Zaskakujące ciekawostki oraz informacje Surat w Indiach
Surat jest najbogatszym miastem w Indiach, wyprzedzającym Bangalore i Madras o najwyższym w kraju dochodzie na mieszkańca. Domy Surat zostały uznane za najbogatsze przez National Council of Applied Economic Research w swoich badaniach. Średni dochód gospodarstwa domowego w mieście wynosi 450 tys. rocznie.
Faktem jest, że Surat jest miastem diamentowym i że jest to biznes o wartości miliarda dolarów. Na Handel biznesowy Surat przyczynia się do 90% całkowitego krajowego eksportu diamentów.
Surat jest również znany z produkcji tekstyliów, zwłaszcza jedwabiu. Jest to największy ośrodek produkcji tkanin sztucznych w kraju. Posiada ponad 300 farbiarni i drukarni, a roczny obrót wynosi 5 miliardów rupii.
Miasto zostało sklasyfikowane jako trzecie najczystsze miasto w Indiach. W ciągu ostatnich kilku lat zawsze znajdował się w pierwszej piątce najczystszych miast w Indiach.
Jest to czwarte najszybciej rozwijające się miasto na świecie.
Podróżowanie w Surat i wokół Surat jest bezproblemowe dzięki bardzo dobrej infrastrukturze.
Średni wskaźnik alfabetyzacji Surata wynosi 89% i jest wyższy niż średnia krajowa wynosząca 79,5%. Umiejętność czytania i pisania wśród mężczyzn wynosi 93%, a wśród kobiet 84%.
Hazira jest pasem przemysłowym położonym na wybrzeżu Morza Arabskiego, dlatego wiele dużych firm znajduje się w Surat, takich jak Reliance, Essar, ONGC, Shell, L&T, Gail i GSPC i innych.
Surat był pierwszym indyjskim miastem, które zainstalowało kamery CCTV na drogach w celu monitorowania ruchu ulicznego i zwiększenia bezpieczeństwa.
Surat został nagrodzony nagrodą najlepszą miasta w roku 2013 przez Annual Survey Of Indian City System.
Oprócz nazwy „Diamentowe miasto”, Surat zwie się również jako miasto wiaduktów.