Najlepsze atrakcje dla dzieci które znajdziemy w Białymstoku

Jak wiadomo dzieci i młodzież nie lubią się nudzić. Co zatem Białystok ma do zaoferowania najmłodszym? Oto najciekawsze atrakcje dla młodzieży jakie znaleźć można w tym ciekawym mieście.

Wybierając się do województwa podlaskiego z dziećmi warto zorientować się wcześniej jakie atrakcje można tam znaleźć. Na szczęście Białystok jest bogaty w ofertę miejsc, które można zwiedzić z dziećmi, występuje tu bardzo dużo miejsc, w które można pójść, które można zwiedzić i zobaczyć.

Co więcej, Białystok jest regionem wyjątkowo zielonym, w całej Polsce niewiele jest miast, które mienią się taką zielenią jak Białystok właśnie. W tym artykule zostanie zebrana lista atrakcji jakie oferuje stolica województwa podlaskiego.

Co warto zobaczyć w Białymstoku

Jeżeli dzieci lubią zwierzęta, a pogoda dopisuje można skierować swoje kroki prosto do białostockiego zwierzyńca. ZOO w Białymstoku nie należy do największych w Polsce, nie ma też wyjątkowo wiele okazów zwierząt, jednak nie można mu zarzucić braku klimatu.

Zobaczyć tu można wiele gatunków ptaków, takich jak przepiórki czy pawie. Przez ZOO idzie się w niesamowitej atmosferze, przechodząc różne mostki pod którymi pływają kaczki oraz łabędzie, a na brzegach można bardzo często zobaczyć polujące bociany. W białostockim ZOO żyją też większe zwierzęta, takie jak łosie, konie, źrebaki, żubry, sarny, jelenie.

Główną atrakcją białostockiego ZOO jest niedźwiedź, wyjątkowo towarzyski misio często wychodzi do ludzi i się przed nimi nie ukrywa. ZOO dzieli się na dwie części – jedna jest całodobowo dostępna i można tam popatrzeć na większe zwierzęta, oraz drugą, która jest otwarta w ciągu dnia i jest zamykana na wieczór.

Sam park zwierzyniecki jest w Białymstoku miejscem tętniącym życiem każdego lata. Znajdziemy tam masę atrakcji dla dzieci niezależnie od wieku. Alejki są pełne stoisk z kawą, watą cukrową, popcornem, zabawkami i balonami. Można tam znaleźć także atrakcje takie jak jazda na kucyku, dmuchane zamki do skakania w których dzieci zawsze znajdą towarzystwo. Przez park przebiega także aleja zakochanych, gdzie po jej bokach stoją zawsze pełne ławki ludzi siedzących i przytulających się ze sobą, a środkiem tej alejki biegną fontanny i piękna roślinność. W parku tym można znaleźć wiele atrakcji i pomników, na przykład pomnik praczek.

Nie bez powodu miejsce aż tętni życiem i ciężko znaleźć ławkę, żeby tam spokojnie posiedzieć. Klimat tego miejsca jest trudny do opisania. Co więcej, miejsce to jest magiczne nie tylko w ciągu dnia, ponieważ latem wieczorami na fontannach włączane są światła i zaczyna się spektakl. Wiele świateł podświetlających strzelającą w górę wodę sprawiają niesamowite wrażenie.

Na ulicach pojawiają się różni artyści, od muzyków po połykaczy ognia, czy tancerzy z ogniem. Park tętni życiem aż do późnych godzin wieczornych.

Gdy nie dopisze jednak pogoda i trudno jest spędzić na podwórku dzień, a dzieci lubią zwierzęta – w Białymstoku jest jeszcze miejsce zamknięte pod dachem w którym możemy spędzić magiczne chwile. Chodzi o Papugarnię Arę.

Znajdziemy tam ponad 80 młodych i aktywnych ptaków, które dzieci mogą karmić i z którymi mogą się bawić. Czas, jaki mogą tam spędzić potrafi być czasem bardzo magicznym, zwierzęta nie boją się ludzi, wskakują na ręce, na ramiona i nie chętnie się bawią.

Niektóre ptaki próbują rozmawiać lub przedrzeźniać co w dzieciach wywołuje uśmiech albo i nawet śmiech. Trudno z tego miejsca wyjść ze smutnym humorem, dlatego jeżeli dzieci się nudzą, albo na podwórku pogoda nie dopisuje to Papugarnia Ara zawsze zapewni atrakcje dzieciom niezależnie czy mają 4 lata, czy 11.

Gdy na zdjęciach widzimy Białystok najczęstszym widokiem na tych zdjęciach jest Pałac Branickich. Dzisiaj służy on jako uczelnia wyższa – Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, jednak walory estetyczne tego miejsca do dzisiaj są bardzo trudne do zaprzeczenia.

Piękny, ogromny pałac z pięknymi fasadami i ogromnym, porośniętym wieloma roślinami ogrodem z rzeźbami na każdym kroku zachwyci każdego. Jest to miejsce otwarte całą dobę, w dzień można pospacerować wśród labiryntów wytworzonych z roślin, zaś wieczorem można zobaczyć jak niesamowite wrażenie robi Pałac, kiedy podświetlają go światła ze wszystkich stron.

Dookoła Pałacu rozciągają się też stawy po których pływają kaczki i łabędzie, które można pokarmić i popatrzeć jak pływają za chlebem.

Niedaleko Pałacu Branickich znajduje się równie znana Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli bardzo popularny kościół z czerwonej cegły. Góruje on nad miastem niedaleko pomnika Józefa Piłsudzkiego na Rynku Kościuszki, czyli głównym deptaku miasta. Jest to kolejne miejsce, niezależnie od pory dnia, tętniące życiem.

Poza tymi atrakcjami znajduje się tam także ratusz Białegostoku oraz bardzo popularna fontanna, przy której wieczorami urządzane są różne wydarzenia.

Białystok jest świetnym miejscem na wycieczkę z dziećmi. Wiele atrakcji dostępnych w tym mieście gwarantuje, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

3.5/5 - (liczba ocen: 2)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.