu nauk przyrodniczych, genomiki, biotechnologii, telekomunikacji, technologii Smart City, oprogramowania, elektroniki i innych ważnych innowacyjnych branż.

Najlepszym pracodawcą w mieście jest Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych.

W San Diego znajduje się największe muzeum oceanograficzne w USA.

San Diego, szybko rozwijające się miasto, w przeszłości znane było z baz marynarki wojennej, swojej znaczącej roli we wczesnym rozwoju lotnictwa oraz bliskości Meksyku. O

Ronald Reagan był pierwszą osobą, która przejechała most Coronado, kiedy został otwarty w 1969 roku.

Giant Dipper, drewniany roller coaster w Belmont Park w Mission Beach, jest jedynym rollercoasterem w Stanach Zjednoczonych, który znajduje się w National Register of Historic Places.

Mediana wieku ludności San Diego wynosi 34,9 lat, z 25 procent mieszkańców jest poniżej 20 roku życia i tylko 12 procent jest starszych niż 64 lata.

Styl życia w San Diego charakteryzuje się aktywnością na świeżym powietrzu, do czego zachęca zróżnicowany krajobraz, dwie przestronne zatoki i klimat z trwałym nasłonecznieniem. Sztuka kreatywna jest wspierana i promowana, podobnie jak sprzedaż sztuki w parkach publicznych.

W skład Konkursu Społecznego w centrum miasta wchodzi budynek Administracji Miejskiej, Teatr Obywatelski oraz sala wystawiennicza i centrum kongresowe. R

Kawiarnia Hua Mei w San Diego Zoo została nazwana na cześć pierwszego dziecka pandy urodzonej na półkuli zachodniej od 1990 roku.

San Diego produkuje najwięcej awokado w Stanach Zjednoczonych.

Za pozostawienie światełek świątecznych po 2 lutego są nakładane grzywny.

Miasto zostało nazwane „Najlepszym miejscem do rozpoczęcia startupu”

Sporty wodne i rybołówstwo oceaniczne są uprawiane przez większość roku, podobnie jak rekreacja lądowa, z mnóstwem parków, kortów tenisowych i pól golfowych w pobliżu. Góry i pustynie na wschodzie przyciągają turystów pieszych, rowerzystów, a zimą narciarzy.