Ciekawostki Sevilla

Ciekawostki Sevilla

Sewilla to miasto, w którym ożywają typowe hiszpańskie obrazy i hiszpański klisze. Miasto flamenco, fiesty, sytości i ognistej pasji latynoskiej. Miasto jest malowane w połyskujący sposób eleganckim dziedzictwem arabskim i dramatyczną romantyczną historią. Średnie temperatury w lecie osiągają 35°C, a deszcz pada rzadziej niż 80 dni w roku

Czy byłeś kiedyś w Sewilli? To piękne miasto z południa Hiszpanii jest naprawdę jedyne w swoim rodzaju i jest jednym z ulubionych miejsc wielu turystów. Południe Hiszpanii słynie z sjesty, flamenco i jedzenia, a także z przyjaźni miejscowej ludności, a Sewilla nie jest wyjątkiem!

Jeśli planujesz wycieczkę na południe Hiszpanii wkrótce, a teraz jest to jeden z najlepszych momentów, ponieważ upały latem nie są łatwe do przeżycia, przyjrzyj się następującym faktom na temat Sewilli. Dobrze rozgrzewają przed wycieczką!

Sewilla ma bogatą historię, a w jej zabytkach i na ulicach żyje wiele interesujących faktów.

Mity

Mówi się, że Sewilla pochodzi z małej wysepki w obszarze bagnistym, który został nazwany Spal (który dałby Sewilli swoją dawną nazwę, Hispalis), który został stworzony przez samego Herkulesa (to oczywiście część mityczna)

Wieże Sewilli

jednym z najsłynniejszych zabytków Sewilli jest piękna Złota Wieża Torre del Oro, która pochodzi z XIII wieku. Ale czy wiedziałeś, że istnieje druga wieża zwana Torre de Plata (Srebrna Wieża) i że kiedyś była trzecia?

Filmowy Raj

W Sewilli znajdują się znane sceny z dużych filmów. Klasyczny, Lawrence z Arabii został sfilmowany w 1962 roku w różnych miejscach w całym mieście. Rozpoznasz „Klub oficerów w Kairze”, „Jerozolima” i „Kameralną salę Rady”. W filmie pojawia się również Hotel Alfonso. Niedawno „Królestwo Dorn” z Gry o Tron znalazło swój dom w tym mieście. Jeśli to nie wystarczy, to były tutaj też kręcone sceny filmu Gwiezdne wojny: Atak klonów.

Miejsce narodzin Tapasu

Wiele hiszpańskich regionów twierdzi, że jest miejscem narodzin Tapasu, ale najsilniejsze argumenty ma Sewilla.

Ostateczne miejsce pochówku odkrywcy Krzysztofa Kolumba

Imponująca katedra w Sewilli jest jedną z największych na świecie. Po śmierci Krzysztofa Kolumba w 1506 r. został najpierw pochowany w Hiszpanii w Valladolid, a następnie przewieziony do Monasterio La Cartuja w Sewilli.

Pomarańcze z Sewilli

Gorzkie pomarańcze o wysokiej zawartości witaminy C są idealne do produkcji marmolady. To miasto z największą ilością pomarańczowych drzew na świecie!

Metropol Parasol

Zaprojektowany przez Jurgena Mayera Metropol Parasol uważa się za największą budowlę drewnianą na świecie.

4.2/5 - (liczba ocen: 19)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *