Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Czarnej Górze

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_Góra_(województwo_małopolskie)#/media/Plik:Litwinka.jpg

Czarna Góra to wyjątkowe miejsce, które bez wątpienia warto odwiedzić. Wieś ta położona jest w województwie małopolskim, jest to bardzo dobrze miejsce na wakacyjny urlop. Co warto tutaj zobaczyć? Kilka najlepszych propozycji godnych polecenia znajdziesz poniżej. Wymienione atrakcje znajdują się w Czarnej Górze i okolicach.

10 najlepszych atrakcji – Czarna Góra i okolice

Czy warto odwiedzić Czarną Górę? Okazuje się, że zdecydowanie tak. W tych okolicach czeka na Ciebie wiele atrakcji i ciekawych miejsc, dzięki którym urlop wakacyjny może być naprawdę bardzo przyjemny oraz udany. Oto 10 najlepszych atrakcji w Czarnej Górze i okolicach, które warto zobaczyć:

1. Zabytkowa Kapliczka św. Jana Nepomucena

Zabytkowa Kapliczka św. Jana Nepomucena – ta wyjątkowa kapliczka znajduje się na skraju Czarnej Góry. Aby się do niej dostać, trzeba dotrzeć do Bryjowego Potoku. Podróżując w okolicach Czarnej Góry warto zobaczyć tę kapliczkę.

2. Najwyższe wzniesienie

Najwyższe wzniesienie – Czarna Góra 902 m n.p.m „Litwinka” – tym miejscem będą szczególnie zachwycone osoby, które lubią pięknie widoki oraz wzniesienia. To miejsce nadaje się doskonale na spacer, a także na mini sesję fotograficzną z wakacji.

3. Śnieżnicki Park Krajobrazowy

Śnieżnicki Park Krajobrazowy – często można usłyszeć, iż jest to jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych w naszym kraju. Jeśli planujesz wycieczkę w okolicę Czarnej Góry, warto zajrzeć także do tego wyjątkowego parku krajobrazowego. Jest to świetna opcja szczególnie dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek w otoczeniu pięknej i wyjątkowej przyrody.

4. Jaskinie Solne

Jaskinie Solne – podróżując po Ziemi Kłodzkiej warto pamiętać o tej atrakcji. Trasy do zwiedzania są tak długie, iż na pewno żaden fan tego rodzaju miejsc nie poczuje się zawiedziony. Jeśli chcesz się tutaj wybrać, pamiętać, że podczas zwiedzania potrzebna będzie latarka dobrej jakości.

5. Kolej linowa Luxtorpeda

Kolej linowa Luxtorpeda – to atrakcja, którą oferuje ośrodek Czarna Góra Resort. Z pewnością można powiedzieć, że jest to dobry sposób na zabawę dla osób, które są prawdziwymi fanami mocnych wrażeń. Nowoczesna super szybka kolej linowa to gwarancja zadowolenia i możliwość podziwiania pięknych widoków.

6. Park Linowy

Park Linowy – to kolejna świetna atrakcja, którą oferuje ośrodek Czarna Góra Resort. Coś dla siebie znajdą tutaj osoby w każdym wieku. Jeśli lubisz osiągać nowe cele i pokonywać różne przeszkody, ta atrakcja na pewno bardzo Ci się spodoba.

7. Bike Park

Bike Park – dobry sposób na rozrywkę dla osób, które lubią adrenalinę i jazdę na rowerze. Wystarczy zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz sprzęt i można ruszać w trasę. Dostępne są tutaj zarówno łatwe jak i nieco trudniejsze trasy zjazdowe. Bike Park to dobre miejsce nie tylko dla osób początkujących, ale także dla zaawansowanych fanów mocnych wrażeń rowerowych.

8. Jazda na hulajnogach terenowych

Jazda na hulajnogach terenowych – monsterroller to wyjątkowy pojazd, dzięki któremu można bawić się naprawdę bardzo dobrze. Dostępne są aż trzy trasy, a więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Jest to atrakcja, którą udostępnia ośrodek Czarna Góra Resort.

9. Zamek w Niedzicy

Zamek w Niedzicy – ten zabytek robi na zwiedzających duże wrażenie. Jeśli lubisz zwiedzać, a historia jest Twoją pasją, warto się tutaj wybrać. Zamek w Niedzicy zlokalizowany jest w niedalekiej odległości od Czarnej Góry.

10. Zagroda rodziny Korkoszów

Zagroda rodziny Korkoszów – znana z tego, iż prezentuje klasyczny, spiski układ. Jeśli lubisz tego rodzaju atrakcje, zagroda na pewno Ci się spodoba.

Urlop w Czarnej Górze – o tym pamiętaj

Okazuje się, że Czarna Góra i okolice to dobre miejsce na wakacyjny odpoczynek. Jest tutaj wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Pamiętaj, aby przed wyjazdem zadbać o opracowanie planu wycieczki. Dzięki temu można uniknąć nudy, a także zorganizować wszystko w taki sposób, aby skorzystać jak najwięcej z wakacyjnego wyjazdu. Bardzo ważne jest także odpowiednie wybranie noclegu. Sprawdź kilka ofert dostępnych w okolicy i wybierz taką, która spełnia wszystkie najważniejsze oczekiwania. Ważna jest lokalizacja, wyposażenie pokoju, miejsce parkingowe, a także atrakcje dodatkowe miejsca noclegowego. Pamiętaj o informacjach zawartych w tym artykule, a na pewno urlop w Czarnej Górze będzie bardzo udany.