Zaskakujące ciekawostki oraz informacje o mieście Surat w Indiach

Surat jest najbogatszym miastem w Indiach, wyprzedzającym Bangalore i Madras o najwyższym w kraju dochodzie na mieszkańca. Domy Surat zostały uznane za najbogatsze przez National Council of Applied Economic Research w swoich badaniach. Średni dochód gospodarstwa domowego w mieście wynosi 450 tys. rocznie.

Faktem jest, że Surat jest miastem diamentowym i że jest to biznes o wartości miliarda dolarów. Na Handel biznesowy Surat przyczynia się do 90% całkowitego krajowego eksportu diamentów.

Surat jest również znany z produkcji tekstyliów, zwłaszcza jedwabiu. Jest to największy ośrodek produkcji tkanin sztucznych w kraju. Posiada ponad 300 farbiarni i drukarni, a roczny obrót wynosi 5 miliardów rupii.

Miasto zostało sklasyfikowane jako trzecie najczystsze miasto w Indiach. W ciągu ostatnich kilku lat zawsze znajdował się w pierwszej piątce najczystszych miast w Indiach.

Jest to czwarte najszybciej rozwijające się miasto na świecie.

Podróżowanie w Surat i wokół Surat jest bezproblemowe dzięki bardzo dobrej infrastrukturze.

Średni wskaźnik alfabetyzacji Surata wynosi 89% i jest wyższy niż średnia krajowa wynosząca 79,5%. Umiejętność czytania i pisania wśród mężczyzn wynosi 93%, a wśród kobiet 84%.

Hazira jest pasem przemysłowym położonym na wybrzeżu Morza Arabskiego, dlatego wiele dużych firm znajduje się w Surat, takich jak Reliance, Essar, ONGC, Shell, L&T, Gail i GSPC i innych.

Surat był pierwszym indyjskim miastem, które zainstalowało kamery CCTV na drogach w celu monitorowania ruchu ulicznego i zwiększenia bezpieczeństwa.

Surat został nagrodzony nagrodą najlepszą miasta w roku 2013 przez Annual Survey Of Indian City System.

Oprócz nazwy „Diamentowe miasto”, Surat zwie się również jako miasto wiaduktów.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *