10 najlepszych atrakcji dla dzieci na Majorce

Majorka

Zasłużony odpoczynek, powinien być niebanalny. Nie dlatego by zrobić piękne zdjęcia czy pochlapać się w wodzie, tylko dla tego, by wypocząć, odreagować codzienny stres i nabrać sił na kolejny rok. Dlatego bardzo istotne jest wybranie takiego miejsca, które okaże się rajem na ziemi. My taki raj znamy!

Przedstawiamy Wam piękną, słoneczną Majorkę. To wyjątkowe miejsce, łączy ze sobą pasmo gór, Zachwycających klifów, czystych, piaszczystych plaż oraz ładnych kamienic, gdzie nie jesteśmy w stanie wyjść z podziwu. Wybierając Majorkę na miejsce wymarzonego urlopu, najlepiej poznać już przed samym wyjazdem. Zapoznać się z pięknem, które oferuje. Przedstawiamy więc top 10 atrakcji turystycznych, których nie należy pominąć będąc na urlopie.

1. Cuevas del Drach. Wyjątkowo piękna jaskinia, zwana smoczą jaskinią, jest doskonałym miejsce dla osób, które chcą przeżyć niezapomniane chwile. Wypełniona mnóstwem stalaktytów oraz stalagmitów jaskinia, prowadzi podziemnymi korytarzami do największego, podziemnego jeziora Martela. Warunki panujące w jaskini są bardzo dobre. Schodzimy aż 25 metrów pod ziemię, panuje tutaj temperatura w okolicy 20 stopni, więc nie musimy martwić się o dodatkową, ochronną odzież. W jaskini, nieopodal jeziora, możemy zatrzymać się i posłuchać niebanalnego koncertu muzyki klasycznej. To miejsce z pewnością przypadnie do gustu każdemu turyście, zwłaszcza dzieciom żądnym przygód.

2. Castell de Bellver to miejsce, którego nie można pominąć. Zbudowany w XIV wieku zamek, usytuowany na wzgórzu skąd możemy podziwiać widok miasta. Zamek posiada bogatą historię. W 1717 roku, zamek pełnił funkcję więzienia wojskowego. W 1821 roku, funkcjonowała w nim fabryka natomiast w 1932 roku przekształcono go w muzeum, które wciąż jest czynne. Doskonałe miejsce na wycieczki całą rodziną.

3. Royal Palace of La Almudaina z pewnością możemy zaliczyć do najważniejszych zabytków Hiszpanii. Pałac do XIII wieku pełnił funkcję alkazaru, następnie przejęły go władze Hiszpanii, którzy zdecydowali się na przebudowę go. Wzorem był Pałac Królewski we Francji. Mimo, że pałac ma wiele elementów barokowych, zachowały się również elementy muzułmańskie, na przykład łuki. W muzeum znajduje się spora kolekcja zbroi, obrazów, mebli a nawet byłe komnaty królewskie. Warto odwiedzić to miejsce, będąc na wakacjach na Majorce, może uda się nawet odkryć jakiś zapomniany skarb?

4. Czym byłyby wakacje, bez poznania żyjących tam zwierząt? Palma Aquarium to kluczowy punkt, który nie należy pominąć. W 2007 roku otwarto największe akwarium morskie na świecie. Znajduje się w nim 8000 zwierząt oraz roślin, które żyją w 55 zbiornikach. W Palma Aquarium możemy zobaczyć aż 700 gatunków zwierząt nie tylko żyjących w Morzu Śródziemnym, ale również ze wszystkich Oceanów. Akwarium dla wygody zwiedzających podzielono na strefy: Morze Śródziemne, Morze Tropikalne, Ogrody Śródziemnomorskie, The Big Glue, Dżungla Amazońska, oraz Akwarium pełne Meduz. Możemy zobaczyć tam między innymi żółwie, ryby, meduzy, rozgwiazdy, koniki morskie czy kraby. Dla odważnych, udostępniono nawet z rekinami czy płaszczkami. W Palma Aquarium nie brakuje atrakcji. Miejsce jest ogromne i dostosowane do zwiedzania z dziećmi. To wyjątkowa i niezapomniana przygoda, której trzeba doświadczyć.

5. Dla osób ceniących sobie spokój i piesze wycieczki, doskonałym miejscem jest Cala Tuent. To piękna, choć mało odwiedzana plaża, z pięknymi widokami nie tylko na ocean, ale również pasmo gór. Droga dojazdowa, to słynna droga górska MA-2141. W pobliżu Cala Tuent, nie znajdują się sklepy ani restauracje, dlatego można tam odpocząć w ciszy, spędzając czas przy lampce wina lub na rodzinnym pikniku.

6. Każdy kocha park rozrywki, dlatego warto odwiedzić Aqualand El Arenal. Na terenie parku, znajduje się wiele zjeżdżalni. Są podzielone ze względu na wiek gości. Dla tych starszych i odważnych, czeka między innymi Anakonda. To zjeżdżalnia, która posiada liczne zakręty, wywołujące zaniepokojenie oraz szczęście w tym samym czasie. Dla dzieci przygotowano bezpieczne atrakcje, którymi są baseny i zjeżdżalnie. Do najchętniej odwiedzanych zaliczamy między innymi Dziecięcy Raj i Polinezję. Nigdzie nie zaznacie tyle szczęścia co w Aqualand El Arenal.

7. Będąc na Majorce, warto udać się do oddalonego o 17 km Western Water Park. Ten wodny park, podzielony jest na trzy części: El Paso, Indian Town i Westernlan Znajduje się tu wiele atrakcji takich jak Tijuana Twins, Tam Tam Splash czy La Ponderosad, ponadto park wyposażono w liczne ślizgawki oraz Jacuzzi. Dla lubiących wodne sporty, przygotowano specjalny basen, gdzie możemy podryfować. Western Water Park z pewnością nie zawiedzie żadnego dziecka!

8. Plaża Cala Millor, jest pięknym i zadbanym miejscem, w którym gwarancją jest wspaniała zabawa. Oprócz restauracji, znajduje się tu piękny teren do budowy zamków z piasku. Dla dzieci uwielbiających kąpiel, plaża Cala Millor jest odpowiednim miejscem. Jest tu bezpiecznie i przyjaźnie.

9. Kolejna plaża, Cap de Formentor również zasługuje na uznanie. Turyści doceniają to miejsce głownie ze względu na latarnię morską, z której można podziwiać miasto oraz ocean.
Będąc w pobliżu, warto wybrać się do Cap de Formentor i pobawić się w latarnika.

10. Oceanarium Marineland jest uwielbiam przez dzieci miejscem. Wszystko za sprawą mieszkających w nim zwierząt. Zobaczymy tu zwierzęta jak foki czy papugi. Dla zwiedzających, odbywa się również pokaz sztuczek z udziałem delfinów. To nie zapomniane chwilę dla całej rodziny.

Będąc w Hiszpanii, koniecznie sprawdź wyżej wymienione miejsca, aby Twoje rodzinne wakacje były udane i pełne radości.

4.2/5 - (liczba ocen: 5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.