Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Lidzbarku Warmińskim

Lidzbark Warmiński to dla wielu turystów mało znane miasto, ale bezapelacyjnie warte odkrywania.

Położony jest niedaleko Olsztyna i jest prawdziwą kopalnią niesamowitych widoków. To również masa licznych atrakcji dla najmłodszych, którymi będą wręcz zachwyceni.

Dlatego bezsprzecznie warto zapoznać się z tymi najlepszymi dla dzieci atrakcjami Lidzbarka, by jeszcze bliżej poznać to mało znane miejsce i dzięki temu zrozumieć, dlaczego każda osoba, która się tam pojawi, od razu się w tym mieście zakochuje.

Zobacz też -> Ciekawostki o Lidzbarku Warmińskim

1. Zamek

To jedna z największych i jednocześnie jedna z najlepszych atrakcji na terenie Lidzbarka Warmińskiego. Budowę tej gotyckiej budowli rozpoczęto w 1350 roku i ukończono 50 lat później. Każde dziecko, które lubi tematy średniowieczne, będzie wręcz zachwycone.

Najbardziej charakterystycznym elementem tego zamku są niezwykle urokliwe krużganki, które otaczają wewnętrzny dziedziniec i są one jedynymi nienaruszonymi na terenie całego kraju.

2. Muzeum Warmińskie

To znakomite miejsce, które aż bije na odległość klimatem historycznym. To także miejsce, gdzie każde dziecko zachwyci się licznymi eksponatami. Urokowi dodaje mu to, że mieści się w wyżej opisanym zamku, dzięki czemu samo zwiedzanie należy do niezwykłych przyjemności.

3. Uliczka Mikołaja Reja

Niezwykle urocza brukowana ulica, która prowadzi od zamku do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła. Piękne kolorowe kamienice, i sklepy z zabawkami to dodatkowy plus, który zachwyci każde znajdujące się tam dziecko.

4. Termy Warmińskie

To zdecydowanie atrakcja dla całej rodziny, ale szczególnie najmłodsi będą mieli w czym wybierać. Fontanny, armatki wodne, czy też statek wodny, to tylko nieliczne z atrakcji.

5. Ścieżki rowerowe

Lidzbark Warmiński to również znakomite miejsce dla wszystkich młodych pasjonatów wycieczek rowerowych. Świetne trasy, które pełne są niezwykłych widoków, zapewnią im wiele godzin wspaniałej rowerowej rozrywki.

6. Remiza straży pożarnej

Miejscowi uważają tę historyczną remizę za jedną z najciekawszych atrakcji Lidzbarka. Powstała ona na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku i charakteryzuje się swoją nietypową budową. Każde dziecko będzie zachwycone tym miejscem.

7. Ścieżki spacerowe

Najmłodsi, którzy zdecydowanie wolą aktywność spacerową, wybrali miejsce do tego idealne. Cisza, spokój, piękna przyroda. To tylko cząstka tego, czego mogą się po takich trasach spodziewać.

8. Tor Motocrossowy

To atrakcja dla tej starszej grupy młodzieży. Adrenalina, której zaznają na torze, który uważany jest za jeden z najlepszych w Europie, zostanie w nich na bardzo długi okres czasu.

9. Place zabaw

Lidzbark to również miejsce licznych placów zabaw, w których niejedno dziecko będzie szalało przez wiele godzin.

10. Siłownie

To doskonałe miejsce szczególnie dla tej starszej młodzieży, która chce zadbać o swoje zdrowie i kondycje. Treningi na świeżym powietrzu przy pięknych widokach to jest coś, czego się nie zapomina.

Czytaj dalej: Atrakcje w Lidzbarku Warmińskim