Polska

Gdańsk na Weekend – Zwiedzanie Najlepszych Atrakcji

Odwiedzając Gdańsk bardzo wielu turystów planuje głównie korzystać z plaży oraz atrakcji związanych z dostępem do wody. Często zapominają oni, że Gdańsk to miasto z szeroką ofertą turystyczną przygotowaną zarówno dla osób młodych, jak i dla rodziny podróżujących z dziećmi. Warto zwrócić na to uwagę w trakcie planowania wyjazdu.

Dziś chcielibyśmy przybliżyć wam 10 miejsc, które naprawdę warto odwiedzić w trakcie pobytu w gdańsku. Będą to świetne urozmaicenia dla opalania i pływania. Można skorzystać z naszych propozycji również w trakcie krótkich, weekendowych wyjazdów. Zobaczcie też długą listę najlepszych atrakcji w Gdańsku o której już pisaliśmy.

1. Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Muzeum Bursztynu w Gdańsku – wyjątkowe muzeum poświęcone eksponaty są wytworzone w całości z bursztynu, czyli Najważniejsze go surowca w regionach nadmorskich.

2. Zoo Oliwa

Zoo Oliwa – jedną z największych ogrodów zoologicznych na terenie naszego kraju. Warto wybrać się tam całą rodziną, aby podziwiać wyjątkowe gatunki zwierząt.

3. Dom Uphagena

Dom Uphagena – atrakcje, dzięki której będziesz mieć szansę poznać codzienny życie bogatych gdańszczan pod koniec osiemnastego wieku.

4. Fontanna Neptuna

Fontanna Neptuna – obowiązkowe miejsce dla wszystkich fanów fotografii z podróży.

5. Ratusz Głównego Miasta

Ratusz Głównego Miasta – jeden z symboli Gdańska. Najbardziej charakterystyczne budynek na terenie miasta, którego najstarszy fragmenty pochodzą z czternastego wieku.

6. Brama Żuraw w Gdańsku

Brama Żuraw w Gdańsku – symbol miasta, ale również naszego kraju. Największy i najstarszy zachowany dźwig portowy pochodzące ze średniowiecznej Europy.

7. Długie Pobrzeże

Długie Pobrzeże – okolica, którą odwiedzić muszą Fani gastronomii. Znaleźć to możemy liczne kawiarnie, puby oraz restauracje zlokalizowane nad zachodnim brzegiem Motławy.

8. Bazylika Mariacka w Gdańsku

Bazylika Mariacka w Gdańsku – największa w europie świątynia zbudowana z cegieł, W jej wnętrzu znaleźć możemy liczne dzieła i zabytki średniowiecznych twórców.

9. Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte

Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte – idealne miejsce dla Miłośników historii. Muzeum możemy znaleźć wiele nowoczesnych ciekawych ekspozycji przedstawiający historię naszego kraju oraz innych narodów w trakcie wojny.

10. Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności – miejsce, które odegrało bardzo ważną rolę w historii naszego narodu oraz całej Europy. To właśnie to zapoczątkowano wydarzenia związane z upadkiem komunizmu w Polsce