Ameryka Północna

10 najlepszych atrakcji w Chicago

Chicago

Z czym kojarzy wam się w Chicago? Ogromne drapacze chmur, jezioro Michigan czy amerykański sen? Wszystkie te określenia jak najbardziej pasują do tego miasta. Założone w 1770 roku, początkowo było wojskowym Fortem Dearborn.

W 1833 roku otrzymał oprawia miasteczka i od tego czasu dynamicznie się rozwijało. Obecnie liczy 2, 7 mln. mieszkańców a jego powierzchnia to 606 km. Jest trzecim największym miastem w Stanach Zjednoczonych. Zamieszkuje go blisko 1, 5 mln. polaków. Miasto cały czas dynamicznie się rozwija i przyciąga turystów swoim wyglądem i kulturą. Będąc w Chicago należy odwiedzić kilka obowiązkowych punktów które są charakterystyczne dla tego miasta.

1. Milenium Park

Znajduje się on nad jeziorem Michigan i jest ogromnym terenem rekreacyjnym. Znajduje się w nim amfiteatr Pritzker Pavilion oraz rzeźba Cloud Gate. Jest to obowiązkowe miejsce gdzie trzeba zrobić zdjęcie będąc w Chicago.

2. Museum Campus

Kolejnym miejscem idealnym dla rodzin z dziećmi jak i dorosłych jest Museum Campus Chicago. Jest to kompleks wielu muzeów o zróżnicowanej tematyce począwszy od techniki po przyrodę czy dzieje polityczne.

3. Shedd Aquarium

Uznawane jest za najciekawszy z obiektów na terenie kompleksu Museum Campus. Ten rozległy obiekt pozwala zobaczyć zarówno ryby i ssaki morskie, jak również wszelkie inne stworzenia żyjące na ziemi oraz ich ekosystemy.

4. Museum of Science and Industry

Muzeum w którym spędzimy cały dzień i nie zobaczymy wszystkiego to muzeum nauki i techniki. Zobaczymy tam repliki łodzi podwodnych, samolotów a nawet prze spacerujemy się stroju kosmonauty. Ogromne konstrukcje, statki czy parowozy mają swoją historię tak samo jak i male codzienne wynalazki, tutaj o wszystkich dowiesz się tak samo szczegółowo

5. Willis Tower

Jest to wieżowiec który jako jeden z nielicznych jest miejscem widokowym. Ten mierzący 442 m kolos, w którym na 103 piętrze znajduje się taras widokowy, pozwoli nam zobaczyć panoramę nie tylko Chicago ale i sąsiednich Stanów.

6. Stolica McDonalda z lat 50

Jeśli jesteście prawdziwymi fanami McDonalda nie będzie dla was zadnym problemem wybranie się do oddalonego o 29 km Des Plaines. Znajduje się replika restauracji McDonald’s z lat 50. Zjemy tam pyszne choć nieco niezbyt zdrowe jedzenie, które w pewnym stopniu jest wizytówką tego kraju.

7. Tam jadał Al Capone

Jeśli chcemy odwiedzając restaurację poczuć się jak gangster powinniśmy odwiedzić Schaller’s Pump. Pamięta ona czasy prohibicji i słynnego Al Capone. Gdzie po dziś dzień można zobaczyć miejsca gdzie gangsterzy wypatrywali nieproszonych gości. Zawierają one w sobie niesamowitą energię której nie doświadczymy nigdzie indziej.

8. Chicago Theatre

Po pysznym posiłku pora na kulturę. Jest ona na bardzo wysokim poziomie a ponadto repertuary można wybierać z ponad 200 teatrów. Najbardziej znanym z nich jest w Chicago Theatre. Nie zmienił się on praktycznie od 95 lat a na ścianach garderoby można zobaczyć podpisy Franka Sinatry czy Dolly Parton. Odbywają się tam liczne spektakle muzyczne czy koncerty światowej sławy artystów.

9. Navy Pier

Jest to wręcz obowiązkowe miejsce które trzeba zobaczyć. Początkowo była miejscem stacjonowania Marynarki Wojennej z czasem jednak przeobraził się jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Chicago. Najbardziej znanym jego elementem jest wysoki na 60 m diabelski młyn.

10. Children Museum

Znajdziemy tam również muzeum dziecięce czy teatr szekspirowski. Znajdują się one na Navy Pier i są jedną z jego atrakcji. Oprócz niesamowitej zabawy jaka jest związana własnie z tym muzeum, w okolicy zjemy tam świetne jedzenie oraz za kupimy pamiątki z Chicago.

Jest to miasto które rocznie odwiedza 40 milionów turystów aby zobaczyć kolebkę amerykańskiego sposób użycia, spróbować bekonu czy pączków z syropem klonowym. Ponadto zachęcające są również ceny które jak na amerykańskie standardy są dość przystępne i nie odstraszają. Będąc tam poznamy kulturę i życie amerykanów którzy są życzliwi i uśmiechnięci.