Ciekawostki

Najpiękniejsze wyspy na Pacyfiku – top 10

Ocean Spokojny jest największym wodnym zbiornikiem na naszej planecie i jednocześnie zbiornikiem, który jest dosłownie naszpikowany wyspami.

W jego obrębie znajduje się przeszło 25 tysięcy wysp.

Jedne z nich uważane są za najpiękniejsze na całym świecie.

1. Wyspa Wielkanocna

Wyspa Wielkanocna to niewielkie powierzchniowo miejsce należące do Chile. To z całą pewnością jedna z piękniejszych wysp w tym regionie. Charakterystycznym elementem wyspy są słynne posągi moai.

2. Markizy

W północnej części Polinezji Francuskiej można podziwiać Markizy. To grupa wysp wulkanicznych z bujną roślinnością i wspaniałymi górami.

3. Wysp Towarzystwa

Przepiękna górzyste wyspy Pod Wiatrem wchodzą w skład Wysp Towarzystwa. To wyjątkowo klimatyczne wyspy z dużą ilością zieleni. Zostały odkryte w drugiej połowie XVII wieku przez Jamesa Cooka, który nazwał je w ten sposób ze względu na brytyjskie towarzystwo naukowa Royal Society.

3. Nanumanga

Nanumanga wchodzi w skład archipelagu Tuvalu. To bardzo malownicza wysepka, na której mieszka zaledwie kilkaset osób. Na jej terenie można podziwiać wspaniałe laguny.

4. Wyspy Feniks

Wyspy Feniks to w rzeczywistości dziesięć wysp o charakterze lagunowym. Niemal wszystkie należą do Kiribati. To raj dla zaledwie 24 mieszkańców.

5. Nowa Gwinea

Nowa Gwinea to wyspa znajdująca się na zachodzie Oceanu Spokojnego. Jest drugą największą wyspą świata. Na pierwszym miejscu znajduje się Grenlandia.

6. Wyspy Santa Cruz

Wyspy Santa Cruz należą w świetle prawa do państwa o nazwie Wyspy Salomona. Charakteryzują się dosyć zróżnicowanym terenem, dlatego każdy z turystów jest w stanie znaleźć tutaj coś dla siebie.

7. Palau

Palau to wyspiarskie państwo na Oceanie Spokojnym. To miejsce pełno jezior krasowych, a także miejsce, w którym można podziwiać słonowodne krokodyle.

8. Nowe Hebrydy

Nowe Hebrydy to archipelag składający się z kilkudziesięciu wysp koralowych oraz wulkanicznych. Krajobrazy momentami do złudzenia przypominają Islandię.

9. Guam

Guam to średniej wielkości wyspa w Mikronezji. Jest otoczona rafami koralowymi. To terytorium znajduje się pod nadzorem Stanów Zjednoczonych.

10. Samoa

Samoa to państwo wyspiarskie na Pacyfiku. Przepiękne formy skalne, lazurowa woda i bujna zielona roślinność sprawiają, że jest to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na letni wypoczynek. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się charakterystyczne domki nad wodą.