Europa

Czarnogóra – mały kraj na wyjątkowy urlop

Czarnogóra

Poszukujesz oryginalnego, a zarazem nieodległego miejsca na atrakcyjny urlop, który nie pochłonie majątku? Rozważ wizytę w Czarnogórze – kraju zachwycającym pod każdym względem, który pomimo niewielkiego obszaru jest w stanie zapewnić moc atrakcji praktycznie wszystkim turystom niezależnie od indywidualnych upodobań.

Krajobrazy

Mimo że Czarnogóra zajmuje obszar wielkości jednego dużego polskiego województwa, różnorodność krajobrazowa na obszarze tego bałkańskiego kraju jest wprost zdumiewająca. Wysokie góry poprzecinane spektakularnymi kanionami, jedyne w swoim rodzaju morskie wybrzeże do złudzenia przypominające norweskie fiordy, piękne jeziora czy na pół pustynne widoki, które po chwili zmieniają się w prawdziwą feerię kolorów, to w Czarnogórze normalne obserwacje. Niezależnie od tego, czy przemierzasz ten kraj samochodem, pociągiem, autobusem, motocyklem, czy rowerem, możesz liczyć na niezapomniane wrażenia.

Górskie szczyty

Preferujesz aktywny wypoczynek, a tym, co lubisz najbardziej, jest zdobywanie górskich szczytów? W takim razie urlop w Czarnogórze na pewno spełni Twoje wymagania i świetnie wpisze się w Twój podróżniczy gust. W tym niewielkim kraju znajduje się bowiem kilka zjawiskowych, dzikich pasm górskich, które dostarczają ogromu wrażeń i zapewniają niezapomniane wspomnienia. Alpy Albańskie, Durmitor czy Góry Północnoalbańskie powinny być punktem obowiązkowym każdego, kto wybiera się do Czarnogóry, tym bardziej że pobyt da się sfinansować niewielkim kosztem. W razie potrzeby małą pożyczkę na ten cel można znaleźć w serwisie sowafinansowa.pl.

Zjawiskowe plaże

Jeśli na urlopie preferujesz przede wszystkim błogi odpoczynek i wylegiwanie się na plaży w blasku gorących promieni słonecznych, kraj ze stolicą w Podgoricy również spełni Twoje wymagania. Wzdłuż ciągnącego się przez prawie 300 km wybrzeża Adriatyku rozsiane są zarówno popularne i odwiedzane przez setki turystów duże plaże, jak i urokliwie, małe i znacznie mniej oblegane zatoczki. Satysfakcjonujące kąpiele zarówno słoneczne, jak i morskie gwarantowane!

Przyjaźni ludzie

Czarnogórcy są niezwykle otwarci i ciekawi ludzi odwiedzających ich kraj. Może to wynikać z faktu, że turystyka na dużą skalę ma tu bardzo krótką historię, która rozpoczyna się dopiero na początku XXI w., więc nie jest to państwo „zadeptane” przez miliony przyjezdnych z całego świata, choć popularność Czarnogóry ciągle rośnie. Podczas pobytu można się czuć w stu procentach bezpiecznie, a w razie potrzeby uzyskać bezinteresowną pomocą od mieszkańców, np. w znalezieniu drogi czy noclegu. Łatwo też nawiązać dłuższą i bardziej pogłębioną konwersację, bo Czarnogórcy są wyjątkowo skorzy do rozmów.

Zabytki i atrakcje

Bałkański kraj ma wiele do zaoferowania także osobom, które lubią zwiedzać i podziwiać zabytki. Choć w stolicy – Podgoricy – pod tym względem nie ma czego szukać, zdecydowanie warto odwiedzić miasta i miasteczka w Zatoce Kotorskiej, w tym przede wszystkim wpisany na listę UNESCO Kotor z niesamowitą starówką wprost ze średniowiecza. Równie duże wrażenie robią inne nadmorskie miejscowości, jak Perast czy Herceg Novi. Wschodni klimat można poczuć zaś w zamieszkałym przez mniejszą albańską Ulcinj, a lekcji historii dostarcza jedyny w swoim rodzaju Stary Bar, gdzie w bardzo dobrym stanie zachowały się rozbudowane ruiny średniowiecznego miasta.

Przystępne ceny

Czarnogóra to relatywnie tanie państwo dla turystów, szczególnie poza sezonem, choć także w lipcu i sierpniu da się znaleźć niedrogie noclegi i zjeść obiad za kwoty podobne jak w Polsce. W razie potrzeby w sfinansowaniu pobytu mogą pomóc szybkie chwilówki, o których więcej przeczytasz pod adresem https://sowafinansowa.pl/artykuly/nowe-pozyczki-chwilowki/.