13 Intrygujących Atrakcji dla Dzieci w Ostrawie

fot. MMO – Magistrát Města Ostravy / Wikipedia

Ostrawa to niezwykle piękne miasto, które znajduje się na terenie Czech. To prawdziwa kopalnia atrakcji dla najmłodszych, którzy bez wątpienia od razu zakochają się w tym miejscu. Dlatego bezsprzecznie warto zapoznać się z tymi najlepszymi atrakcjami dla dzieci, które bezapelacyjnie potwierdzają fenomen tego miejsca i fakt, czemu jest tak licznie odwiedzane przez turystów z całego świata.

1. Dino Park

To pierwsze z miejsc, jakie koniecznie powinno zobaczyć każde dziecko. Znajduje się tuż przy Ostrawie, ale jest wręcz magiczne. Można tam znaleźć wiele ruchomych modeli dinozaurów, są place zabaw, piaskownice. Jednym słowem prawdziwy raj dla najmłodszych.

2. ZOO

To kolejne z miejsc, jakie bezapelacyjnie muszą zobaczyć. Każde dziecko, które kocha zwierzęta, będzie nim wręcz zachwycone. Multum różnych rodzai zwierząt sprawi, że nie będzie chciało opuścić tego miejsca nawet na drobną chwilę.

3. Plac zabaw Fun Park Zirafa

To również miejsce, z którego dziecko będzie bardzo trudno wyciągnąć. Karuzele, huśtawki, liczne zjeżdżalnie, to tylko mały element tego, co czeka na najmłodszych w tym właśnie miejscu.

4. Wycieczka rowerowa

Młodzi pasjonaci wycieczek rowerowych nie mogli trafić lepiej. Ostrawa oferuje wiele wspaniałych tras idealnie skrojonych pod jazdę rowerami, które zachwycają okolicznymi atrakcjami, jak i również długością owych tras, gdyż na ogół są to wycieczki bardzo długie.

5. Kąpielisko

Ostrava Poruba to ogromny kompleks, który zachwyci każdego. Najmłodsi mogą liczyć tu na piękne baseny ze wspaniałymi zjeżdżalniami, placami zabaw, jak i również boiskami sportowymi. Zdecydowanie każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie.

6. Landek Park

Atrakcyjna strefa rekreacyjna położona w pobliżu Ostravy. Jest to miejsce, które przyciąga nie tylko miłośników historii, ale również rodziny z dziećmi, uczniów, pasjonatów sportu i organizatorów wydarzeń kulturalnych. W skład kompleksu wchodzą: Muzeum Górnictwa, Kompresorownia, Akwarium Landek, Harenda u Barborky, Family Gym oraz pole namiotowe.

7. Bajkowa Piwnica Straszydeł

To miejsce dla tych odważniejszych dzieci. Owa piwnica zabiera najmłodszych w piękny świat bajek, ale zapewnia również wiele tajemniczych i strasznych atrakcji, które zrobią wrażenie na niejednym milusińskim.

8. Aquacentrum Bohumin

To miejsce dla całej rodziny, ale najmłodsi zdecydowanie znajdą tu wiele atrakcji dla siebie. Baseny, zjeżdżalnie, mały wodospad, to tylko cząstka z nich.

9. Siłownie na powietrzu

Młodzi pasjonaci dbania o swoje zdrowie i kondycje mogą również korzystać ze znajdujących się tam siłowni, które w połączeniu z pięknymi widokami robią niesamowite wrażenie.

10. Spacer po centrum

To zdecydowanie duża atrakcja, gdyż samo centrum pełne jest licznych sklepów z zabawkami, jak i również innymi atrakcjami, które zadowolą każde dziecko.

11. Planetarium

Oferuje bogaty program, składający się z projekcji, wykładów i innych atrakcji, które są skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. W ramach programu, planetarium skupia się przede wszystkim na astronomii i innych dziedzinach nauk przyrodniczych i technicznych. Zalecany minimalny wiek to 5 lat.

12. Dolni Oblast Vitkovice

Unikalny obszar zlokalizowany w okolicach Ostravy. Znajduje się tam rozległy przemysłowy kompleks o nazwie Vítkovice, w skład którego wchodzą dawne zakłady hutnicze Vítkovice. W skład kompleksu wchodzą trzy połączone ze sobą części – kopalnia węgla kamiennego, koksofornia oraz huta żelaza, nazywane także „Ostrawskimi Hradczanami”. Dolní Obłast Vítkovice to również nacjonalne dziedzictwo przemysłowe, które obecnie jest dostępne dla zwiedzających. W ramach kompleksu znajduje się także planetarium i obserwatorium.

13. Mały Świat Techniki U6

Malý Svět Techniky U6 to interaktywna wystawa, która odzwierciedla historię technicznego postępu, począwszy od rewolucji przemysłowej aż do współczesności. Jest ona umieszczona w budynku dawnej energetycznej stacji VI w Dolních Vítkovicích. Wystawa ta składa się z różnych ekspozycji, które są połączone postacią pisarza Julasa Verne’a, a ich nazwy są inspirowane jego książkami. Wstęp na wystawę jest płatny i bilety można kupić także online.

2.7/5 - (liczba ocen: 6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.