Polska

10 Najlepszych Restauracji w Kętrzynie i okolicy

Zwiedzając ciekawe miejsca w województwie warmińsko – mazurskim, warto zatrzymać się w urokliwym mieście Kętrzyn. Znajduje się tutaj ogromna atrakcja dla rodzin z dziećmi, w postaci Konsulatu Świętego Mikołaja. To wspaniała fabryka, w której można wykonać własną bombkę. Jednakże miłośnicy nietuzinkowej architektury z pewnością chętnie zobaczą gotycki Zamek Krzyżacki czy Bazylikę św. Jerzego. Z kolei jeżeli chcemy udać się na pyszny posiłek, warto wybrać godną polecenia restaurację. Jak nazywa się 10 najlepszych restauracji w Kętrzynie i okolicach?

1. Kardamon

fot. fb.com/p/Kardamon-Restauracja-Kętrzyn-100063684725171

Restauracja znajduje się w klimatycznym budynku o wyjątkowej, bogatej historii – ratuszu miejskim. Nic więc dziwnego, iż wewnątrz lokalu znajdują się przytulne i eleganckie kanapy wzorowane na zeszłe stulecie oraz piękne stoliki. Jednakże najważniejsze jest menu, które składa się z takich propozycji dań, jak: roladka drobiowa z pieczarkami i mozzarellą, sałatka ze smażoną wątróbką i ananasem czy też wspaniałego deseru: Bezy Pavlova.

Adres: Plac marszałka Józefa Piłsudskiego 1, Telefon: 897 511 022

2. Restauracja Maleńka na Starym Mieście

fot. fb.com/malenka.ketrzyn

W Kętrzynie znajduje się również Wilczy Szaniec – dawna kwatera wojskowa Adolfa Hitlera. Po zwiedzeniu tego historycznego miejsca, warto udać się na pyszny obiad do Maleńkiej, położonej w centrum Starego Miasta. Zostaniemy tutaj uraczeni takimi frykasami placek po cygańsku, pizza szefa czy ciastem chilli brownie. Czekając na zamówienie warto się przyjrzeć starym zdjęciom Kętrzyna, który wówczas nosił niemiecką nazwę Rastenburg.

Adres: Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 1, Telefon: 897 522 656

3. Cois

Zdjęcie ilustracyjne fot. Vit Ch | Unsplash

Domenami restauracji Cois są: kuchnia polska oraz włoska. Zostało to odzwierciedlone nie tylko w sposobie przygotowania dań, ale również w wystroju. Sącząc aromatyczne espresso na ciemnym, wygodnym krześle, przyglądając się ceglanym ścianom, można się poczuć niczym w romantycznej Italii. Oprócz dużego wyboru pizz, w menu znajdziemy też włoską sałatkę riwierę, pieróg tropikalny czy też kotlet zbójnicki i shoarmę z serem.

Adres: Wojska Polskiego 15, Telefon: 897 515 550

4. Zajazd pod Zamkiem

fot. fb.com/zajazdpodzamkiem

Mimo że restauracja działa już od ponad 20 lat, oferuje swoim gościom potrawy innowacyjne. Specjalizacją lokalu jest bazowanie na tradycyjnych daniach kuchni polskiej i unowocześnianie ich nietuzinkowymi połączeniami smakowymi. Dlatego też w Zajeździe pod Zamkiem zakosztujemy m.in.: kremu z sandacza, pączka ”kuchenne rewolucje”, przysmaku kętrzyńskiego czy wątróbki drobiowej z malinami.

Adres: ul. Struga 3A, Telefon: 601 057 272

5. Stara Kamienica

fot. fb.com/restauracjastarakamienica

Obiekt, w którym mieści się restauracja, to zabytkowy budynek z końca XIX wieku. Właściciele Starej Kamienicy planując wystrój lokalu, inspirowali się stylem mieszczańskim, dzięki czemu goście na ogół zachwycają się wyjątkową atmosferą restauracji. Jak przedstawia się karta dań? Zawiera ona takie punkty, jak: gulasz z jelenia z surówką i babką ziemniaczaną, zupa cebulowa z grzankami i serem zapiekanym, grillowane warzywa z parmezanem i wiele innych, równie smacznych dań.

Adres: Plac marszałka Józefa Piłsudskiego 12, Telefon: 897 510 567

6. City Club Restauracja & Kręgielnia

fot. fb.com/restauracjaCityClub

Kolorami dominującymi w wystroju lokalu jest niebieski oraz żółty. Tworzy to ciekawy efekt wizualny. Na uwagę zasługują także wymyślne lampy, zapewniające klimatyczne oświetlenie restauracji. Warto też wiedzieć, że obiekt składa się z trzech stref: restauracji, baru oraz kręgielni. Jeżeli po posiłku najdzie nas ochota na rozrywkę w postaci rozegrania meczu w kręgle czy bilard, wystarczy udać się do przylegającej części w tym samym budynku. Klienci wysoko oceniają jakość dań podawanych w rozmiarze XXL.

Adres: Jerzego Lanca 3, Telefon: 897 531 448

7. Pizzeria Pub Centro

fot. fb.com/PizzeriaCentroKetrzyn

W Pizzerii Centro spędzimy przyjemnie kilka godzin z przyjaciółmi lub rodziną, uraczeni przepysznymi pizzami. Jednakże nie tylko, bowiem kucharz przyrządza też wspaniałe dania kuchni polskiej, azjatyckiej oraz włoskiej. Natomiast za przeszkloną gablotką przy ladzie restauracyjnej, można przyjrzeć się świeżo przygotowanym deserom i zamówić któryś z nich.

Adres: Generała Władysława Sikorskiego 21, Telefon: 897 515 127

8. Na Tarasie

Zdjęcie ilustracyjne fot. Denis Agati | Unsplash

Na Tarasie to niewielki lecz klimatyczny lokal serwujący ponoć najpyszniejszego kurczaka z rożna w całym Kętrzynie. Mocnymi stronami lokalu jest zaskakująco krótki czas oczekiwania na zamówienia oraz jakość potraw.

Adres: Michała Kajki 2

9. Tradycja Mazurskiego Smaku

fot. fb.com/MuzeumMazurskieAleksanderPuszko

Każdy, komu zależy na zakosztowaniu regionalnych potraw kuchni mazurskiej, powinien udać się do Owczarni, w której znajduje się Tradycja Dobrego Smaku. Tradycyjny, przyjemny wystrój oraz możliwość wyboru takich potraw, jak: chłodnik, zupa kurkowa czy pierogi z jagodami, są powodami, dla których goście wysoko oceniają ten lokal.

Adres: Owczarnia 1/1, Telefon: 607 751 653

10. Restauracja Ratuszowa

fot. fb.com/ratuszowa.mragowo

Ostatnia z restauracji na liście, mieści się w Mrągowie. Otrzymamy tutaj luksusowe potrawy w niskiej cenie, takie jak: chłodnik z wędzonym twarogiem, schab wieprzowy z kapustą duszoną w winie oraz sernik baskijski z owocami sezonowymi.

Adres: Mały Rynek 5, Mrągowo, Telefon: 574 244 233