Podróże

Atrakcyjne wakacje w styczniu – które miejsce najlepiej się sprawdzi?

Gdzie polecieć na wakacje w styczniu?

Styczeń w Polsce jest środkiem zimy. Wiele osób w tym czasie zmęczonych jest panującą pogodą i niskimi temperaturami. Szukają one sposobu na to, aby wyrwać się gdzieś i odpocząć. Pod tym względem wakacje w zimie mają kilka przewagę nad wakacjami w lecie. Po pierwsze jest duża szansa na to, że uda nam się upolować urlop znacznie taniej niż w sezonie wakacyjnym.

Warto zauważyć, że pomimo panujących u nas zimy w innych miejscach naszego globu panują przyjemne temperatury, a temperatura wody przekracza 20 stopni. Oczywiście każdy chciałby być w takim miejscu w styczniu. Jeżeli zastanawiasz się gdzie pojechać w styczniu na wakacje i jakie są tego zalety, to zapraszam do krótkiego przewodnika. Dzięki krótkim wakacjom w styczniu wiele osób nabiera nowych sił do pracy.

Słoneczne wakacje w zimie

W naszym kraju wyjazdy wakacyjne do ciepłych krajów w styczniu nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Dzięki temu bardzo łatwo można znaleźć ciekawe oferty na wypoczynek w tym terminie. Do popularnych kierunków na zimowe wakacje ze słońcem zaliczymy między innymi Wyspy Kanaryjskie, Wyspy Zielonego Przylądka, miejsca w Ameryce południowej jak i Barbados czy też Hawaje. Każde z tych miejsc gwarantuje w środku zimy białe plaże, przepyszne jedzenie oraz wysokie temperatury. Oto podstawowe informacje o kilku miejscach, warto sprawdzić gdzie lecieć na wakacje w styczniu.

plaża

Piaszczyste plaże i wysoką temperatura wody

Pierwszym miejscem które chcę wam polecić, są Wyspy Zielonego Przylądka. W styczniu warunki zdecydowanie odbiegają od tych w naszym kraju. Możemy spodziewać się 29 stopni Celsjusza w dzień i równie wysokich temperatur w nocy. W tym czasie woda w morzu będzie bardzo ciepła. Styczeń jest idealnym momentem na wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka.

Wakacje zimą w tym miejscu to niezapomniane wspomnienia, niesamowite widoki i bajeczne plaże.

leżaki na plaży

Kolejny z kierunków idealnym w sezonie zimowym jest Kuba. Planując wakacje w styczniu poważnie powinniśmy wziąć ten kierunek pod uwagę. Temperatura powietrza z całą pewnością będzie wysoka, podobnie jak wysoką będzie miała temperaturę woda.

Kuba to niewątpliwie bardzo ciekawe miejsce na spędzenie wakacji. To gwarancja niesamowitych widoków, pięknych i piaszczystych plaż oraz bujnej roślinności. Kuba to również oczywiście kraina najlepszych na świecie cygar. Będąc na Kubie koniecznie należy odwiedzić stolicę kraju Havane.

parasolka na plaży

Kolejnym z omawianych miejsc są Hawaje. Urlop na Hawajach to możliwość spędzenia wakacji na jednym z najpiękniejszych plaż. W styczniu temperatura powietrza na Hawajach nie spada poniżej 26 stopni Celsjusza. Będąc na Hawajach oprócz spędzania czasu na plaży, koniecznie powinniśmy odwiedzić liczne parki narodowe.

Kolejnym z egzotycznych kierunków, jakie możemy wybrać na wakacje w styczniu, jest Jamajka. Miejsce to podobnie jak Hawaje gwarantuje nam temperaturę około 26 stopni w czasie dnia i niewiele mniej w nocy. Jamajka jest krajem wyspiarskim położonym na morzu Karaibskim. Jest ona zlokalizowana w upalnym klimacie. Jamajka dla każdego turysty zaoferuje wyjątkowe plaże oraz ciepłe morze. Jest to jedno z miejsc na świecie, gdzie możemy obejrzeć na żywo aligatory oraz wiele gatunków bardzo kolorowych ptaków.

Jak widać pomysłów na spędzenie niezapomnianego urlopu, w ciepłych krajach kiedy w Polsce panują mrozy, jest wiele. Dzięki szerokiej ofercie każdy powinien znaleźć coś dopasowanego do swoich preferencji oraz możliwości finansowych. Warto jest polować na oferty last minute.