Ciekawostki

9 ciekawostek o Maryi

maryja

Maryja to jedna z najważniejszych postaci pojawiających się w Biblii. Jeśli interesujesz się jej życiem, ten artykuł jest dla Ciebie. Czytaj dalej, aby poznać kilka najlepszych ciekawostek o Maryi.

Oto lista dziecięciu ciekawostek na temat Maryi oraz jej życia:

1. Rodzice Maryi bardzo długo starali się o jej poczęcie. W modlitwach obiecali, że jeśli się uda, dziecko zostanie ofiarowane Panu Bogu. Maryja już po ukończeniu trzeciego roku życia została oddana do Świątyni Jerozolimskiej.

2. Niepokalane poczęcie Maryi nie jest tym samym, co dziewicze poczęcie Jezusa. Niestety wiele osób wciąż się myli, nawet katolicy.

3. Arcykapłani wybrali męża dla Maryi, gdy skończyła dwanaście lat. Zrobili to na polecenie Anioła.

4. Maryja jest patronką sióstr klauzurowych. W roku 1962 papież Jan XXIII ogłosił Ją główną patronką Polski.

5. W Polsce obchodzi się wiele świąt maryjnych. Oto kilka przykładów, Uroczystość Najświętrzej Maryi Panny Królowej Polski (3 maja), Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych (24 maja), Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy (w czerwcu w diecezji toruńskiej).

6. W roku 1926 Maryja została ukazana jako matka stosująca przemoc wobec dziecka. Na tak skandaliczny pomysł wpadł Max Ernst.

7. Maryja stała się brzemienną jak miała czternaście lat.

8. Maryja swoje ostatnie lata życia na ziemi przeżyła w Efezie.

9. Maryja została obdarzona wieloma przywilejami, co wynika z Biblii. Wszechpośrednictwo łask, czy współodkupicielstwo to tylko niektóre przykłady.

Życie ziemskie Maryi było pełne nie tylko łask, ale także cierpienia. Warto zapoznać się z dostępną literaturą, aby dowiedzieć się więcej ciekawych informacji. Oto kilka przykładów pozycji, które są godne uwagi: „Życie Maryi” Anna Katarzyna Emmerich, „Opinie o Maryi: fakty, poszlaki, tajemnice” Vittorio Messori, „Maryja. Biografia Matki Bożej” Paweł F. Nowakowski. Książki można kupić zarówno w księgarniach stacjonarnych, jak i internetowych.