Europa

Co warto zobaczyć w Sarandzie w Albanii

Naprzeciwko greckiej wyspy Korfu – Saranda (Albania) to kwintesencja śródziemnomorskiej destynacji, z pięcioma miesiącami dobrej pogody i wymarzonymi plażami.

Typowa scena wokół Sarandy to żwirowa zatoka obmyta przezroczystą turkusową wodą, wsparta wapiennymi wzgórzami z aromatycznymi zaroślami i drzewami oliwnymi.

Poznaj ciekawe miejsca w Sarandzie i okolicach.

Plaża Mirror

Na południe od Sarandy, w drodze do wioski Ksamil, znajduje się ta odosobniona, naturalna zatoka, którą większość odwiedzających ocenia jako najlepszą na całej Riwierze Albańskiej. Jest to bardzo ładna plaża, na którą można się wybrać z rodziną lub przyjaciółmi. Fantastyczna żwirowa plaża z krystalicznie czystą wodą i widokami. Droga jest stroma i piaszczysta, co trzyma tłumy z daleka. Może być trochę trudno tam dojechać, gdy nie jesteś doświadczonym kierowcą, ale zawsze możesz zostawić samochód na wzgórzu i zejść na dół. Widok jest po prostu fenomenalny.

Twierdza Lekuresi

Zamek ten znajduje się w doskonałym miejscu z widokiem na całe morze i całe pole za zamkiem. Zachody słońca są niesamowite. Na zamku 2 duże kieliszki wina kosztują tylko 5 euro. Na szczycie wzgórza można podziwiać wspaniałe widoki na Albanię, Korfu i Grecję.

Niebieskie Oko

Jest to małe jezioro w pobliżu trasy Saranda – Girokastra. Jest oddalone od centrum kurortu o dwadzieścia kilometrów. Odcienie niebieskiego i zielonego są naprawdę niewiarygodne. Zastanawiałem się, czy kolory będą żywe tak jak na zdjęciu i rzeczywiście są. Jest to naprawdę magiczne miejsce. Drogi, by się tam dostać nie są najlepsze, ale warte pojechać w to miejsce. Można tam kupić pamiątki. 2 euro kosztuje wstęp do parku.

Spacer wzdłuż promenady Sarandy

Promenada ciągnie się wzdłuż portu i linii brzegowej. Znajdziemy tutaj kawiarnie, restauracje oraz sklepiki. Warto zobaczyć widok na Korfu o zachodzie słońca. Spacer wzdłuż palmowej promenady to rewelacyjne doświadczenie!

Targowisko

Na ulicy idącej wzdłuż wybrzeża w pobliżu ronda z drzewem jest bazar z świeżymi warzywami, owocami. Warto skosztować również miejscowych trunków oraz wyśmienitych przetworów  owocowych.

Wynajmij apartament w Sarandzie

Zapraszamy do spędzenia urlopu w apartamentach wakacyjnych w Sarandzie. Dowiedz się więcej na albaniawakacje.pl. Oferowane apartamenty są wyposażone tak, aby zagwarantować komfortowy wypoczynek.