8 najlepszych atrakcji dla dzieci w Lublinie 2023

lublin atrakcje dla dzieci

Lublin jest pięknym miastem, które leży we wschodniej Polsce. Jest to 9 w kolejności największe miasto w Polsce, które zachwyca architekturą, ale i pięknem. To miasto ma także wiele atrakcji i w tym poradniku przedstawimy 10 najlepszych, które koniecznie należy odwiedzić będąc w nim. Zobacz też co warto zwiedzić w Lublinie oraz interesujące ciekawostki o Lublinie. Oto co zobaczyć w Lublinie w jeden dzień:

1. Muzeum Wsi Lubelskiej – piękno i folklor polski

Warto również zdecydować się na odwiedzenie Muzeum Wsi Lubelskiej. Kompleks jest bardzo duży, można zwiedzić i zobaczyć zabytkowe skanseny i poznać tamtejsze obyczaje. Często na tym terenie organizowane są imprezy, gdzie uczestnicy mogą zobaczyć jak wyglądały wykopki. Z kolei dzieci zachwycą się ilością zwierząt, które znajdują się w tym kompleksie. Zatem to gwarancja świetnej zabawy dla całej rodziny.

2. Zamek lubelski – piękna architektura na wyciągnięcie ręki

Podczas wizyty w Lublinie koniecznie trzeba też odwiedzić zamek lubelski. Można podziwiać jego okazałą architekturą, która dominuje nad miastem. Jednocześnie zamek utrzymany jest w bardzo dobrym stanie. W środku znajduje się wiele wystaw, niektóre są stałe, a niektóre czasowe, niemniej dzięki nim można poznać historię tego miejsca opowiedzianą w interesujący sposób przez przewodników.

3. Stare Miasto

Oczywiście częścią każdej wycieczki po Lublinie musi być odwiedzenie Starego Miasta. Zachwyca ono architekturą. Budynki i liczne kamienice są odnowione. Ponadto na małym i urokliwym rynku znajduje się wiele restauracji, gdzie można zjeść regionalne miejsce i nadal napawać się pięknem tego miejsca.

4. Regionalne Muzeum Cebularza

Warto również zdecydować się na odwiedzenie Regionalnego Muzeum Cebularza. Podczas wizyty można poznać historię tego regionalnego przysmaku. Zobaczyć również jak jest przygotowywany, a na samym końcu posmakować tego placka z cebulowym farszem. Warto wiedzieć, że choć wywodzi się on z kuchni żydowskiej, to Lublinianie traktują go jak górale oscypek. Należy też wiedzieć, że cebularze nadal wypiekane są w starym piecu, zgodnie z recepturą, która pochodzi z XIX stulecia. Brzmi zachęcająco.

5. Dla miłośników aktywności fizycznej

Dla miłośników aktywności fizycznych polecamy udanie się nad „lubelskie morze”. Tym bardziej, że wystarczy tylko wypożyczyć rower i można udać się nad wodę. A tam czeka na ciebie naprawdę sporo bardzo różnych atrakcji. Możesz wypożyczyć kajak, rower wodny, czy też udać się do parku linowego, a także zagrać w mini golfa. Ponadto jadąc rowerem możesz podziwiać piękne krajobrazy.

6. Zwiedź szlak legend

Koniecznie należy udać się też na szlak legend. Możesz dowiedzieć się wiele o historii i na własne oczy zobaczyć kamień nieszczęścia, drzazgę z Krzyża Świętego, czarcią łapa, czy też piękną złotniczankę. W tym przypadku warto skorzystać z usług przewodnika, który opowie wiele interesujących historii, które aż zapierają dech w piersiach.

7. Zobacz dworek Wincentego Pola

Dla miłośników sztuki i piękna polecamy odwiedzenie dworka Wincentego Pola. Można zobaczyć miejsce, gdzie ten genialny poeta tworzył swoje wyjątkowe dzieła. Jednocześnie przewodnik opowie nam niezwykle interesującą biografię tego artysty, które niewątpliwie jest bardzo przejmująca, trudna, ale i piękna. Zatem koniecznie należy poznać historię wybitnego artysty, a jednocześnie patrioty, który narażał życie walcząc o Polskę.

8. Pomnik Józefa Piłsudskiego

Józefa Piłsudskiego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. W Lublinie znajduje się pomnik tego patrioty i męża stanu. Marszałek dostojnie się na nim prezentuje, jego ciało przedstawione jest w ruchu. Szczególnie zapiera to dech w piersi, gdy pomnik otoczony jest flagami i płoną przed nim znicze upamiętniające tego wielkiego przywódce co ma miejsce w dniu świąt narodowych.

A po całym dniu zwiedzania warto udać się do Centrum Handlowo – Rozrywkowego Lublin Plaza. Warto również odwiedzić centrum handlowe. Na terenie znajduje się wiele sklepów wiodących marek. Jednocześnie w obiekcie jest też kino, czy są też kawiarnie. Zatem to miejsce świetne na zrelaksowanie się po całym dniu poznawania historii Lublina.

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje w Lublinie

4.3/5 - (liczba ocen: 31)

Liczba komentarzy: 5

    • Skansen jak najbardziej, ten pod Lublinem jest super, ale Majdanem, muz. Wincentego Pola i pomnik Piłsudskiego… błagam. W dodatku tragicznie opisane. A „lubelskie morze” – bo zapomniano o nazwie wspomnieć – to Zalew Zemborzycki i tu faktycznie warto przyjechać. Baseny, place zabaw, park linowy.

  • Witam, będę w sierpniu miała 5 letnią wnuczkę i nie wiem jak mam jej urozmaicić dzień tym bardziej że to jest tz. żywe srebro. Proszę o podpowiedź za co z góry dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.