Australia i OceaniaCiekawostki

Informacje i ciekawostki o Fidżi dla dzieci

Na Fidżi pogoda jest niesamowita. Temperatura waha się od 26 do 31°C przez cały rok, z porą deszczową w lecie i suchą w zimie. Przedstawiamy najlepsze fakty, informacje i ciekawostki o Fidżi dla dzieci.

Dzieci mogą biegać po Wybrzeżu Koralowym, zwiedzać wydmy, rzeki, wioski i wzgórza.

Większość religii to religie chrześcijańskie, hinduskie lub muzułmańskie.

94% dorosłych umie czytać.

Fidżijski dolar jest walutą używaną w kraju.

Każda pora od około kwietnia do października jest idealnym czasem na najlepsze rodzinne wakacje na Fidżi. Między listopadem a marcem jest możliwość pojawiania się sporadycznego cyklonu.

Fidżi jest domem dla ponad 100 gatunków ptaków, 30 gatunków gadów, w tym węży, iguan i żab.

U wybrzeży można znaleźć rekiny, żółwie, wieloryby, delfiny i sporą ilość ryb tropikalnych.

Są ośrodki dla dorosłych, które byłyby idealne na miesiąc miodowy. Są one wypełnione basenami, zjeżdżalniami wodnymi, przyjaznymi dla rodziny restauracjami, nianiami, placami zabaw i pokojami, które pomieściłyby rodzinę.

Dzikie wyspy Fidżi oferują przygody w dżungli, baseny z wodospadami, wizyty w wioskach i przejażdżki tratwami. Są tu wspaniałe ośrodki wypoczynkowe.

W Rugby gra się na wszystkich wyspach. Jest to sport narodowy.

Fidżi jest małym krajem na Oceanie Spokojnym. Posiada 333 wyspy. Najważniejsze wyspy to Vanua Levu i Viti Levu. Stolicą Fidżi jest Suwa, a miastem z największą liczbą mieszkańców jest Nadi.

Na Fidżi mieszka około 844 tys. osób. Oficjalnymi językami Fidżi są: fijski, angielski i hinduski (mieszanka hindi i Urdu).

Fidżi jest częścią obszaru Pacyfiku.

Fidżianie są tym, co sprawia, że miejsce to jest naprawdę wyjątkowe. To niesamowicie rodzinna kultura. Są to szczęśliwi ludzie, którzy zdają się znajdować radość w życiu. To przyjemność być wokół nich. Odwiedzający są bardzo mile widziani.

W XVII i XVIII wieku Holendrzy i Brytyjczycy odkrywali Fidżi.

Fidżi było kolonią brytyjską do 1970 roku. Brytyjska okupacja trwała prawie wiek.

Fidżi posiada wiele zasobów leśnych, mineralnych i rybnych.

Większość jadłodajni ma w menu dania dla dzieci, takie jak hamburgery i makarony, ale warto zachęcić je do spróbowania lokalnych specjałów, takich jak ryby w mleku kokosowym lub „chipsy” z warzyw korzennych.

Sztuka garncarska z miast Fidżi pokazuje, że Fidżi zostało osiedlone przed lub około 3500 do 1000 r. p.n.e.

Prawdopodobieństwo, że w czasie podróży będziesz miał więcej niż jeden dzień w ośrodku wypoczynkowym. W rzeczywistości każdy dzień może być dniem wypoczynku w kurorcie. Relaks. Ciesz się. To jest cały powód, dla którego budują te piękne kurorty.