Polska

Najlepszych Atrakcji Dla Dzieci w Jarosławcu

Jarosławiec z lotu ptaka
źródło: Alina Zienowicz / Wikipedia

Jarosławiec to popularna wśród turystów, malowniczo położona niedaleko Darłowa miejscowość w województwie zachodniopomorskim, na Wybrzeżu Środkowym. Przedstawiamy najlepsze atrakcje dla dzieci które znajdziemy w Jarosławcu.

Usytuowany jest nad jeziorem Wicko. Jest to dawna osada rybacka, umiejscowiona na pięknym, wysokim klifowym brzegu, z którego roztaczają się malownicze widoki na morze.

Nadal wielu mieszkańców miejscowości poza sezonem zajmuje się rybołówstwem i bursztynnictwem. Turyści chętnie odwiedzają Jarosławiec z uwagi na cieszące się uznaniem tutejsze sanatoria, jak również dla pięknych, piaszczystych, szerokich plaż. Warto przyjechać tu również poza sezonem, gdy ruch turystyczny zamiera, aby nacieszyć się pięknem przyrody.

W Jarosławcu koniecznie zobaczyć trzeba latarnię morską. Pierwotna budowla wzniesiona została w latach 1828-1830, w odległości ok. 380 metrów od brzegu morza. Jednakże po 8 latach okazało się, że jest zbyt niska i tuż obok wybudowano drugą, o wysokości wieży 33, 3 m. Na początku XX wieku zmieniono oświetlenie z olejowego na gazowe, a w 1908 roku na elektryczne.

Zainstalowano też wówczas syrenę przeciwmgielną. W czasie II wojny światowej latarnia uległa zniszczeniu, jednakże udało się ją odbudować, a w roku 1975 zainstalowano nowe źródła światła o zasięgu do 23 mil morskich. Dzisiejsza latarnia stanowi zespół kilku budynków z czerwonej cegły. Od 1993 roku uznawana jest oficjalnie za zabytek.

MegaLandia Park to wyjątkowo dobry pomysł na spędzenie czasu. Ta zaczarowana kraina charakteryzuje się wieloma oryginalnymi atrakcjami związanymi z historią o czarodzieju. Zapoznacie się z nią podczas zwiedzania parku.

Odwiedzając MegaLandię Zaczarowaną Krainę, znajdziecie rzeczy stworzone przez czarodzieja takie jak zaczarowaną ścieżkę czarodzieja, labirynty w tym jedyny w Polsce z parawanów plażowych, wyścigowe tory dla kulek, kreatywne rodzinne gry i zabawy, strefę klocków lego w rozmiarze XXL, iluzje i złudzenia optyczne, strefę relaksu, króliczkowo, to i wiele innych nietuzinkowych atrakcji.
Całość uzupełniają dmuchane zjeżdżalnie, które są w cenie biletu bez limitu czasu.

Latem codzienne na scenie występują artyści, każdego dnia inni m.in. cyrk, iluzjoniści znani z „Mam Talent”, fakir, balonowe show, brzuchomówca, a także wyjątkowo zabawne spektakle.

A co najważniejsze wszystkie atrakcje są w cenie biletu do parku bez dodatkowych opłat.

W sezonie letnim udostępniona jest do zwiedzania turystom. Z umieszczonego na samej górze balkonu rozciąga się malowniczy widok na morze oraz dwa duże przybrzeżne jeziora. Jest to niewątpliwie najbardziej charakterystyczna budowla miasteczka i jednocześnie atrakcja dla turystów – trudno do niej nie trafić, wręcz nie wypada nie zajrzeć!

W Jarosławcu warto odwiedzić prywatne Muzeum Bursztynu. Wprowadza nas ono w świat „Złota Bałtyku”, pozwala bliżej poznać ten niezwykły minerał. Wystawa podzielona jest na 3 części:

– Bursztynowy las – prezentowana jest geneza bursztynu bałtyckiego, jego odmiany oraz zróżnicowane formy brył
– Kopalnia – złoża oraz wydobywanie
– Inkluzje – czyli niezwykłe przykłady fauny i flory zamknięte w bursztynach bałtyckich.

Jarosławiec

W muzeum znajduje się około 1500 eksponatów, z czego około 200 prezentowanych jest na ekspozycjach. Całości dopełniają ciekawostki, które poznamy dzięki animacjom oraz w kioskach multimedialnych.

Idealnym miejscem, by aktywnie spędzić czas w Jarosławcu, także podczas niesprzyjającej aury, jest Aquapark „Panorama Morska”. Miejsce to jest wprost wymarzone na wakacyjny relaks dla miłośników wodnych zabaw w każdym wieku. Na zewnątrz znajdują się dwa wielofunkcyjne baseny połączone zjeżdżalnią.

Zainstalowano w nich punkty masażu wodnego, masaże karku, gejzery powietrzne zapewniające efekt morskiej fali a także hydromasaże. Baseny mają głębokość od 1, 20 m. do 1, 35 m a woda jest w nich podgrzewana od 25 maja do 16 września. Basen posiada łagodny spadek dna, który przypomina zejście na plażę i jest wymarzonym miejscem nawet da małych dzieci.

W pochmurne dni warto odwiedzić kryty basen. Dla najmłodszych jest tu zbiornik o o głębokości 25 cm, z dwoma zjeżdżalniami i wodą podgrzewaną przez cały rok. Na dzieci czeka tu barwny świat fantazji i bajek, liczne zjeżdżalnie i inne atrakcje. Wewnątrz budynku znajduje się też głębszy basen (1, 25 m.), o długości 55 metrów. Woda podgrzewana jest tu przez cały rok. Posiada on dwie zjeżdżalnie oraz trzy możliwości masażu karku. W basenie tym istnieje prąd wodny imitujący nurt rzeki.

Wędrując ulicą Spacerową w Jarosławcu spotkamy kilka miejsc wartych odwiedzenia. Jedno z nich to motylarnia, wspaniałe miejsce z unikatowym mikroklimatem, gdzie na wyciągnięcie ręki fruwają rozmaite kolorowe, egzotyczne gatunki motyli z najodleglejszych zakątków świata. Usiądź w tym zaczarowanym, tropikalnym wnętrzu i zrelaksuj się wśród barwnych, latających nad Twoją głową, wśród bogatej roślinności owadów.

Idąc dalej tą ulicą natrafisz na kolejne miejsce z roślinnością oraz fauną z dalekich krajów – to Papugarnia! Przyjdź i zobacz – a nawet nakarm prosto z ręki – te unikatowe, barwne ptaki !

Warto także wstąpić do uwielbianego przez dzieci Labiryntu Luster. Jest on długi na kilkadziesiąt metrów, a spacer po jego lustrzanych korytarzach dostarczy niesamowitych wrażeń nie tylko najmłodszym, ale także ich rodzicom! Wcale nie tak łatwo znaleźć drogę do wyjścia, a nastrojowa muzyka i zmieniające się światło potęgują nastrój tajemnicy i zagadki. To świetna, oryginalna atrakcja dla wszystkich tych, którzy nie boją się wyzwań!

W Jarosławcu znaleźć możemy również atrakcje nieczęsto pojawiające się w nadmorskich miejscowościach, np. stok do jazdy na nartach lub swowboardzie.

W zadaszonej hali zamontowano pochyłą ruchomą taśmę, która całkiem nieźle oddaje wrażenie górskiego stoku. Jedna jazda trwa około 10 minut.

Na miejscu wypożyczyć możemy cały ekwipunek niezbędny do jazdy na nartach lub snowboardzie. Sztuczny stok świetnie nadaje się do nauki podstaw jazdy dla dzieci oraz dorosłych.