10 najlepsze atrakcje dla dzieci w Jeleniej Górze 2023

Jak wiadomo dzieci i młodzież nie lubią się nudzić. Co zatem Jelenia Góra ma do zaoferowania najmłodszym? Oto 10 najciekawszych atrakcji dla młodzieży jakie znaleźć można w tym ciekawym mieście.

Zobacz też -> Co warto zobaczyć w Jeleniej Górze w jeden dzień

Jelenia Góra to miasto słynące z atrakcji dla dzieci. Odbywa się tam wiele programów z różnych szkół, w których mogą uczestniczyć dzieci z różnych miast. Co więcej wiele instytucji organizuje prywatne wyjazdy dla dzieci do tego wspaniałego miasta.

Jest w nim sporo atrakcji, tak więc dzieci bez wątpienia nie będą się tam nudzić i każde dziecko znajdzie tam sobie jakąś formę spędzania czasu, który będzie bez wątpienia atrakcyjnym wspomnieniem na parę najbliższych lat. Miasto kusi na weekendowe przyjazdy, dojazd do miasta jest bardzo dobry.

Jelenia Góra

Można prosto dojechać samochodem, pociągiem, a nawet autobusem. Bez problemu odnajdziemy się także w mieście. Słynie ono z gościnności mieszkańców, a sprawna komunikacja miejska sprawi, że nie będziemy musieli zabierać ze sobą samochodu na każdy wyjazd z hotelu.

Jelenia Góra kusi turystów swoją bardzo atrakcyjną ofertą kulturalną. W mieście dostępnych jest wiele muzeów, takich jak Muzeum Karkonoskie z trzema stałymi wystawami zawierającymi w sobie historię Jeleniej Góry i regionu, ale także pokazane jest w nim wnętrze chałupy wiejskiej – dzieci na pewno z przyjemnością zobaczą jak żyli dawniej ludzie i jakimi przedmiotami musieli się posługiwać, żeby rozwiązywać codzienne problemy.

Co warto zobaczyć w Jeleniej Górze razem z dziećmi

Dodatkowo, jako atrakcja, w muzeum tym jest wystawa stała na której prezentowane jest szkło artystyczne. Małe dzieci być może nie będą tym zainteresowane, ale starsze już mogą odkryć w różnych kształtach i kolorach jakieś upodobania i mogą stwierdzić, że jest to bardzo atrakcyjna forma spędzenia wolnego popołudnia. W mieście jest kilka innych muzeów, takich jak, na przykład, muzeum historii i militariów. Jednak w mieście dostępne są jeszcze dwa muzea, które bez wątpienia zainteresują dzieci i młodzież.

Pierwszym muzeum jest Muzeum Drewnianych Zabawek. Jest to muzeum, w którym zostały zaprezentowane zabawki z danych lat. Dzieci mogą je nie tylko oglądać, ale także spróbować się nimi pobawić i ocenić, czy wolą zabawki dzisiejsze – w większości wykonane z kolorowych plastików, czy może zabawki sprzed parędziesięciu lat, gdzie koloru im nadawała prawdziwa farba. Muzeum trafi szczególnie do najmłodszych dzieci i bez wątpienia zaciekawi je to, czym bawiły się dzieci w ich wieku jeszcze jakiś czas temu.

Kolejnym muzeum, które zainteresuje dzieci, a także dorosłych, w każdym wieku jest muzeum przyrodnicze. Muzeum ma bardzo bogate wystawy stałe, więc niezależnie kiedy przyjedziemy, znajdziemy w nim interesującą wystawę. Jedną z najciekawszych wystaw tam jest wystawa rogów i poroży. Zebrane tam eksponaty, a także historia jaka jest do nich tworzona sprawiają niesamowitą wizję tego, jak wyglądało zwierzę, które zrzuciło te roku.

Dla dzieci, które interesują się zwierzętami może się jeszcze spodobać wystawa ssaków Eurazji, czyli ssaków występujących na terenach Europy i Azji. Można poczytać o tych ssakach, w jakim środowisku żyją, ile żyją i zobaczyć różnorodność gatunków występujących na naszych terenach.

Jelenia Góra zapewnia też bardziej aktywne atrakcje, a bez wątpienia najbardziej znaną atrakcją są Termy Cieplickie. Jest to nowoczesny kompleks w którym jest wiele basenów, saun, stref relaksacyjnych i SPA przygotowanych dla rodzin. W kompleksie swoje miejsce znajdą wszystkie dzieci, niezależnie od wieku w jakim są.

Baseny mają bardzo dużą powierzchnie, ich lustro wody w sumie wynosi prawie 1200 metrów kwadratowych. Pokazuje to jak ogromny jest to kompleks, w którym atrakcje są dostępne nie tylko wewnątrz, pod dachem, ale także jest część zewnętrzna. Naturalnie, aby skorzystać z zewnętrznych atrakcji trzeba przyjechać w odpowiednią pogodę i porę roku. Zewnętrzna część kompleksu otwierana jest dopiero od maja.

Nie zmienia to faktu, że w Termach Cieplickich każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie czy przyjechał z dziećmi odpocząć, czy chce zapewnić im bardzo aktywny wypoczynek. Wiele atrakcji dostępnych w kompleksie, takich jak różne typy basenów, zjeżdżalnie, ślizgawki, bicze wodne, fontanny, i wiele innych zapewni i dzieciom, i dorosłym wielogodzinną zabawę.

Jak widać Jelenia Góra jest miejscem wyjątkowo przyjaznym rodzinom i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Można tu spędzić przyjemnie wolny czas, można zobaczyć wiele historycznych miejsc i wyciągnąć bardzo wiele informacji zebranych w bardzo wielu muzeach.

Muzea nie tylko zachęcają bogactwem zbiorów, ale także oprawą jaką realizują, aby zaciekawić całe rodziny. Ani dorośli, ani tym bardziej dzieci, w tym mieście nie zaznają nudy. Miasto pozostanie na wiele lat w pamięci, a wiele osób wraca tutaj regularnie, ponieważ czuje naprawdę turystyczną atmosferę miasta.

Atmosferę, do której chce się wracać i, raz po raz, na nowo odkrywać to wspaniałe i ciekawe miasto. Niezależnie czy Twoim celem są muzea, czy zabawa w wodzie, to Jelenia Góra zapewni Ci możliwość spędzenia czasu w każdy preferowany sposób.

Czytaj dalej: Atrakcje w okolicach Jeleniej Góry

4.2/5 - (liczba ocen: 43)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.