Europa

10 najlepszych atrakcji trakcje dla dzieci na półwyspie Istrii

Istria

Wybierasz się do słonecznej Chorwacji? Fantastycznie się składa. Prócz pięknych, kamienistych plaż i cudnych widoków, czeka Cię tu wspaniała zabawa. Chorwacja słynie z przejrzystej wody o bardzo dobrej widoczności.

Nie brakuje tu detali architektoniczny i miejsc, które mają znaczenie historyczne lub kulturalne. To prawdziwy raj na ziemi, zwłaszcza dla dzieci, na które czeka tu ogrom atrakcji i fantastycznej zabawy. Nim wybierzesz się w podróż do Istrii koniecznie sprawdź, jakie atrakcje w Istrii na Was czekają. Prezentujemy top 10 najlepszych atrakcji dla dzieci na półwyspie Istrii.

1. Adrenalina Park

Ulubionym przez dzieci miejscem jest Adrenalina Park. To ogromny park rozrywki, który posiada dużą, zakręconą zjeżdżalnie wodną, wodne atrakcje, w tym domek, mostek i zjeżdżalnię oraz strefę odpoczynku która znajduje się przy nieckach basenowych. Adrenalina Park jest na tyle duży, że dostarcza ogromnej frajdy wszystkim dzieciom, z racji dostępności do przeróżnych atrakcji. Będąc w Istrii, koniecznie odwiedź to miejsce ze swoim dzieckiem, które będzie się tu wspaniale bawić.

2. AquaPark Pula

Dla rodzin lubiących wypoczywać w pobliżu wody, polecamy AquaPark Pula. AquaPark mieści się zaledwie 2 km od morza. Na jego terenie znajdują się 2 duże baseny, leżaki oraz ogromne zjeżdżalnie, które z pewnością dostarczą wrażeń. Zjeżdżalnie mają różne wielkości i dostosowane są zarówno do dzieci jak i osób dorosłych. Liczne zakręty oraz strome spady są uwielbiane przez osoby w różnym wieku. To miejsce jest odpowiednie dla całej rodziny.

3. Średniowieczny park rozrywki

Szukasz niebanalnej atrakcji dla całej rodziny? Wybierz się całą rodziną do Medieval Theme Park Sanc. Michael. To miejsce, w którym czeka na Ciebie wspaniała zabawa. Możecie zobaczyć narzędzia czy naczynia, których kiedyś używano do pracy lub przygotowywania posiłków. Na Dzieci, czeka również przejażdżka bryczką, strzelanie z łuku czy karuzela. Na terenie parku rozrywki dostępne są również armaty. Miejsce nadaje się do zwiedzenia dla dzieci jak i osób dorosłych, ze względu na liczne, zróżnicowane atrakcje.

4. Jaskinia Baredine

Dla dzieci lubiących wycieczki i miejsca znajdujące się pod powierzchnią ziemi, proponujemy Jaskinie Baredine. Jaskinia ma 132 metry głębokości. Przez cały rok, panuje w niej stała, niska temperatura 14 stopni, dlatego koniecznie zabierz ze sobą ciepłą odzież. W jaskini znajduje się 5 komnat oraz jezioro. Największa głębokość, udostępniona dla zwiedzających to aż 60 metrów. Jeśli uwielbiacie tego typu miejsca, koniecznie odwiedźcie Jaskinię Baredine. Jest to bezpieczna i ciekawa forma spędzania wolnego czasu.

5. Traktor Story

Dla wszystkich fanów motoryzacji lub rolnictwa, w Istrii czeka wyjątkowe miejsce – Traktor Story. To ogromne muzeum maszyn rolniczych, z wyjątkową kolekcją 50 traktorów. Każdy mały miłośnik motoryzacji, będzie zachwycony.

6. Amfiteatr w Puli

Zbudowany z białego wapienia na podstawie elipsy amfiteatr w Puli, to wyjątkowa budowla, która jest wspaniałą propozycja na spędzenie rodzinnego dnia. Jedna ze ścian amfiteatru, zrobiona jest ze skarpy, która znajduje się na wyspie. Składa się z 3 kondygnacji i 105 arkad. Amfiteatr jest na tyle duży, że kiedyś mógł pomieścić aż 23 tysięcy widzów. Wspaniałe miejsce, godne uwagi.

7. Przylądek Kamenjak

Dla dzieci uwielbiających fotografię i piękne krajobrazy, polecamy plażę Punta Kamenjak. To wyjątkowo urokliwa plaża, przy której znajduje się klif. Turyści wykorzystują go jako naturalny pomost, z którego skaczą do wody. Miejsce jest piękne i świetnie sprawdzi się w roli wodnego placu zabaw.

8. Nurkowanie

Nie da się opisać słowami piękna, które możemy dostrzec nurkując. Wspaniałą przygoda, adrenalina i przyroda. To tylko nieliczne powody, dla których warto nurkować na półwyspie Istrii. Dzieci są pod okiem doświadczonego nurka, a sprzęt używany do nurkowania jest solidny i bezpieczny. Podczas nurkowania, dzięki doskonałej przejrzystości wody, możemy podziwiać podziemną jaskinie i mieszkające w wodach zwierzęta morskie, jak ryby czy rozgwiazdy. Ta atrakcja, pozwoli wam przywieźć wspaniałe wspomnienia z wakacji.

9. Rejs statkiem

A gdyby tak zostać marynarzem? To bardzo proste. Skorzystajcie z rejsu statkiem, które są organizowane w Istrii. Możecie podziwiać z nich piękne krajobrazy, dostrzec i obserwować zwierzęta oraz rośliny wodne. Podczas rejsu możecie wcielić się w marynarzy i udawać, że prowadzicie statek lub jesteście piratami wypływającymi na podbój wyspy. Dzieci z pewnością będą zadowolone z możliwości płynięcia statkiem.

10. Spływ kajakowy

Szukacie niezapomnianych wrażeń? Wybierzcie się całą rodziną na spływ kajakowy. Takie spływy organizowane są na klasycznych kajakach lub pontonach. Podczas płynięcia, możecie podziwiać między innymi wodospady, klify czy dzikie plaże. Może uda wam się dostrzec jakieś zwierzęta? Wyobraźcie sobie, że jesteście rozbitkami, a ponton to Wasza tratwa ratunkowa i wyruszcie na prawdziwą przygodę.

Czytaj dalej: Istria atrakcje