Azja

Miejsca które warto zwiedzić będąc w Wietnamie

rzeka w Wietnamie

Wietnam to kraj położony w Azji Południowo-Wschodniej, który graniczy z Chinami, Laosem i Kambodżą. Kraj ten jest znany z pięknych plaż, przepięknych gór, zabytków i bogatej kultury. Wietnam jest krajem o wielowiekowej historii, który był pod wpływem wielu wpływów kulturowych.

Kraj ten jest również znany z wielu wojen, w tym wojny wietnamskiej, która miała miejsce w latach 1960-1975. Wietnam to niesamowity kraj do zwiedzania, z tak wieloma pięknymi miejscami, tętniącymi życiem miastami i przyjaznymi ludźmi w całym kraju. Zobaczcie też stronie: e wiza wietnam . Można tam ubiegać się o wizę podróżną. Wybraliśmy kilka najfajniejszych miejsc w Wietnamie:

Park Narodowy Phong Nha-Ke Bang

Park Narodowy Phong Nha-Ke Bang, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest jednym z najlepszych miejsc w Wietnamie, jeśli chodzi o jaskinie. Najpopularniejszym miejscem w parku jest Rajska Jaskinia, która rozciąga się na 31 kilometrów pod ziemią.

Phu Quoc

Phu Quoc to tropikalna wyspa, położona 40 kilometrów od południowego wybrzeża Wietnamu, w Zatoce Tajlandzkiej. Z piaszczystymi plażami pokrytymi palmami i turkusową wodą, wyspa ta jest jednym z najlepszych miejsc do plażowania w Wietnamie. Północna część Phu Quoc jest częścią rezerwatu biosfery wpisanej na listę UNESCO, podczas gdy południowe wybrzeże jest wypełnione luksusowymi kurortami, barami i osobliwymi kafejkami.

Alpy Tonkińskie

Mieniące się zielenią tarasy ryżowe spowijające góry i doliny w północno-zachodnim Wietnamie. Ukryta w chmurach, wśród strzelistych Alp Tonkińskich, mała stacja górska Sapa oferuje bramę do jednego z najbardziej wykwintnych regionów południowo-wschodniej Azji. Klimat Sapa jest najlepszy od marca do maja i od września do listopada. Ponieważ nie ma lotów do Sapa, najlepszym sposobem na dotarcie tam jest nocny pociąg z Hanoi.

Mui Ne

To nadmorskie miasteczko rybackie w południowym Wietnamie. Wybrzeże jest wypełnione ciągiem kurortów plażowych, od budżetowych do drogich i szykownych.

Dalat

Całoroczna chłodna pogoda i idylliczna sceneria mglistych dolin, bujnych sosen i kolorowych kwiatów to niektóre z powodów, dla których Dalat był niegdyś używany przez wietnamskich cesarzy i francuskich kolonizatorów jako letnie zacisze. Dziś to urocze miasto w południowo-centralnej części Wietnamu jest popularnym celem podróży dla nowożeńców, weekendowych wypadów i osób szukających ulgi od upałów.

Kiedy odwiedzić Wietnam

Pogoda w Wietnamie może być nieprzewidywalna. Szczyt sezonu w Wietnamie trwa od lipca do sierpnia. Temperatury są wysokie i wilgotne w większości kraju z wyjątkiem dalekiej północy. Spodziewać też można deszczy. Ceny w tych miesiącach są również wyższe, więc najlepiej zarezerwować nocleg z dużym wyprzedzeniem.