Ciekawostki

Fortnite – Ciekawostki, Informacje i Fakty

Fortnite

Fortnite to komputerowa gra survivalowa stworzona przez studio People can fly oraz Epic games. Została ona zaprezentowana światu w 2017 roku i zyskała do tej pory ogromną rzeszę fanów. Poniżej 10 ciekawostek o tej grze:

1. Gry komputerowe przeznaczone są głównie dla młodych graczy poniżej 18 roku życia. Z analizy danych rynku wynika że ponad 60 % graczy fortnite jest z przedziału wiekowego 18-24 lat.

2. Gra została zaprojektowana na wiele platform oraz konsol. Dzisiaj można w nią zagrać na Xbox One, PS4, PC, Mac i iOS.

3. Gra Fortnite zarobiła ogromne pieniądze. W pierwszych 3 dniach na samych mikro transakcjach zarobiła ona 1 milion dolarów. Nie jest znana kwota jaką do tej pory gra zarobiła, ale przykładowo w lutym 2018 roku wygenerowała zysk na poziomie 128 milionów dolarów

4. Zdecydowanie większość graczy tej gry to mężczyźni – 72 procent. Poświęcają oni średnio na grę do 10 godzin tygodniowo.

5. W graniu na tę grę można zarobić duże pieniądze. Odbyły się już mistrzostwa świata w Fortnite, gdzie pula nagród sięgała 30 milionów dolarów. Zwycięzcą okazał się 16 letni Brytyjczyk, który wygrał 3 miliony dolarów.

6. Popularność fortnite jest ogromna. Jak wynika z analiz, w jednym tylko miesiącu grało w nią ponad 78 milionów użytkowników.

7. Fabuła gry opowiada o tym, że 98 procent ludzkości wyginęło, z pozostała część broni się z specjalnie budowanych fortach przed tak zwanymi pustakami czyli potworami. Zadaniem gracza jest budowa jak najsilniejszego fortu i obrona przed pustakami.

8. Gra wywołuje skrajne emocje wśród dzieci. W wielkiej Brytanii na odwyk została wysłana 9 lenia dziewczynka. Jak podają media, kiedy rodzice usunęli grę z komputera to dziewczynka zaatakowała ich.

9. Gra projektowana była przy współpracy ze specjalistami z dziedziny psychologii człowieka. Jest ona tak zbudowana, aby człowiek cały czas czuł napięcie i dokupywał kolejne przedmioty w grze.

10. Średnio gracz wydaje 85 dolarów podczas całej gry.