Polska

6 Najlepszych Lodowisk we Wrocławiu

lodowisko wrocław

W dawnej stolicy księstwa wrocławskiego sport obecny jest od dawna. Śląsk Wrocław był m.in. wielokrotnym Mistrzem w koszykówce mężczyzn i piłce ręcznej mężczyzn, a na Stadionie Olimpijskim swoje mecze rozgrywają inni mistrzowie, a mianowicie żużlowcy Sparty Wrocław. Wrocław nie jest przeznaczony jednak tylko dla zawodowców.

Rozwijać się sportowo mogą również amatorzy, w tym fani sportów zimowych, takich jak łyżwiarstwo. Miasto oferuje dna nich kilka lodowisk. Obiekty tego typu znajdziemy również w pobliżu Wrocławia.

1. Lodowisko Spiska – WCT Spartan

Mieści się przy ul. Spiskiej 1. Jest to pełnowymiarowy, kryty obiekt, którego wymiary wynoszą 60 m x 30 m. Na lodowisku co pół godziny sygnał świetlny i dźwiękowy informuje o zmianie kierunku jazdy. Obiekt czynny jest codziennie, przy czym w poniedziałki można z niego korzystać od godz. 16 aż do godz. 24. Obowiązują również przerwy na czyszczenie lodu. Ceny biletów różnią się w poszczególne dni tygodnia, przy czym najtaniej jest w poniedziałek. Szczegółowe informacje na temat harmonogramu i cennika można znaleźć na stronie Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan. Honorowane są karty Benefit, FitProfit i Medicover. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, kaski oraz zwierzątka do nauki jazdy, a także naostrzyć własny sprzęt. W ofercie znajdują się ponadto szkolenia łyżwiarskie z instruktorem.

2. Lodowisko Orbita – WCT Spartan

Usytuowane jest przy ul. Wejherowskiej 34. Jest to kryty obiekt o wymiarach 30 m x 20 m. Na lodowisku co pół godziny pojawia się sygnał świetlny i dźwiękowy, informujący o zmianie kierunku jazdy. Obiekt czynny jest codziennie. Ceny biletów zależą od dnia tygodnia. Najtaniej jest w poniedziałki. Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu i cennika znajdują się na stronie internetowej Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, kaski oraz zwierzątka wspomagające naukę jazdy. Akceptowane są karty Benefit, FitProfit i Medicover. W ofercie obiektu znajdują się ponadto indywidualne i grupowe lekcje dla dzieci i dorosłych oraz kursy łyżwiarskie obejmujące rodzica i dziecko.

3. Lodowisko przy LO nr 14

Znajduje się przy al. Brücknera 10. Jest to obiekt zadaszony. Płyta lodowiska ma wymiary 20 m x 30 m i jest oświetlana przez 20 lamp. Lodowisko jest ogólnodostępne w dni powszednie w godz. 17.00-21.50 oraz w soboty i w niedziele w godz. 9.00-21.00. Szczegółowy grafik dostępności obiektu można znaleźć na stronie LO nr 14 im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Na lodowisku obowiązuje jazda wyłącznie w lewo. Na terenie obiektu można wypożyczyć łyżwy i kaski ochronne, a także naostrzyć sprzęt. Bilet normalny kosztuje 15 zł, a ulgowy 11 zł.

4. Lodowisko Tarczyński Arena

Mieści się przy al. Śląskiej. 1. Znajduje się na drugim piętrze wielopoziomowego parkingu. Tafla lodowiska ma kształt owalnej pętli. Dłuższa prosta toru mierzy 55 m, a jego szerokość wynosi ok. 7 m. Lodowisko czynne jest codziennie w godz. 9.00-22.00, z uwzględnieniem przerw technicznych. Pierwsze 10 minut korzystania z lodowiska jest gratisowe. Bilet normalny za 60 min. kosztuje 21 zł, a ulgowy 18 zł. W poniedziałki ceny biletów dla wszystkich wynoszą 16 zł. W ofercie znajdują się ponadto bilety rodzinne. Honorowana jest Karta Dużej Rodziny oraz Karta Rodzina Plus. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni łyżew figurowych i hokejowych oraz kasków i chodzików do nauki jazdy dla dzieci, a także naostrzyć własny sprzęt.

5. Lodowisko OSiR Środa Śląska

Usytuowane jest ok. 33 km od Wrocławia. Znajduje się w kompleksie obiektów sportowych, pod gołym niebem. Płyta lodowiska ma wymiary 30 m x 18 m. Obiekt czynny jest w sezonie zimowym od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-22.00 oraz w weekendy w godz. 12.00-22.00. Podczas ferii zimowych godziny otwarcia w dni powszednie ulegają wydłużeniu. Bilet normalny za 45 min. w dni powszednie kosztuje 12 zł, a ulgowy 7 zł. W weekendy i święta za bilet normalny trzeba zapłacić 15 zł, a za ulgowy 9 zł. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy i pingwinki do nauki dla dzieci, a także naostrzyć swój sprzęt.

6. Lodowisko – Atol Oleśnica

Znajduje się przy ul. Spacerowej 20 w Oleśnicy, ok. 30 km od Wrocławia. Czynne jest codziennie w sezonie zimowym, a szczegółowy harmonogram można znaleźć na stronie internetowej kompleksu. Łyżwiarzom czas umila muzyka. Cena biletu normalnego za 1,5 godz. wynosi 19 zł w dni powszednie i 25 zł w weekendy i święta. W przypadku biletu ulgowego jest to 13 zł w dni powszednie i 18 zł w weekendy i święta. W ofercie znajdują się ponadto bilety 2,5-godzinne oraz całodzienne. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, kaski i chodziki do nauki jazdy, a także naostrzyć sprzęt. Organizowane są także bezpłatne zajęcia z instruktorem.