Porady

Integracyjna wycieczka za miasto dla pracowników

img_3306

Trend pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej. W Polsce doskonale się sprawdza i cieszy się dużą popularnością. Dlaczego wspólne zabawy za miastem tak bardzo sprzyjają integracjom, budowaniu i wzmacnianiu relacji społecznych?

Sukces firmy to także zgrany zespół

Załóżmy, że Twoja firma dopiero co pojawiła się na rynku. Zespół już jest skompletowany. Z pewnością zależy Ci, aby Twoi pracownicy dobrze ze sobą współpracowali oraz panowały między nimi pozytywne stosunki. Ważne jest też, aby komunikacja między Tobą a zespołem była płynna. Każdy powinien być traktowany równo, a relacje powinny być oparte na wzajemnym szacunku i życzliwości.  Kluczowym zadaniem będzie zatem organizacja integracji dla Twojego zespołu.

Gdzie można zorganizować event firmowy?

Pomysłów jest wiele. Po pierwsze, wszystko zależy od danej pory roku. Jeżeli za oknem jest deszczowy dzień, zdecydowanie lepiej będzie zorganizować wyjście do jakiegoś lokalu. Natomiast jeśli jest piękna wiosna lub lato, pomyśl nad integracją na świeżym powietrzu.

Po drugie, zastanów się nad formą spotkania. Co tak naprawdę sprzyja integracji? Dwugodzinne spotkanie w restauracji czy może wspólny wyjazd za miasto? Polecamy opcję numer dwa. Dlaczego?

Przede wszystkim, krótka wycieczka za miasto w słoneczny dzień będzie ciekawszym pomysłem na spędzenie czasu z nowym zespołem. Dodatkowo, aby wzbudzić ciekawość pracowników, możesz nie mówić dokąd jedziecie. Powiedz tylko w co powinni się ubrać i co ewentualnie mogą ze sobą zabrać.

Integracyjna wycieczka poza miasto – dlaczego nie?

Możesz wynająć busa dla swoich pracowników oraz zabrać ich poza miasto. Świetnym rozwiązaniem będzie spędzenie czasu na łonie natury. To zdecydowanie ciekawsza propozycja niż na przykład kolacja w restauracji, na którą możecie umówić się w każdym dniu. Chodzi przede wszystkim o produktywne wykorzystanie wolnego czasu. Od dziecka wiadomo, że wspólne zabawy sprzyjają integracji. Na przykład kreatywne gry lub sporty. Przykładowo, dużą popularnością cieszą się paintball, ściany wspinaczkowe czy strzelnica. Obecnie można znaleźć wiele ciekawych miejsc na taką integracyjną wycieczkę. Weź pod uwagę, oddalony około 25km od Warszawy Rancho Pod Bocianem, który oferuje 20 ha pięknego, zielonego terenu oraz liczne atrakcje, między innymi właśnie paintball, duże boiska sportowe czy tor off-roadowy. Dodatkowo, wieczorem po wspólnych zabawach, możecie rozpalić ognisko i dalej cieszyć się integracją.

Pamiętaj, że wspólne gry i zabawy to świetna opcja, aby pracownicy dokładnie się poznali, nauczyli ze sobą komunikować i współpracować. Sport łączy ludzi – postaw na aktywne spotkanie integracyjne dla Twojego zespołu!