Polska

10 Zaskakujących Atrakcji w Kątach Rybackich

fot. Marcin Zajączkowski / Wikipedia

Jednym z najchętniej wybieranych kierunków w trakcie planowania wakacji przez polaków jest morze.

To właśnie tam bardzo chętnie spędzamy nasz czas w trakcie urlopu korzystając z pięknej pogody oraz możliwości jakie daje nam plaża i woda morska. Wyjazd nad morze jest popularny niezależnie od wieku, ponieważ wybierają się tam zarówno osoby młode, jak i rodziny z dziećmi.

Zazwyczaj w trakcie takich wypadów spędzamy czas głównie na pływaniu oraz opalaniu się, często nie jesteśmy świadomi tego jak wiele atrakcji ma do zaoferowania nam miejscowość, w której odpoczywamy.

Dziś w naszym artykule chcielibyśmy powiedzieć wam więcej na temat oferty turystycznej Kątów Rybackich – jednej z popularnych lokalizacji wakacyjnych wyjazdów.

1. Muzeum Zalewu Wiślanego

W przerwie od opalania warto wybrać się do muzeum, w którym możemy dowiedzieć się więcej na temat historii szkutnictwa oraz rybołówstwa na terenie Zalewu Wiślanego.

2. Piracka Zatoka

Piracka Zatoka atrakcja skierowana głównie dla osób z dziećmi. Jest to jeden z największych parków dmuchańców czyli raj dla najmłodszych członków naszych rodzin.

3. Rezerwat Ornitologiczny

Osoby, które w trakcie swoich wakacji chciałyby obcować również z przyrodą oraz poszerzać swoją wiedzę na jej temat powinny wybrać się do rezerwatu, który jest naturalnym miejscem lęgowym dla czapli siwej oraz kormorana czarnego.

4. Kościół pw. św Marka Ewangelisty

Kościół pw. św Marka Ewangelisty miejsce dla osób, które interesują się architekturą sakralną.

5. Rejsy statkiem Marit

Rejsy statkiem Marit atrakcja ta oddalona jest od Kątów Rybackich o kilka kilometrów, jednak warto wziąć ją pod uwagę w trakcie planowania swojego wyjazdu. Rejs taki będzie świetną rozrywką dla całej rodziny oraz odskocznią od wielu godzin spędzonych na plaży.

6. Park Linowy Zegarowscy

Park Linowy Zegarowscy to miejsce przyciąga fanów aktywnego spędzania wolnego czasu. Świetnie bawią się tu osoby w każdym wieku testując swoje możliwości w pokonywaniu tras na wysokościach.

7. Lunapark w Krynicy Morskiej

Szukając atrakcji, które mogą zainteresować wszystkich członków rodziny warto wziąć pod uwagę właśnie to miejsce. Lunapark posiada szeroką ofertę atrakcji dlatego możemy mieć pewność, że wszyscy członkowie naszej rodziny będą się tu świetnie bawić.

8. Bursztynowa Komnata Muzeum

Bursztynowa Komnata Muzeum kolejna atrakcja, która pozwoli nam połączyć przyjemne z pożytecznym. Możemy spędzić tu naprawdę miło czas, ale także poszerzyć naszą wiedzę na temat minerałów.

9. Indiańska Wioska w Jantarze

Osoby podróżujące samochodem w trakcie pobytu w Kątach Rybackich mogą również zdecydować się na wycieczkę do Indiańskiej Wioski zlokalizowanej 15 km dalej. Jest to świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi.

10. Poszukiwanie zaginionego skarbu bursztynowego

Ciekawa i niespotykana atrakcja – jest to gra drużynowa polegająca na poszukiwaniu skarbów na terenie miasta Mikoszewo.