Podróże

10 Najlepszych Atrakcji Dla Dzieci z Noclegiem

małe dzieci

Kilkudniowy wyjazd, jest fantastycznym przerywnikiem w codziennych obowiązkach. Chwila odpoczynku i relaksu, wpływa na nas odprężająco. Nabieramy sił, na kolejne pracowite dni.
Taki wyjazd, jest również wspaniałą przerwą dla dzieci, które chcą odpocząć od szkoły.

Warto więc wybrać się w miejsce bogate w atrakcje. Przedstawiamy listę top 10 najlepszych miejsc z noclegiem.

Udany odpoczynek to taki, w którym zabawa jest na pierwszym miejscu.

1. Energylandia

W Energylandi w Zatorze dzieci z pewnością będą bawiły się najlepiej. Jest tu sporo atrakcji. Różnego rodzaju zjeżdżalnie, kolejki i karuzele. Na odważnych czeka tu smoczy gród, zaś dla osób lubiących kąpiele, udostępniony jest water park, w którym możemy zjeżdżać na dużych pontonach. Atrakcje dostosowane są do wieku uczestników, dlatego każdy członek rodziny, będzie mógł spędzić tu niezapomniane chwile. Atrakcja jest na tyle czasochłonna, że warto pozostać tu na kilka dni.

2. Minieuroland

Jeśli Twoje dziecko jest ciekawe świata, zabierz go do Minieurolandu w Kłodzku. To zbiór wszystkich ważnych zabytków nie tylko z Polski, ale również z całego świata. Koło miniaturowej budowli, możesz stanąć, obejrzeć ją z bliska. Dostrzeć każdy, nawet najmniejszy szczegół. Będąc w Parku Miniatur nie będziesz się nudzić. Na terenie MInieurolandu znajduje się również piękny ogród, który fantastycznie prezentuje się w lecie.

3. Iwałd Park

Jeśli nie możecie zdecydować się na jedną, konkretną rzecz, możecie wybrać się do Iwałd Parku. Na turystów czeka tu sporo różnych atrakcji. Mini zoo, w którym możemy zobaczyć między innymi małpy, sowy, ptaki oraz konie, park linowy, park miniatur i duży plac rozrywki, z dużą ilością atrakcji. Nie da się tu nudzić. Aby wszystko dokładnie obejrzeć, warto pozostać tu na noc i na spokojnie zwiedzić Inwałd Park.

4. Giganty Mocy

Jest wiele powodów, dla których warto przyjechać do Bełchatowa. Najważniejszym jest Giganty Mocy, czyli miejskie centrum kultury. Znajduje się tu wiele sal tematycznych, gdzie dzieci mogą poznać historię chociażby węgla i sposoby jego przetwarzania. Odbywają się tu również imprezy o różnej tematycy, a podczas ich trwania, udostępnione sa między innymi gry planszowe.
Teren jest obszerny, dlatego na zwiedzenie potrzebny jest przynajmniej, jeden cały dzień.

5. Magiczny ogród

Na świetny całodniowy wypad rodzinny, doskonale nadaje się Magiczny ogród. Stworzono je na podstawie baśni. Przekraczając bramy ogrodu, możemy poczuć się magicznie i mieć wrażenie, że znajdujemy się w innym świecie. Wszystko za sprawą dbania o każdy szczegół tak, by każdy w ogrodzie czuł się wyjątkowo. Na terenie Magicznych ogrodów znajdują się karuzele, plaża, zamek wróżek, karuzela, zjeżdżalnie, pociąg i plac zabaw. Miejsce jest godne uwagi. Warto wybrać się tu na kilka dni.

6. Centrum Nauki Kopernik

Miejsce, w którym każde dziecko będzie mogło poczuć się jak mały Einstein. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, oferuje bardzo dużo fantastycznych atrakcji. Możemy poeksperymentować lub sterować robotem. Centrum jest na tyle duże, że stale przyciąga tu dzieci żądnych przygód.

7. Pacanowo

Pewny znany koziołek, za wszelką cenę chciał dotrzeć do celu. Był uparty, ale jednocześnie trzymał się swojego planu. Stał się na tyle popularny, że doczekał się swojego miejsca na ziemi.
Zapraszamy wszystkie dzieci do Pacanowa. Znajduje się tu centrum bajki im. Koziołka Matołka, słynnego koziołka, który bardzo chciał dostać się do Pacanowa. Na odwiedzających czeka tu sporo atrakcji. Znajdziemy tu mały teatr, gdzie odbywają się lalkowe spektakle, bajkowy świat, kraina soria moria i wiele innych.

8. Farma Iluzji

Miejscem w którym z pewnością odnajdzie się każde dziecko jest Farma Iluzji. To ogromne miejsce, w którym czeka na nas sporo różnorodnych atrakcji. Dla zwiedzających udostępniono ciufcię, kopalnie złota, basen oraz między innymi dom do góry nogami, który możemy zwiedzić. Dla osób lubiących spędzić czas w gronie rodziny, udostępniono miejsca piknikowe, gdzie po wspólnej zabawie można odpocząć.

9. Świat labiryntów

Aby móc wzmocnić więzi rodzinne, polecamy wam labirynt! Świat labiryntów Bliziny to wyjątkowe miejsce, w którym musimy współpracować by dojść do celu. Teren jest ogromny, a co za tym idzie czas przejścia jest długi. Warto wybrać się tu na kilka dni i skorzystać ze wszystkich atrakcji. 10. Zamek Ogrodzieniec jest pięknym zabytkiem, gdzie możemy poczuć się wyjątkowo. Każdy chłopiec, może bawić się tam w rycerza a dziewczynka w księżniczkę. Gdyby jednak ta forma zabawy wam nie odpowiadała, nieopodal zamku znajduje się park rozrywki. Znajduje się w nim mnóstwo atrakcji dla każdego.

10. Zatorland

Świetnie się bawiłam w Zatorlandzie. Moje dziecko to uwielbiało. Zabawny i edukacyjny, park jest świetnym miejscem, nieważne, czy jesteś z dziećmi, czy tylko z dorosłym towarzystwem. Posiada park targowy, DinoPark, z mnóstwem modeli dinozaurów. Dostępne jest również kino 5D i dwa inne parki tematyczne: mitologia grecka i owady. Park to świetny pomysł dla rodzin z małymi dziećmi. Atrakcje są dobrze dopasowane.

Wśród naprawdę wielu miejsc w Polsce, do których warto się wybrać, powyższe miejsca są jednymi z najbardziej ciekawych. Znajdziemy tu sporo różnych atrakcji. Każdy niezależnie od wieku, będzie się tu super bawił. Planując wyjazd, koniecznie uwzględnij wyżej wymienione atrakcje.