Podróże

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne bez wychodzenia z domu?

kobieta w samochodzie

Tuż przed wakacjami, w maju 2021 roku, niemal połowa Polaków planowała, że wyjedzie na wakacje. Z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia[1] wynika, że planowaliśmy spędzić urlop w Polsce lub za granicą. Podczas takich wyjazdów turystycznych warto zapewnić sobie i współtowarzyszom podróży ochronę w postaci ubezpieczenia turystycznego. Jak je wykupić? Nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Przegląd oferty ubezpieczeń turystycznych

Zarówno w przypadku, gdy wyjeżdżamy do turystycznych regionów Polski, np. nad Bałtyk czy w polskie góry, jak i wtedy, gdy wybieramy wczasy za granicą, w ciepłych krajach, możemy zawrzeć dostosowaną do naszych wymagań umowę ubezpieczenia turystycznego w UNIQA. W naszym towarzystwie dostępna jest oferta w wersji odpowiedniej do wyjazdów krajowych, jak i kilka wariantów ubezpieczeń podróży na wyjazdy zagraniczne.

W ramach jednego ubezpieczenia turystycznego w Polsce uzyskujemy ochronę przed różnymi ryzykami. Polisa obejmować może NNW, koszty leczenia i rehabilitacji w wyniku nieszczęśliwego wypadku, OC w życiu prywatnym, OC sportowe oraz assistance. Wersja ubezpieczenia TRAVEL w UNIQA nie daje ochrony przed skutkami aktywności sportowych, ale już wersja Travel Sport Plus tak. W zakresie ochrony uwzględniamy także amatorskie uprawianie różnych aktywności, ale i ryzyko uszkodzenia czy kradzieży sprzętu sportowego.

Na wyjazd zagraniczny możemy wybrać ubezpieczenie podróży w Europie lub na całym świecie. Niezależnie od wariantu, zapewniamy pokrycie kosztów leczenia i assistance  na wypadek zachorowania na COVID-19 podczas urlopu za granicą. Oprócz tego NNW, jedna polisa może obejmować także ubezpieczenie bagażu podróżnego, opóźnienia lotu i bagażu, OC w życiu prywatnym i OC sportowe, koszty rezygnacji z wyjazdu. W zakres ochrony możemy włączyć także następstwa chorób przewlekłych, psychicznych i nowotworowych. W standardzie pokrywamy wydatki do wysokości 10 proc. sumy ubezpieczenia kosztów leczenia w takich sytuacjach. Amatorskie uprawianie sportów letnich i zimowych również włączone jest w standardzie, bez konieczności opłacania dodatkowej zwyżki.

Na naszej stronie internetowej można zapoznać się z wysokością sum ubezpieczenia  dla konkretnych elementów ubezpieczenia podróży, wybrać pasujący wariant ubezpieczenia, ale i wykupić ubezpieczenie turystyczne online. Jak to zrobić?

Zawarcie polisy ubezpieczenia turystycznego online

W UNIQA możemy kupić pożądane ubezpieczenie turystyczne online nawet w 1 minutę. Wystarczy wypełnić wszystkie pola kalkulatora. Najpierw odpowiedzieć trzeba na pytania o:

  • cel podróży – świat, Europa lub Polska,
  • miejsce przebywania osób, które chcemy ubezpieczyć,
  • czas podróży,
  • liczbę osób ubezpieczonych w trzech przedziałach wiekowych,
  • dodatkowe potrzeby ubezpieczającego, w tym sporty amatorskie, sporty wysokiego ryzyka, sporty zawodowe i wyczynowe, sporty ekstremalne, pracę fizyczną, skutki chorób nowotworowych, psychicznych i przewlekłych.

Po wpisaniu wszystkich wymaganych danych UNIQA wyświetli pakiety ubezpieczenia turystycznego do wyboru. Dowiemy się, co obejmują poszczególne warianty i jakie sumy gwarancyjne zakładają dla różnego rodzaju ryzyk.

Ostatnim krokiem przy kupowaniu ubezpieczenia turystycznego online jest wpisanie danych ubezpieczającego i poszczególnych osób ubezpieczonych. Należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia, e-mail, telefon.

Polisa, po opłaceniu składki na ubezpieczenie turystyczne, zostanie przez nas wysłana na wskazany adres e-mailowy. Możemy wybrać najlepszy dla nas sposób płatności za ubezpieczenie. Oferujemy BLIK, kartę kredytową lub płatniczą bądź przelew internetowy. Ochrona aktywowana jest w 3 h po zakupie, dlatego nawet na ostatnią chwilę możemy zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia i zawarcie odpowiedniej polisy przez internet. Taki tryb zakupu ochrony jest wygodny dla turysty, a fakt, że funkcjonuje ona niemal od razu po opłaceniu składki jest ułatwieniem dla zapominalskich.

Źródła:

[1] https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C886994%2Cw-tym-roku-co-czwarty-polak-planuje-wyjazd-na-wakacje.html