Ciekawostki Sevilla

Ciekawostki Sevilla

Sewilla to miasto, w którym ożywają typowe hiszpańskie obrazy i hiszpański klisze. Miasto flamenco, fiesty, sytości i ognistej pasji latynoskiej. Miasto jest malowane w połyskujący sposób eleganckim dziedzictwem arabskim i dramatyczną romantyczną historią. Średnie temperatury w lecie osiągają 35°C, a deszcz pada rzadziej niż 80 dni w roku

Czy byłeś kiedyś w Sewilli? To piękne miasto z południa Hiszpanii jest naprawdę jedyne w swoim rodzaju i jest jednym z ulubionych miejsc wielu turystów. Południe Hiszpanii słynie z sjesty, flamenco i jedzenia, a także z przyjaźni miejscowej ludności, a Sewilla nie jest wyjątkiem!

Jeśli planujesz wycieczkę na południe Hiszpanii wkrótce, a teraz jest to jeden z najlepszych momentów, ponieważ upały latem nie są łatwe do przeżycia, przyjrzyj się następującym faktom na temat Sewilli. Dobrze rozgrzewają przed wycieczką!

Sewilla ma bogatą historię, a w jej zabytkach i na ulicach żyje wiele interesujących faktów.

Mity

Mówi się, że Sewilla pochodzi z małej wysepki w obszarze bagnistym, który został nazwany Spal (który dałby Sewilli swoją dawną nazwę, Hispalis), który został stworzony przez samego Herkulesa (to oczywiście część mityczna)

Wieże Sewilli

jednym z najsłynniejszych zabytków Sewilli jest piękna Złota Wieża Torre del Oro, która pochodzi z XIII wieku. Ale czy wiedziałeś, że istnieje druga wieża zwana Torre de Plata (Srebrna Wieża) i że kiedyś była trzecia?

Filmowy Raj

W Sewilli znajdują się znane sceny z dużych filmów. Klasyczny, Lawrence z Arabii został sfilmowany w 1962 roku w różnych miejscach w całym mieście. Rozpoznasz „Klub oficerów w Kairze”, „Jerozolima” i „Kameralną salę Rady”. W filmie pojawia się również Hotel Alfonso. Niedawno „Królestwo Dorn” z Gry o Tron znalazło swój dom w tym mieście. Jeśli to nie wystarczy, to były tutaj też kręcone sceny filmu Gwiezdne wojny: Atak klonów.

Miejsce narodzin Tapasu

Wiele hiszpańskich regionów twierdzi, że jest miejscem narodzin Tapasu, ale najsilniejsze argumenty ma Sewilla.

Ostateczne miejsce pochówku odkrywcy Krzysztofa Kolumba

Imponująca katedra w Sewilli jest jedną z największych na świecie. Po śmierci Krzysztofa Kolumba w 1506 r. został najpierw pochowany w Hiszpanii w Valladolid, a następnie przewieziony do Monasterio La Cartuja w Sewilli.

Pomarańcze z Sewilli

Gorzkie pomarańcze o wysokiej zawartości witaminy C są idealne do produkcji marmolady. To miasto z największą ilością pomarańczowych drzew na świecie!

Metropol Parasol

Zaprojektowany przez Jurgena Mayera Metropol Parasol uważa się za największą budowlę drewnianą na świecie.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *