Polska

Top 10 – Atrakcje na Kaszubach na niepogodę dla dzieci

Kaszuby

Kaszuby to bardzo malowniczy obszar Polski. Znajdują się tam liczne zabytki i skanseny. Nie brakuje tam także czystej rozrywki, miejsc stworzonych do zabawy.

1. ZOO Egzotyczne Tuchlino mieszczące się w Tuchlinie koło Sierakowic. Przewodnicy opowiadają tam o zwyczajach poszczególnych zwierzaków, czasem pozwalają dzieciom ich dotykać. Służy temu między innymi specjalna zagroda z królikami i świnkami morskimi. Niezwykłą atrakcją jest także wystawa akwarystyczna, kino 3D, sala dydaktyczna oraz małpi gaj.

2. Centrum Edukacji i Promocji Regionu Szymbark to obiekty, które warto zobaczyć, czyli Dom do Góry Nogami, Najdłuższa Deska Świata. Dzieciom spodoba się również samodzielny wypiek chleba, łowienie ryb czy też ognisko z kiełbaskami.

3. Żywe Muzeum Ceramiki Neclów Chmielno słynie z tradycyjnej kaszubskiej ceramiki wyrabianej już od 10 pokoleń. Można tam zobaczyć wystawę ceramiki z tradycyjnymi kaszubskimi wzorami oraz samemu stanąć za kołem garncarskim i własnoręcznie wykonać sobie pamiątkę.

4. Minigolf na Mapie Kaszub to miejsce doskonałe dla każdego. Dla starszych i młodszych. Ie istnieje tam bariera umiejętności, ani bariera wieku. Warto spróbować tam swoich sił.

5. Ośrodek Narciarski Koszałkowo Wieżyca to świetna zabawa dla całej rodziny. Zimą działają tam 4 wyciągi orczykowe, wyciąg dla początkujących, a także wyciąg przedszkola narciarskiego. Znajdziemy tam o wiele więcej atrakcji.

6. Kompleks Kaszubskie Oko Gniewino to miejsce, w którym znajdziemy mnóstwo atrakcji dla dzieci, między innymi 44-metrowa wieża widokowa w kształcie klepsydry, czy też jezioro Żarnowieckie.

7. Footgolf Przywidz to nowe miejsce na mapie atrakcji Kaszub. Powstało w 2016 roku. Celem graczy jest wkopanie nogą piłki nożnej do każdego z osiemnastu dołków, uderzając jak najmniej razy. Można grać tam również w inne popularne gry.

8. Kaszubski Park Etnograficzny Wdzydze Kiszewskie to miejsce w którym mamy szansę przenieść się do dawnej wsi, z okresu między XVII a XX wiekiem. Odbywają się tam pokazy i warsztaty, między innymi toczenie garnków, haftowanie i malowanie na szkle

9. Kaszubski Park Miniatur Strysza Buda to miejsce uwielbiane przez dzieci, ponieważ każdy może poczuć się tam jak olbrzym. Są tam jedne z najbardziej znanych budowli świata, takie jak Statua Wolności, Krzywa Wieża z Pizy, Sfinks czy też Wielki Mur Chiński. Działa tam również Gabinet Śmiechu, Zamek Strachu oraz mini zoo i plac zabaw i Bajkowa Kraina.

10. Świat Labiryntów Bliziny, to niesamowite miejsce. Dzieci odnajdują tam ścieżki, przy okazji uczą się logicznego myślenia. Wzór labiryntu w kukurydzy zmienia się co roku. Ofertę uzupełniają gry logiczne i terenowe, oraz plac zabaw,