Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Niechorzu i Okolicach

park miniatur: latarnia morska

Niechorze to niewielka wieś usytuowana w północno-zachodniej Polsce, która od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów z całej Polski. Starsza część wsi przylega do jeziora, choć zasadniczym powodem, dla którego tak wielu ludzi decyduje się tutaj przyjechać jest plaża i możliwość podziwiania przepięknych zachodów słońca nad Morzem Bałtyckim.

Wieś zamieszkana jest przez niespełna tysiąc mieszkańców i cieszy się opinią idealnego miejsca na rodzinny wypoczynek w nieco spokojniejszych warunkach niż w wielkich i znanych kurortach nadmorskich. Choć jest niewielka, to tak naprawdę aż roi się w niej od atrakcji, które zachwycają najmłodszych turystów.

1. Zdecydowaną i dla wielu największą atrakcją Niechorza jest przepiękna plaża znajdująca się zaledwie kilkaset metrów od centrum miasta. Do dyspozycji turystów jest aż 4 kilometry plaży o szerokości mniej więcej 60m. Plaża jest piaszczysta z dostępem do strzeżonego kąpieliska to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Zwłaszcza latem można się tutaj spotkać z różnego rodzaju atrakcjami plażowymi z animatorami w roli głównej. W pobliżu znajdują się toalety oraz dwa punkty gastronomiczne. Goście bardzo chętnie korzystają z możliwości wypożyczenia leżaków. To miejsce, które zachwyci rodziców pragnących zapewnić sobie i dzieciom wypoczynek w miejscu, które nie jest oblegane przez rzesze turystów spragnionych letniego imprezowania do białego rana.

2. Pragnąc zapewnić swoim pociechom moc wrażeń, warto udać się do cudownego Parku Miniatur Latarni Morskich. To stosunkowe nowe miejsce, które zostało oddane do użytku dopiero w 2012 roku. W parku znajduje się aż 29 latarni morskich. Trzeba podkreślić, że są to modele odwzorujące zarówno latarnie, które są obecnie jedynie częścią historii, jak i te czynne, które do tej pory prosperują na wybrzeżu. Park uświadamia młodym zwiedzającym, że nawet w tak wąskiej dziedzinie architektury można liczyć na różnorodność i niesamowite projekty.

3. Muzeum Rybołóstwa w Niechorzu to jedno z tych miejsc, w którym rozrywka idzie w parze z edukacją. Odwiedzający mają szansę dowiedzieć się, na czym polega specyfika tej gałęzi gospodarki i jak zmieniała się na przestrzeni lat. Najmłodsi odwiedzający mogą również wziąć udział w warsztatach dotyczących bezpośrednio rybołóstwa lub warsztaty o tematyce bursztynu. Dzieci z pewnością docenią wycieczkę po muzeum w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika i animatora, który w magiczny sposób pokaże im świat rybaków, ich narzędzia oraz sposoby połowu.

4. Niezaprzeczalną atrakcją, która zachwyci dzieci w każdym wieku jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa, która funkcjonuje również w Niechorzu. Z tego miasta można kolejką dojechać w kierunku Pogorzelicy, Trzęsacza oraz Gryfic. To wyjątkowo atrakcyjna forma zwiedzania umożliwiająca podziwianie okolicznych miejscowości z perspektywy wąskotorówki. Istnieje możliwość zakupu biletu rodzinnego, dzięki czemu bilety za dzieci będą objęte odpowiednią zniżką.

5. Motylarnia w Niechorzu to jedno z tych miejsc, w których można kompletnie się zatracić i chociaż przez chwilę poczuć się jak w tropikalnych krajach. Przekraczając prób Motylarni wchodzimy w świat swobodnie latających egzotycznych motyli. Jest ich tutaj aż kilkadziesiąt gatunków i bywają bardzo towarzyskie. Bardzo często upatrują sobie gości i z chęcią przysiadają na ramieniu, głowie lub dłoniach. To również miejsce, w którym sporo dowiemy się o tych niezwykłych stworzeniach, ich trybie życia i potrzebach. Z pewnością jest to idealna wycieczka dla dzieci, które zachwycą się możliwością obcowania z tak pięknymi motylami, które będą miały na wyciągnięcie ręki.

6. Niespełna cztery kilometry od Niechorza, w Rewelu, znajduje się jeden z najlepszych parków linowych w okolicy, który spełni oczekiwania najmłodszych turystów, jak i rodziców spragnionych nieco mocniejszych wrażeń. Park Linowy Gibon to miejsce wyposażone aż w dziewięć różnych tras. Naturalnie, każda z tras odznacza się nieco innym stopniem trudności, choć największą frajdą jest pokonywanie każdej po kolei. To miejsce, w którym można spędzić cały dzień aktywnie, dostarczając sobie bezustannie ogromnych porcji satysfakcji. Dostępne są trasy, które dzieci mogą pokonywać samodzielnie oraz takie, w których przyda się pomoc rodzica.

7. Warto również udać się nad wybrzeże w Niechorzu w poszukiwaniu Bazy Rybackiej. To wyjątkowe miejsce przesiąknięte świetnym klimatem, którego nie sposób znaleźć w innych częściach miasta. Można podziwiać tutaj aż dwa pomosty rybackie oraz szereg kolorowych łodzi rybackich.

8. Trzęsacz to miejscowość znajdująca się kilka kilometrów od Niechorza. Warto się tam udać z wielu powodów, choć główną atrakcję z pewnością pozostaje Muzeum Multimedialne na Klifie, które jest jedynym w swoim rodzaju obiektem tego typu. To miejsce, które zachwyci wszystkich zwiedzających.
9. Również w Trzęsaczu znajdują się ruiny kościoła św. Mikołaja, który powstał niespełna dwa kilometry od morze na przełomie wieku czternastego i piętnastego.

10. W przypadku braku pogody, która również w porze letniej bywa kapryśna, warto udać się do Pogorzelicy i skorzystać z dobrodziejstw Aquaparku Sandra, który oferuje nie tylko baseny pod zadaszeniem, ale także basen zewnętrzny oraz Dziką Rzekę, która z pewnością zachwyci dzieci i sprawi, że spędzą pełne wrażeń chwile.