Australia i Oceania

10 Najpiękniejszych Wysp Australii Które Warto Zobaczyć

Australia to kontynent kojarzący się przede wszystkim z upalnym klimatem, misiami koala i kangurami. To również światowa stolica sportów wodnych i miejsce, w którym turyści znajdą wszelkie atrakcje, jakich można szukać podczas wakacji. Kontynent okala ponad osiem tysięcy wysp. Oto najpiękniejsze z nich.

1. Tasmania

Tasmania jest największą i najsłynniejszą wyspą australijską. Jest też najbardziej zalesionym stanem w całej Australii, gdzie królują eukaliptus, diabły tasmańskie oraz największe raki na świecie, które mogą osiągać długość ponad siedemdziesięciu centymetrów.

2. Wyspy Kangura

Ponad połowę Wyspy Kangura wypełnia naturalny busz, a w tym parki narodowe i krajobrazowe. W tym niesamowitym miejscu można zobaczyć tysiące kangurów w naturalnym środowisku, Zatokę Fok i skały o niezwykłym kształcie.

3. Lizard Island

Lizard Island znajduje się w pobliżu wybrzeża australijskiego. Znajduje się tutaj filia Muzeum Australijskiego, a przede wszystkim obszary wypełnione akacjami i manuką, nad którymi latają rzadkie gatunki ptaków. Wyspę okala bogata rafa koralowa.

4. Wyspa Moreton

Wyspa Moreton oddziela Zatokę Moreton od Morza Koralowego. Turyści mają okazję podziwiać tutaj imponującą faunę i florę, a także relaksować się na dzikich plażach z widokiem na błękitną i krystalicznie czystą wodę.

5. Wyspa Melville’a

Wyspa Melville’a została odkryta dopiero w XVII wieku. Dziś stanowi wielką atrakcję turystyczną ze względu na swoją urodę, a także szansę na poznanie kultury plemienia Tiwi.

6. Groote Eylandt

Groote Eylandt to wyspa o charakterystycznym kształcie, znajdująca się w pobliżu północnego wybrzeża Australii. Posiada liczne zatoki i laguny, które powodują, że tutejsze widoki są imponujące. Bujna roślinność, dzikie zwierzęta i szafirowa woda przyciągają podróżników z całego świata.

7. Wielka Wyspa Piaszczysta

Wielka Wyspa Piaszczysta jest największą na świecie wyspą piaskową. W 1992 roku wpisano ją na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdują się tutaj najczystsze jeziora na Ziemi, a kampingi oferują miejsca z widokiem na ocean.

8. Wyspa Flindersa

Wyspa Flindersa cechuje się górzystym ukształtowaniem terenu oraz pięknymi plażami otoczonymi przez wysokie skały. To idealne miejsce na piesze wędrówki i trekking z widokiem na lazurową wodę.

9. Lord Howe

Lord Howe to mała wyspa wulkaniczna położona na Morzu Tasmana. Rośnie tutaj kilkaset rdzennych gatunków roślin, a dookoła wyspy zaobserwowano niemal sto różnych gatunków koralowców i kilkaset gatunków ryb.

10. Houtman Abrolhos

Houtman Abrolhos to archipelag składający się z ponad stu wysp. Poza piękną przyrodą turyści mają okazję zobaczyć tutaj miliony ptaków reprezentujących kilkadziesiąt różnych gatunków, a także uchatkę australijską.