10 najlepszych atrakcji w Krynicy Morskiej

Łódki w Krynicy Morskiej

Krynica Morska jest miastem położonym na Mierzei Wiślanej pomiędzy Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. Jest ona jednym z najmniejszych miast jaki Gminy w Polsce. Cały obszar lądowy należy do Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej.

Liczba mieszkańców oscyluje w granicach 1400 a powierzchnia nie przekracza 120 km. Pierwsi osadnicy pojawili się tam w okolicach 1258 roku. Po II wojnie światowej miasto zostało intensywnie rozbudowane oraz stało się ośrodkiem wypoczynkowym do którego coraz chętniej przyjeżdżali wypoczywać Polacy. Nic dziwnego, jest to bowiem miejsce bogate w zabytki oraz atrakcje które warto zobaczyć. Oto najlepsze atrakcje w Krynicy Morskiej i okolicach.

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

króliczek

To mini zoo znajduje się blisko Gdańska. Warto przyjechać tutaj z dziećmi lub zorganizować imprezę plenerową tj. urodziny, zabawy, biesiady, ognisko. Dzieci uwielbiają karmienie, głaskanie i przytulanie się do zwierząt.

Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

emu

Mini Zoo jest bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci gdzie mogą poznać różne zwierzęta. Znajdziemy tutaj: kucyki, emu, alpaki, różne egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść i karmić. Zobaczcie jakie zwierzęta się tutaj znajdują: Galeria

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

alpaki

Co można zrobić na miejscu?

 • karmić 2 metrowe emu, alpaki, lamy i inne zwierzęta
 • jazda na kucyku w soboty i niedziele
 • oglądać egzotyczne ptaki i papugi
 • pogłaskać króliczki i świnki morskie, owce, kozy, świnki wietnamskie
 • pobawić się mini koparką i innymi zabawkami
 • pobujać się na huśtawce i pozjeżdżać na zjeżdżalni dla dzieci

2 kucyki

 • dorośli– 20 zł
 • dzieci – 10 zł
 • dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny
 • dodatkowo przejażdżka na kucyku – 10 zł

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

alpaka przy ognisku

Strona www: zwierzakinadpotokiem.pl

Facebook: facebook.com/ZwierzakiNadPotokiem

Zwierzaki Nad Potokiem
ul. Nad Potokiem 5
Żukczyn

Tel: + 48 735 970 455

Zobacz na mapie Google: Kliknij Tutaj

1. Latarnia morska

Znajduje się ona pomiędzy latarnię morską Gdańsk Port Północny a latarnią morską Bałtijsk. Jej Wysokość to 26, 5 m, a średnica u podstawy to 6 m. Pierwsza latarnia w tym miejscu powstała w 1895 roku, została jednak zniszczona w 1945. Nowa latarnia została otwarta 25 sierpnia 1951 roku. Oprócz funkcji latarni pełni również funkcje stacji brzegowej systemu AIS-PL. System Ten odpowiada za monitorowanie ruchu statków w strefie przybrzeżnej.

2. Park Krajobrazowy Mierzei Wiślanej

Jest to teren o powierzchni 4410 hektarów, na którym głównie dominują iglaste i trawy. Występują tu liczne wzniesienia wydmowe z których najwyższy osiąga wysokość 50 metrów nad poziomem morza. W głównej mierze w parku tym ochronie podlegają kolonie lęgowe wielu ptaków. W głównej mierze są to kormorany i czaple siwe. Tam gdzie występują ptaki dominuje roślinność iglasta, bardziej odporna na intensywne nawożenie ptasimi odchodami. Na terenie otuliny parku znajduje się również przyrody Mewia Łacha. Występują tam rybitwy i mewy. Z ssaków spotkać można foki szare i pospolite oraz bobry. Gniazdowanie ptaków spowodowało, że występują tam również lisy.

3. Port morski Krynica Morska

Składa się on z dwóch przystani: jednej przeznaczonej dla statków rybackich oraz drugie jachtowo- pasażerskiej. Stanowi również bazę dla białej floty. Granice portu zostały określone w 1957 przez ministra żeglugi. Maksymalna głębokość portu to około 2 m. Dzięki zmianom i modernizacją w 2018 liczba miejsc cumujących wzrośnie do 100.

4. Kościół Matki Bożej Gwiazdy Morza

Wybudowany w latach 90 XX wieku, został konsekrowany 29 października 2000 roku przez arcybiskupa Józefa Kowalczyka. Należy do diecezji Elbląskiej i od 1996 prowadzony jest przez księży michalitów.

5. Park linowy Zegarowscy

Jest to miejsce idealne dla osób lubiących ruch i aktywne spędzanie wolnego czasu. W parku tym można bez problemu aktywnie spędzić cały dzień. Znajduje się w centrum Krynicy Morskiej i dzięki dużemu rozbudowaniu stanowi atrakcje którą warto odwiedzić.

6. Góra pirata

Jest to przepiękne miejsce położone pomiędzy Krynicą Morską a Piaskami. Legenda głosi, zanim powstała Mierzeja Wiślana, na jej miejscu znajdowały się liczne wyspy. Podobno grasowała na nich banda starego pirata mała sobie to miejsce. Zbudowali oni drewnianą wieżę w której ich kapitan mógł obserwować co się działo na Bałtyku. Według legendy to tutaj, pod wieżą stary pirat zakopał swoje najcenniejsze skarby. Dziś jest to miejsce odwiedzane przez turystów oraz amatorów podglądania ptaków.

7. Kościół Piotra i Franciszka

Kościół św Piotra Apostoła i św Franciszka z Asyżu bardzo bogato zdobiona świątynia rzymskokatolicka. Początkowo powstała jako kaplica sióstr katarzynek. W 1939 została ona uroczyście poświęcona a zaraz po II wojnie, została ponownie wyremontowana i poświęcona. 1963 Dzięki dekretowy Stefana Wyszyńskiego została połączona z domem ojców Kapucynów. W 1974 została świątynią, samodzielnej parafii pod wezwaniem Świętego Piotra Apostoła i świętego Franciszka z Asyżu.

8. Plaża

Dla fanów mniej aktywnego wypoczynku idealnym miejscem są plażę. Dwie popularne z nich to ta w Tolkmicku i Kątach Rybackich. Możemy się tam bez przeszkód opalać, pływać w morzu oraz delektować słońcem. Ponadto nieopodal plaży znajdują się restauracje, gdzie można dobrze zjeść i napić się czegoś chłodnego.

9. Dąb Benek

Dąb posadzony w 1959 roku na tysiąclecie powstania państwa polskiego, przez władzę Krynicy Morskiej. W 2004 uznany został za pomnik przyrody. Rośnie nieopodal ulicy Spacerowej jest bardzo często odwiedzanym punktem do zdjęć.

10. Klify

Mierzeja Wiślana w wielu miejscach, również w Krynicy Morskiej usłana jest spadzistymi klifami. Stanowi to niesamowity punkt widokowy oraz miejsce wycieczek rowerowych i pieszych. Jest to miejsce które powinniśmy zobaczyć będąc nie tylko w Krynicy Morskiej ale i nad morzem.

Krynica Morska choć jest małą miejscowością ma do zaoferowania wiele atrakcji i miejsce do spędzenia wolnego czasu. Liczne hotele i zaplecze gastronomiczne gwarantuje spokojny i udany wypoczynek zarówno z rodziną jak i samemu. Nie warto więc ani chwili zwlekać, lecz wybierać się na wczasy jak najszybciej.

4.1/5 - (liczba ocen: 48)

Liczba komentarzy: 1

 • Wracam wraz z rodziną tutaj już drugi rok z rzędu i jest fantastycznie. Trakt rowerowy, który prowadzi aż od Piasków od granicy z Federacją Rosyjską przez centrum Krynicy i dalej klifami do samego przekopu Mierzei jest fenomenalny na przejażdżki rowerowe dla każdego.
  Atrakcji dla rodziny również nie brakuje i rurki z kremem oraz gofry na głównej promenadzie są przyjemnością w spędzaniu wakacji w tym urokliwym miasteczku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.