Podróże

10 Najlepszych Klubów i Dyskotek w Bydgoszczy

kluby bydgoszcz

Bydgoszcz to duże miasto, położone w województwie kujawsko-pomorskim, a zarazem jedna z największych miejscowości w całej Polsce – pod względem zamieszkiwanej go populacji Bydgoszcz plasuje się na ósmym miejscy największych miast kraju. To także ważny ośrodek akademicki i naukowy, w którym rozkwita życie nocne i artystyczne. W Bydgoszczy nie brakuje klubów, w których taneczne imprezy przy muzycznych hitach trwają do białego rana. Przedstawiamy 10 wyjątkowych klubów, które warto odwiedzić podczas pobytu w Bydgoszczy!

1. Klub AVA 3.0

Klub AVA 3.0 to największy klub w całym mieście, który czynny jest w piątki i soboty. Ogromny lokal zajmuje aż trzy piętra, na którym umiejscowiono kilka barów serwujących kolorowe drinki, dwa stanowiska DJ’ów oraz trzy parkiety, na których grana jest różnorodna muzyka. Dużym zaskoczeniem może być fakt, że w piątki wstęp na imprezy w Klubie AVA 3.0 dostępne są jedynie dla nieco starszej klienteli: wymagane jest ukończenie 26 roku życia.

2. Twenty Club & Garden

Bydgoski klub Twenty organizuje wiele oryginalnych imprez: odbywają się tu m.in. pokazy DJ’ów, którzy prezentują swoje umiejętności na płytach winylowych, imprezy cykliczne i tematyczne (np. Mikołajki, Halloween, Sylwester, Andrzejki). Atutem lokalu jest rozległy ogródek, który w sezonie letnim przyciąga klientów szukających idealnego miejsca na zimne piwo: kameralny, pełen roślinności i z doskonałą obsługą, umożliwia korzystanie z wewnętrznych atrakcji Twenty Clubu.

3. Strefa Disco

Strefa Disco to jeden z nielicznych klubów muzycznych, który czynny jest przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia. Wnętrza utrzymane są w stylu znanym z lat 80-tych i 90-tych, królują tu tapicerowane loże i oldschoolowe dodatki. Serwowane są tu zarówno piwa i kolorowe drinki, jak i sycące, barowe przekąski. W Strefie Disco puszczana jest bardzo różnorodna muzyka: od kawałków latynoamerykańskim, po polskie hity radiowe w ubiegłego wieku.

4. Metro Club

Metro Club zachwyci przede wszystkim pasjonatów kultury brytyjskiej. W undergroundowym lokalu umieszczono parkiety i bary, w których podawane są wyborne alkohole. Na wyróżnienie zasługuje ogromna oferta whisky – nie tylko szkockich i irlandzkich, ale również dojrzewających w hiszpańskich beczkach trunków. Wśród ciekawych alkoholi warto wspomnieć także o tutejszych kraftowych, sprowadzanych z niszowych browarów piwach.

5. Klub Stara Babcia

Metro to nie jedyny klub w Bydgoszczy, który utrzymany został w angielskim stylu. Podobną aranżację i klimat oferuje Klub Stara Babcia – dwupoziomowy lokal, w którym znajduje się zarówno oświetlony parkiet do tańczenia, jak i strefa VIP z lożami i małymi, kameralnymi salami. Część miejsc przystosowana jest do przebywania osób palących. W Klubie Stara Babcia podawane są różnorodne, eleganckie alkohole z wysokiej półki: whisky, burbony i wina. W tanecznej części lokalu umieszczono bar, który serwuje kolorowe drinki i lokalne piwa.

6. To2

Klub To2 przypadnie do gustu miłośnikom zabawy przy muzyce elektronicznej. Na nowoczesnych, futurystycznych parkietach dominuje styl house, trance i techno, a na tutejszych scenach występują prawdziwe gwiazdy muzyki elektronicznej. W lokalu co weekend odbywają się głośne, huczne imprezy tematyczne, które przyciągają turystów i studentów z całego regionu.

7. POINT CLUB

Jednym z najsłynniejszych klubów muzycznych w całej Bydgoszczy jest POINT CLUB, który znajduje się przy ulicy Teofila Magdzińskiego. Lokal słynie z przebieranych imprez (w tym słynnej „Night of Sins” oraz wydarzenia studenckie), a na tutejszej scenie występują znane gwiazdy muzyki house i techno. Co weekend zobaczyć tu można występy słynnych DJ’ów, które przyciągają miłośników muzyki elektronicznej z całego województwa!

8. Klub Kancelaria

Klub Kancelaria to lokal, który przeznaczony jest dla gości powyżej 26 roku życia – już przy wejściu odbywa się selekcja, która wyklucza możliwość wejścia młodszych osób i studentów. W klubie odbywają się tematyczne imprezy taneczne, to także idealne miejsce do wypicia zimnego piwa w gronie przyjaciół. Na parkietach Kancelarii dominuje muzyka taneczna i rozrywkowa, głównie znane i lubiane kawałki z początku XXI wieku.

9. Grey Club

Jednym z najpopularniejszych i najliczniej odwiedzanych klubów w Bydgoszczy jest nowo otwarty Grey Club, którego prekursor od lat funkcjonował w zachodniopomorskim Szczecinie. W lokalu znajdują się dwa duże, świetnie oświetlone i nagłośnione parkiety, na których puszczana jest różnorodna muzyka (od radiowych kawałków popowych, po techno i house). To miejsce, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów: strefa VIP w Grey Clubie sygnowana jest znanymi, luksusowymi markami alkoholi. W lokalu serwowane są zarówno wyborne, tropikalne drinki, jak i kraftowe piwa i eleganckie whisky. Dodatkowo w lokalu umiejscowiona jest restauracja, która specjalizuje się w kuchni europejskiej, przygotowując dania ze świeżych, lokalnych składników.

10. Eljazz

Całkowicie odmiennym lokalem jest bydgoski klub Eljazz, w którym występują artyści związani z muzyką jazzową. W tym kameralnym, przytulnym lokalu znajduje się scena muzyczna, a w każdy weekend wysłuchać tu można muzyki na żywo. Serwowane są tu wyborne alkohole z wyższej półki, jak i przekąski i napoje bezalkoholowe. Okazjonalnie odbywają się również potańcówki z jazzowym stylu.