Polska

10 Najlepszych Atrakcji Turystycznych w Elblągu

Elbląg jest to miasto w województwie warmińsko–mazurskim założone w 1237 roku. Miasto liczy sobie 120 tysięcy mieszkańców i znajduje się blisko Zalewu Wiślanego. Miasto ma bardzo bogatą historię. Ciekawostką o mieście może być to, że jest to najniżej położone miasto w Polsce. Podczas wczasów nad polskim morzem, może to być świetny cel jednodniowej lub dłuższej wycieczki. Przygotowaliśmy dla was listę atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć w Elblągu i bliskiej okolicy. Jego walory estetyczne skuszą na pewno nie jedną osobę. Liczba atrakcji dostępnych w mieście jest naprawdę niemała. Zobacz też wcześniejszy nasz tekst na temat: Ciekawostki o Elblągu

Stare Miasto

źródło: Paweł Sutkowski / Wikipedia

Pierwszą atrakcją, którą każdy poleca to naturalnie Stare Miasto. W Elblągu jest ono charakterystyczne jak w żadnym innym polskim mieście. W czym jest różnica? Odrestaurowane zabytki w nowoczesnym stylu biją ze wszystkich stron. Nowe miesza się ze starym. Jednak kiedy wrócisz tu drugiego dnia, to okaże się, że właśnie ten klimat to jest coś, czego nie doświadczysz w żadnym innym mieście.

Zobacz też -> Najlepsze Restauracje w Elblągu

Nie oszukujmy się, prawie każde miasto ma jakąś starówkę, ale wątpię, żeby była równie charakterystyczna starówka, jak w Elblągu właśnie. Nieważne czy mówimy o Warszawie, Gdańsku czy Krakowie. To Elbląg charakteryzuje się tym właśnie smaczkiem, który trudno jest znaleźć gdziekolwiek indziej.

Sprawdź -> Atrakcje dla Dzieci w Elblągu

Ratusz Staromiejski

Ratusz Staromiejski
źródło: Tomasz Budziński / Wikipedia

Druga atrakcja to budynek – Ratusz Staromiejski w Elblągu. To budynek, który idealnie charakteryzuje styl, który opisaliśmy w poprzednim punkcie. Gdy patrzysz na budynek z zewnątrz to tak naprawdę odnieść można wrażenie, że jest to niedokończony kościół. Styl architektury, w którym ten budynek został wybudowany to retrowersja. Charakteryzuje się naprawdę bardzo specyficznym wyglądem. Uważam, że nie można być w Elblągu i nie zobaczyć tego miejsca. Może ono dać naprawdę bardzo dużo do myślenia – niezależnie czy budynek się spodoba, czy nie.

Kościół św. Mikołaja

Kościół św. mikołaja
źródło: pixabay

Trzecią atrakcją jest majestatyczny kościół katedralny św. Mikołaja. Został on zbudowany między XIII a XV wiekiem. Dość mocno ucierpiał w pożarze spowodowanym przez piorun w 1777 roku. W kościele znajduje się bardzo wiele średniowiecznych elementów. Niektóre z nich to chrzcielnica brązowa z 1387 roku, gotycki relikwiarz św. Krzyża, czy nagrobki z połowy XIII wieku. Z zewnątrz, jak już zostało napisane, kościół robi majestatyczne wrażenie. Jest bardzo duży, wysoki i piękny i jest jedną z najbardziej charakterystycznych budowli w Elblągu.

Park rozrywki Nowa Holandia

źródło: pr.nowaholandia.pl

Czwarta atrakcja jest trochę bardziej atrakcyjna dla dzieci. Chodzi o park rozrywki zlokalizowany na obrzeżach miasta – Nowa Holandia. Jest to miejsce z licznymi atrakcjami skierowanymi także do dorosłych gości. W parku są nie tylko zabawy, ale także można się czegoś nauczyć. Wśród dostępnych tam rozrywek znajduje się między innymi ogromna zjeżdżalnia. Ponadto, mamy możliwość zwiedzenia minizoo i ptaszarni. Warto też przetestować swoje umiejętności orientacji w labiryncie.

Aquapark Dolinka

źródło: dolinka.elblag.eu

Jeszcze jedną atrakcją w Elblągu skierowaną do dzieci jest aquapark Dolinka. Znajdziemy tam kilka basenów, różne fontanny i bicze wodne. Są też baseny duże, średnie i brodziki dla dzieci, a także strefę rozrywki z saunami, leżakami i jacuzzi. Dzieci na pewno będą zachwycone atrakcją.

Paintball

źródło: pixabay

Jeszcze jedną atrakcją dla dzieci może być paintball. Jest to jednak atrakcja już dla nieco starszych dzieci, a nawet dla dorosłych. Jest to świetna rozrywka, a w Elblągu dostępne są dwa miejsca organizujące grę w paintball właśnie. Gry mogą odbywać się w Lesie, oraz w specjalnej lokalizacji, gdzie są różne przeszkody i gry organizowane są i w dzień i nocą.

Escape Roomy

źródło: pixabay

Jeszcze jedną atrakcją, którą warto spróbować wykorzystać w rodzinnym gronie to Escape Room. Gra polega na rozwiązywaniu łamigłówek. Mają one doprowadzić do zagadki postawionej w grze. Może to być świetną okazją do spędzenia czasu razem i wspólnego główkowania nad rozwiązaniem.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

źródło: Joanna Barton / Wikipedia

Ósma atrakcja to Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu. Wystawy w nim dotyczą głównie historii Elbląga oraz jego okolic. Znajdziemy w nim liczne znaleziska archeologiczne, dawne wnętrza, i temu podobne rzeczy. Warte zobaczenia, jeżeli lubisz lokalne muzea.

Centrum Sztuki Galeria EL

Galeria EL w Elblągu
źródło: Anna Denis / Wikipedia

Jeżeli zaś interesujesz się sztuką, to w Elblągu znajdziesz Centrum Sztuki Galeria EL. Prezentowane są tam różne eksponaty, tak więc jeżeli masz ochotę zobaczyć lokalną sztukę tego miasta – jest to miejsce, które należy odwiedzić podczas wizyty w tym mieście.

Park Bażantarnia

Park Bażantarnia
źródło: Anna Denis / Wikipedia

Dziesiąta atrakcja to miejsce, gdzie już na spokojnie odpoczniesz. Jest to park Bażantarnia. Jest to lesisty park, w którym można się wyciszyć podczas spaceru i posiedzieć na ławce słuchając śpiewu ptaków.

Można zauważyć, że atrakcje turystyczne oferowane przez Elbląg są świetną okazją do poświęcenia swojego czasu w weekend. Można znaleźć tu naprawdę wiele ciekawych miejsc. Do tego dowiedzieć się czegoś o historii tego, naprawdę pięknego, miasta.

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje w okolicy Elbląga