Ciekawostki

Najpiękniejsze Wyspy Karaibskie które warto odwiedzić

Karaiby w rzeczywistości składają się z przeszło siedmiu tysięcy wysp, w tym również suwerennych państw, które każdego roku przyciągają miliony turystów spragnionych powiewu rajskiego powietrza. Znacząca większość znajduje się w obrębie Morza Karaibskiego. Ich historia tak naprawdę zaczęła się 1492 roku, kiedy to zostały odkryte przez Krzysztofa Kolumba i bardzo szybko zagospodarowane. Obecnie są marzeniem turystycznym bardzo wielu ludzi, dla których są synonimem wakacji wszech czasów.

1. Antigua

Antigua to niewielka wyspa należąca do tak zwanych Wysp Nawietrznych i przede wszystkim będąca częścią Antigui i Barbudy. Miejsce słynie z uprawy ananasów i bawełny. Na jej terenie znajduje się stolica kraju Saint John’s.

2. Aruba

Aruba znajduje się w obrębie Archipelagu Małych Antyli. Wyspa w świetle prawa należy do Holandii i właśnie taki język najczęściej można spotkać na wyspie.

3. Dominikana

Dominikana jest jednym z większych państw usytuowanych na Morzu Karaibskim. Zajmuje zaszczytne drugie miejsce. To również jedna z częściej odwiedzanych wysp w tym regionie. Odznacza się jasnymi piaszczystymi plażami i pięknymi palmami.

4. Jamajka

Jamajka to kolejna piękna wyspa będąca jednocześnie państwem. Jej stolicą jest Kingston. Uważa się, że to jedno z tych miejsc, w którym pozytywna energia zaraża na każdym kroku.

5. Curaçao

Curaçao to wyspa należąca do archipelagu Małych Antyli. Wyspa jest zależna od Holandii, a w związku z tym powiązaniem bardzo często można spotkać się z określeniem „Mały Amsterdam”.

6. Trynindad i Tobago

Trynindad i Tobago również znajduje się w obrębie Małych Antyli. To niewielkie państwo wyspiarskie słynie z bujnej roślinności i pięknych plaż, nad którymi nachylają się wysokie palmy.

7. Kajmany

Kajmany to kraj ze stolicą w George Town. W rzeczywistości składa się z trzech mniejszych wysp, choć każda odznacza się pięknymi krajobrazami. Kraj słynie z tego, że jest w nim znacznie więcej zarejestrowanych firm niż żyjących na miejscu mieszkańców. Dla wielu ludzi jest niezastąpionym rajem podatkowym.

8. Martynika

Martynika to niewielka wyspa, która w świetle prawa należy do Francuzów. To przepiękna górzysta wyspa z lasami równikowymi i piękną roślinnością sprowadzaną z Europy.

9. Gwadelupa

Gwadelupa zalicza się do departamentu zamorskiego Francji. Jej obszar zajmuje w sumie kilkadziesiąt mniejszych wysepek.

10. Portoryko

Portoryko, a właściwie Wspólnota Portoryka, na którą składa się tak naprawdę jedna większa i kilka mniejszych wysepek.