10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Niechorzu i Okolicach

park miniatur: latarnia morska

Niechorze, to piękna i malownicza wioska położona w województwie zachodniopomorskim.

Leżąca na Pobrzeżu wioska, jest usytuowana na brzegu morza, dzięki czemu widoki są tutaj niesamowite.

To oraz ogrom atrakcji, które czekają na turystów małych i dużych w Niechorzu oraz okolicach sprawia, że jest to świetne miejsce na rodzinne wycieczki.

1. Latarnia Morska

Nadmorskie miejscowości nieodzownie kojarzą nam się zazwyczaj z latarniami morskimi. Blask wskazujący drogę statkom fascynuje od stuleci nie tylko dorosłych ale także dzieci. Latarnia morska, która znajduje się w Niechorzu, uchodzi za jedną z najpiękniejszych latarni w Polsce. Jedną z największych atrakcji latarni, jest taras widokowy z którego rozciąga się widok zapierający dech w piersiach. Dla dzieci z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie, zważywszy na fakt, że latarnia wznosi się na wysokość 45 metrów, a na jej szczyt prowadzi aż 210 schodów. Pytalskie maluchy na pewno będą pytał o to jak daleko widać światło latarni, dlatego uprzedzę ich pytanie – światło latarni morskiej widać na odległość około 37 kilometrów.

2. Muzeum Rybołówstwa

Łowienie ryb, jest nad morzem sposobem na życie bardzo wielu ludzi i ten sposób zarabiania ma setki, a nawet tysiące. Nic więc dziwnego, że w Niechorzy znajduje się muzeum poświęcone rybołówstwu. Jest to świetne miejsce, żeby zainteresować najmłodszych skąd biorą się ryby na naszym stole i ile wysiłku muszą włożyć rybacy, żeby można było cieszyć się świeżymi rybami. Ekspozycja pokazuje przedmioty związane z łowieniem ryb, które z pewnością zainteresują małych odkrywców.

3. Motylarnia

Znajdująca się tuż przy latarni morskiej motylarnia, to istna perełka turystyczna. Dzieci mogą tutaj podziwiać różnorodne gatunki motyli w tropikalnym środowisku, które panuje na terenie motylarni. Najmłodsi zobaczą tutaj jak poczwarka przepoczwarza się w motyla oraz poznają tajemnice oraz zwyczaje tych niezwykłych owadów. Motylarnia posiada niezwykłe okazy motyli, które pochodzą z całego świata.

4. Muzeum Figur Woskowych

Teren latarni morskiej jest niezwykle obfity w atrakcje, które zainteresują dzieci i kolejnym punktem obowiązkowy w wycieczce po Niechorzu, jest odwiedzenie Muzeum Figur Woskowych. Znajdują się tu wiernie odwzorowane postaci z filmów, świata showbiznesu oraz postaci historyczne. Najmłodsi będą patrzyli z szeroko otwartymi oczyma na naturalnej wielkości kapitana Jack’a Sparrow’a, Sherka, Napoleona, Harrego Pottera, czy Lady Gagę. Figury są odwzorowane w najmniejszych szczegółach, dzięki czemu ma się wrażenie, że to prawdziwi ludzie zastygli w bezruchu. Muzeum to z pewnością przypadnie maluchom do gustu.

5. Park Miniatur Latarni Morskich

Każde dziecko chce czasami stać się duże, a nawet bardzo duże. Miejsce jakim jest park miniatur latarni morskich pozwala w mgnieniu oka zmienić się w giganta, któremu latarnie morskie sięgają pasa. W miejscu tym wiernie zostały odwzorowane latarnie morskie całego naszego wybrzeża, od Świnoujścia, aż po do Krynicy Morskiej. Kapitalne miejsce do zrobienia pamiątkowych zdjęć, które będą po latach przywoływać ten beztroski czas.

6. Oceanarium

Nadmorskie miejscowości to miejsca w którym można dowiedzieć się wiele ciekawych informacji zarówno o morzach, jak i oceanach. Oceanarium w Niechorzu, jest atrakcją, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Na kilku wystawach tematycznych można podziwiać żywych przedstawicieli podwodnej świata. Jedną z największych atrakcji oceanarium, jest pływający młody rekin, który imponuje swoją wielkością.

Oceanarium posiada także okazy muren, węgorzy, piranii, błazeneków znanych dzieciom z gdzie jest Nemo oraz wielu innych wodnych stworzeń. Każde dziecko będzie chciało tutaj przebywać jak najdłużej.

7. Zagroda Chłopska

Znajdująca się na ulicy Ludnej w Niechorzu chłopska zagroda, to miejsce, które powinien zobaczyć każdy dorosły, oraz każde dziecko, ponieważ jest to jedno z nielicznych miejsc, które tak dokładnie ukazują dawne sposoby mieszkania ludzi z rejonów Pomorza. W skład zagrody wchodzi część mieszkalna, spichlerz, stajnia oraz chlew i obora. Zagroda z przełomu XVIII i XIX wieku, jest zachowana w niezmienionym stanie do dziś, dlatego warto pokazać najmłodszym, jak żyło się kiedyś.

8. Bajkowa Chata w Rewalu

Bajkowa Chata znajdująca się w Rewalu, to miejsce, które warto odwiedzić, zwłaszcza rodzinom z dziećmi. Śpiąca królewna Śnieżka, sanie królowej śniegu oraz krypta Drakuli to tylko jedne z atrakcji, które czekają na was w tym niezwykłym miejscu. Wrażenia z Bajkowej Chaty na pewno pozostaną w pamięci na długie lata.

9. Magiczny Domek w Pobierowie

Atrakcja ta jest bardzo interesująca zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. Magiczny domek, który znajduje się w miejscowości Pobierowo, jest miejscem niezwykłym, w którym nie ma się wrażenie, że grawitacja nie istnieje, a wszystko zostało postawione do góry nogami. Meble które stoją na suficie robią niezwykłe wrażenie, a zdjęcia zrobione w magicznym domku na długo pozostaną pamiątką, którą będzie można się chwalić przy każdej okazji. W końcu nie zawsze możemy pokonać grawitację i stać na suficie.

10. Paintball Splatmaster w Trzęsaczu

Paintball jest świetnym sposobem na rozładowanie niespożytej dziecięcej energii, ale i dorośli znajdą tutaj coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowane są specjalne markery o dużo mniejszej masie oraz mniejszym kalibrze, dzięki czemu także dzieci mogą dać pochłonąć się tej niesamowitej zabawie. Niższa niż normalnie energia strzału, zapewnia dzieciom bezbolesną i w pełni bezpieczną zabawę.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *