Ciekawostki

10 ciekawostek o Media Markt

centrum handlowe

Media Markt to sieć, która w Polsce i Europie jest wręcz synonimem sklepu ze sprzętem AGD i RTV.

Atrakcyjne ceny, ciekawe promocje i szeroko zakrojony marketing sprawiają, że sklepy cieszą się niezwykłą popularnością, a w Polsce obecne są nawet w małych miasteczkach.

Dlatego warto zapoznać się z dziesięcioma ciekawostkami na temat tego giganta. Oto 10 ciekawostek o Media Markt – europejskim gigancie sprzedaży sprzętu RTV i AGD

1. Pochodzenie

Media Markt to niemiecka sieć marketów należących do koncernu Metro Group, do którego należą też sieci Makro, Cash & Carry, czy centra handlowe M1. Powstałą w 1979 jako odpowiedź na niezwykle ubogą ofertę rozmaitego rodzaju sprzętów RTV i AGD w niemieckich sklepach. Jej założycielami byli Leopold Stiefel, Walter Gunz, Erich Kellerhals, i Helga Kellerhals.

2. Wielka afera reklamowa

W 2006 roku sieć wyemitowała w Niemczech reklamę, w której przedstawiła Polaków jako naród złodziei. Wywiązała się z tego spora afera i przez moment stosunki Polski z Niemcami były napięte. Sieć ostatecznie przeprosiła Polaków i wycofała kontrowersyjną reklamę.

3. Kolejna afera reklamowa

W 2008 roku Media Markt wyemitował kolejną kontrowersyjną reklamę w Portugalii, w której stworzono sylwetki przygłupich harcerzy z fikcyjnego państwa, którzy posiadali silny akcent wschodnioeuropejski. Portugalczycy bardzo cenią sobie harcerzy, są tam oni wręcz świętością, dlatego też wybuchła kolejna afera.

4. Turecka afera reklamowa

Minęła jedynie krótka chwila od poprzedniej afery, a w 2009 roku sieć Media Markt obraziła naród turecki, wieszając w Turcji billboardy reklamowe przedstawiające ludzi ze zwierzęcymi głowami kupującymi sprzęt po zawyżonej cenie.

5. Inna nazwa we Włoszech

Włochy są jedynym krajem, w którym sieć nosi nazwę nie Media Markt, a Media World. Warto o tym wiedzieć, udając się do tego kraju i chcąc zrobić tam zakupy w jednym ze sklepów sieci.

6. Gigant europejski

Media Markt posiada aż 800 sklepów w europie, a niejeden sklep sieci ma nawet 10.000 metrów kwadratowych.

7. Różnorodność produktów

W Media Markt sprzedawanych jest aż 350.000 produktów należących do dwustu marek, co z całą pewnością robi wrażenie.

8. Możliwość testowania sprzętu

Media Markt był pierwszą siecią sklepów z RTV i AGD, w której praktycznie każde urządzenie można przetestować i „pobawić” się nim przed zakupem. To stąd między innymi wynika popularność sklepu.

9. Wykorzystanie Asystenta Google

Media Markt to pierwsza forma, która w swej ojczyźnie ułatwia zakup i poszukiwanie produktów przy użyciu głosowych komend kierowanych do Asystenta Google.

10. Kultura organizacyjna

Pracownicy Media Markt są bardzo szanowani przez pracodawcę i posiadają sporo autonomii. Firma więc bardzo dba o dobre relacje z pracownikami, którzy budują sprzedaż, doradzając i sugerując konkretny zakup.

Powyższe ciekawostki z pewnością przybliżają tę popularną, lecz mimo wszystko w rzeczywistości mało znaną sieć sklepów.