Europa

6 Najlepszych Pubów w Londynie w 2024

Regent Street, London

Londyn to stolica Anglii i jednocześnie jedna z najbardziej imponujących metropolii na świecie. Dla wielu osób jest atrakcją turystyczną, której nie sposób pominąć na mapie destynacji godnych odwiedzenia. Niektórym kojarzy się wyłącznie z rodziną królewską i Pałacem Buckingham, inni uwielbiają to miasto również ze względu na prace wybitnego artysty, którego tożsamość od wielu lat jest przedmiotem wielu publicznych dyskusji.

Banksy oraz królewskie akcenty nie stanowią jednak wyłącznego pretekstu dla osób, które od pierwszego wejrzenia zakochały się w tym cudownym mieście. Londyn to miejsce pełne możliwości i milionów wariantów na spędzenie wolnego czasu.

Nie należy zapominać, że jest także miastem, w którym aż roi się od klimatycznych pubów, które w weekendy po brzegi wypełniają się ludźmi. Można śmiało powiedzieć, że puby to niemal stan umysłu w tym wielkim mieście. Które z nich warto odwiedzić w pierwszej kolejności? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Blackfriar

To jeden z tych pubów w Londynie, który zachwyca nie tylko w środku, ale i na zewnątrz, ponieważ znajduje się w pięknym, i nietuzinkowym budynku w stylu angielskim. Wspaniała budowla zlokalizowana jest przy wejściu na stację London Blackfriars bardzo blisko katedry św. Pawła. Budynek ma trójkątny kształt, a na rogu na wysokości pierwszego piętra znajduje się czarny posąg pulchnego mnicha. Na elewacji znajdują się również płaskorzeźby przedstawiające pijanych mnichów. Motyw ten ma związek z tym, że w średniowieczu znajdował się w tym miejscu klasztow dominikanów noszących czarne habit, i dominuje on również w środku. Można tutaj skosztować najpyszniejszych londyńskich piw i spędzić miło czas z przyjaciółmi.

2. George Pub

George znajduje się niedaleko London Bridge i jest miejscem, które warto odwiedzić, jeśli komuś zależy na uniknięciu tłumu turystów. Regularnie bywał tutaj Charles Dickens, a dziś miejsce chętnie odwiedzają mieszkańcy miasta. W środku wciąż przypomina autetntyczny zajazd z XVII wieku z dębowymi belkami i niesamowitym klimatem. W ciepłe dni można skorzystać z obszernego ogródka i bardzo często odbywają się tutaj występy na żywo.

3. Anchor Pub

Anchor znajduje się nad Tamizą w pobliżu mostu Southwark. Budynek z brązowej cegy z charakterystycznymi czerwonymi oknami można zauważyć już z daleka. Pub jest piętrowy, a w środku znajduje się makieta przedstawiająca oryginalny teatr The Globe oraz pokój Williama Szekspira. Jest to ukłon w stronę najważniejszego dramaturga wszech czasów, który bywał w tym miejscu regularnie. To miejsca dla osób kochających klimatyczne wnętrza, teatr i brytyjską kulturę. Nie bez znaczenia jest fakt, że w środku można skosztować znakomitych piw i drinków, a także zjeść smaczny lunch czy obiad w angielskim stylu.

4. Trafalgar Tavern

Pub ten znajduje się w Greenwich, a jego wystrój i nazwa zadedykowane są admirałowi Nelsonowi, który jest bohaterem narodowym Anglii. Miejsce to ma niesamowitą historię, ponieważ właśnie tu po śmierci Nelsona jego ciało zakonserwowane w brandy zostało wystawione na pokaz. Wnętrze pubu silnie nawiązuje do epoki bohatera, a więc przełomu XVIII i XIX wieku. Jest szalenie przytulne i jednocześnie bardzo oryginalne.

5. Ye Olde Chesire Cheese

To jedno z tych miejsc, które powinien odwiedzić każdy miłośnik dobrego piwa i historii. Jeden z ciekawych pubów londyńskich znajduje się w Wine Office Court, a jego piwnice należały niegdyś do trzynastowiecznego klasztoru, który w pierwszej połowie XVI wieku został przekształcony w gospodę. W 1666 wspaniała knajpka spłonęła w Wielkim Pożarze Londynu, ale udało się ją odbudować rok później. Wnętrze pubu zachwyca wielopoziomowością i plątaniną korytarzy, z których część prowadzi do pomieszczeń z oosbnym barem i kominkiem. Przez 40 lat w pubie mieszkała papuga Polly, która od żołnierzy walczących podczas pierwszej wojny światowej nauczyła się przeklinać i szybko stała się wielką gwiazdą całego Londynu. Dziś odwiedzający pub zachwycają się jego historią, klimatem i znakomitymi piwami.

6. Dickens Inn

To jeden z najbardziej klimatycznych i pięknych pubów w całym Londynie. Składa się z wielu poziomów zwieńczonych balkonami pełnymi kwiatów, a całośc zlokalizowana jest kilka minut spacerem od słynnego Tower Bridge. Budynek pochodzi z XVIII wieku i był magazynem herbaty oraz browaru, a kilkadziesiąt lat temu uroczystego otwarcia pubu dokonał wnuk Charlesa Dickena. Dziś jest to miejsce, które zachwyca nie tylko urodą, ale też świetną obsługą i znakomitymi piwami. Ponadto w środku można skosztować wielu specjałów brytyjskiej kuchni czy też pizzy. W Dickens Inn warto zjeść na przykład steków i dań z grilla. To bez wątpienia miejsce, do którego warto zajrzeć w weekendowy wieczór.