Atrakcyjne wakacje w styczniu – które miejsce najlepiej się sprawdzi?

Gdzie polecieć na wakacje w styczniu?

Styczeń w Polsce jest środkiem zimy. Wiele osób w tym czasie zmęczonych jest panującą pogodą i niskimi temperaturami. Szukają one sposobu na to, aby wyrwać się gdzieś i odpocząć. Pod tym względem wakacje w zimie mają kilka przewagę nad wakacjami w lecie. Po pierwsze jest duża szansa na to, że uda nam się upolować urlop znacznie taniej niż w sezonie wakacyjnym.

Warto zauważyć, że pomimo panujących u nas zimy w innych miejscach naszego globu panują przyjemne temperatury, a temperatura wody przekracza 20 stopni. Oczywiście każdy chciałby być w takim miejscu w styczniu. Jeżeli zastanawiasz się gdzie pojechać w styczniu na wakacje i jakie są tego zalety, to zapraszam do krótkiego przewodnika. Dzięki krótkim wakacjom w styczniu wiele osób nabiera nowych sił do pracy.

Słoneczne wakacje w zimie

W naszym kraju wyjazdy wakacyjne do ciepłych krajów w styczniu nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Dzięki temu bardzo łatwo można znaleźć ciekawe oferty na wypoczynek w tym terminie. Do popularnych kierunków na zimowe wakacje ze słońcem zaliczymy między innymi Wyspy Kanaryjskie, Wyspy Zielonego Przylądka, miejsca w Ameryce południowej jak i Barbados czy też Hawaje. Każde z tych miejsc gwarantuje w środku zimy białe plaże, przepyszne jedzenie oraz wysokie temperatury. Oto podstawowe informacje o kilku miejscach, warto sprawdzić gdzie lecieć na wakacje w styczniu.

plaża

Piaszczyste plaże i wysoką temperatura wody

Pierwszym miejscem które chcę wam polecić, są Wyspy Zielonego Przylądka. W styczniu warunki zdecydowanie odbiegają od tych w naszym kraju. Możemy spodziewać się 29 stopni Celsjusza w dzień i równie wysokich temperatur w nocy. W tym czasie woda w morzu będzie bardzo ciepła. Styczeń jest idealnym momentem na wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka.

Wakacje zimą w tym miejscu to niezapomniane wspomnienia, niesamowite widoki i bajeczne plaże.

leżaki na plaży

Kolejny z kierunków idealnym w sezonie zimowym jest Kuba. Planując wakacje w styczniu poważnie powinniśmy wziąć ten kierunek pod uwagę. Temperatura powietrza z całą pewnością będzie wysoka, podobnie jak wysoką będzie miała temperaturę woda.

Kuba to niewątpliwie bardzo ciekawe miejsce na spędzenie wakacji. To gwarancja niesamowitych widoków, pięknych i piaszczystych plaż oraz bujnej roślinności. Kuba to również oczywiście kraina najlepszych na świecie cygar. Będąc na Kubie koniecznie należy odwiedzić stolicę kraju Havane.

parasolka na plaży

Kolejnym z omawianych miejsc są Hawaje. Urlop na Hawajach to możliwość spędzenia wakacji na jednym z najpiękniejszych plaż. W styczniu temperatura powietrza na Hawajach nie spada poniżej 26 stopni Celsjusza. Będąc na Hawajach oprócz spędzania czasu na plaży, koniecznie powinniśmy odwiedzić liczne parki narodowe.

Kolejnym z egzotycznych kierunków, jakie możemy wybrać na wakacje w styczniu, jest Jamajka. Miejsce to podobnie jak Hawaje gwarantuje nam temperaturę około 26 stopni w czasie dnia i niewiele mniej w nocy. Jamajka jest krajem wyspiarskim położonym na morzu Karaibskim. Jest ona zlokalizowana w upalnym klimacie. Jamajka dla każdego turysty zaoferuje wyjątkowe plaże oraz ciepłe morze. Jest to jedno z miejsc na świecie, gdzie możemy obejrzeć na żywo aligatory oraz wiele gatunków bardzo kolorowych ptaków.

Jak widać pomysłów na spędzenie niezapomnianego urlopu, w ciepłych krajach kiedy w Polsce panują mrozy, jest wiele. Dzięki szerokiej ofercie każdy powinien znaleźć coś dopasowanego do swoich preferencji oraz możliwości finansowych. Warto jest polować na oferty last minute.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *