Polska

Najlepsze atrakcje 50km od Sopotu

Wyjeżdżając na wakacje większość z nas korzysta z atrakcji dostępnych w danym mieście nie interesując się tym co znaleźć możemy kilkanaście kilometrów od docelowej lokalizacji. Bardzo często w ten sposób uniemożliwia my sobie poznania naprawdę wyjątkowych miejsc, do których dotarcie zajęłoby nam mniej niż godzinę. Według nas warto zapoznać się z atrakcjami dla turystów zlokalizowanych w około 50 km odległości od miasta w którym spędzamy nasz urlop.

Jesteśmy pewni, że dzięki temu wasze wakacje staną się jeszcze bardziej wyjątkowe, a wy spędzicie więcej wyjątkowych chwil w ciekawych miejscach. Dziś chcielibyśmy przedstawić wam 10 miejsc, oddalonych około 50 km od Sopotu.

1. Muzeum ceramiki kaszubskiej

Muzeum ceramiki kaszubskiej w W Mielnie. Zapoznać się można tam z historią rodziny i warsztatu Neclów. Wineta od wielu pokoleń zajmuje się rzemiosłem Garncarstwo. Za dodatkową opłatę można spróbować swoich sił na kole Garncarskim.

2. Trójmiejski park Krajobrazowy

Trójmiejski park Krajobrazowy. Znajdujący się niedaleko Trójmiasta, znaleźć tam można dwie ścieżki w dolinie Samborowo i w Marszewie. Idealne miejsce dla fanów rowerowych wycieczek.

3. Muzeum Volkswagena w Pępowie

Muzeum Volkswagena w Pępowie. Propozycje dla fanów motoryzacji.

4. Kalwaria Wejherowska

Kalwaria Wejherowska. Szlak Kalwaryjski obejmuje 26 kaplic, znajdują się one na trasie liczącej około 4,6 km.

5. Muzeum piśmiennictwa i muzyki

Muzeum piśmiennictwa i muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Można zobaczyć tam wiele pamiątek po pisarzach, kolekcjonerstwo olejnego różnego typu grafiki i rysunki, a także zabytki z zakresu medalierstwa i falerystyki.

6. Jakuba Wejhera w Wejherowie

Jakuba Wejhera w Wejherowie. Znaleźć tam możemy takie obiekty jak Kolegiata świętej Trójcy, Ratusz i szpitalik.

7. Groty Mechowskie

Groty Mechowskie. Udostępnionej część do zwiedzania znaleźć można różne formy naciekowe.

8. Sanktuaria matki Boskiej Sianowskiej

Sanktuaria matki Boskiej Sianowskiej królowej Kaszub Sianowie. Wewnątrz możemy znaleźć gotycką figurkę Maryi z Dzieciątkiem Jezus, które słynie jako cudowne.

9. Punkt widokowy Wieżyca

Punkt widokowy Wieżyca. Zlokalizowane najwyższym wzgórzu niżu polskiego Wierzycy. Na szczycie znaleźć możemy wierzę widokowo imienia. Jana Pawła Drugiego.

10. Park kulturowy

Park kulturowy osada łowców fok w Rzucewie. Znaleźć możemy tam ciekawe rekonstrukcję chat słupowych oraz wspaniałą wystawę Archeologiczną