Ameryka Północna

20 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Nowy Jorku

Największa na świecie giełda papierów wartościowych | Arnoldius • CC BY-SA 3.0 / Wikipedia

Nowy Jork, czyli miasto, które nigdy nie śpi. To jedno z najciekawszych miejsc w USA pod względem kulturowym. Nowy Jork dla rodzin z dziećmi oferuje wiele udogodnień w postaci hoteli, restauracji czy kawiarni dostosowanych do potrzeb najmłodszych. Czas spędzony z dziećmi w Nowym Jorku na pewno nie będzie nudny. Do największych atrakcji dla dzieci w Nowym Jorku każdy rodzic zaliczy:

1. New York Aquarium

Akwarium w Nowym Jorku oferuje wspaniałe doświadczenie, pozwalając dzieciom zobaczyć różnorodne gatunki morskie, w tym rekiny, ryby, płazy i wiele innych. Jest to świetna okazja do nauki o życiu morskim.

2. Times Square

Chociaż może wydawać się to miejscem bardziej dla dorosłych, Times Square oferuje wiele atrakcji dla dzieci, takich jak sklepy z zabawkami, gigantyczne ekrany LED i często organizowane są tu uliczne przedstawienia.

3. Muzeum Dziecięce w Brooklynie

Jest to jedno z najstarszych muzeów dziecięcych na świecie, oferujące interaktywne wystawy edukacyjne, które są zarówno zabawne, jak i pouczające.

4. Empire State Building

Wizyta na słynnym obserwatorium może być ekscytującym doświadczeniem dla dzieci, które będą pod wrażeniem widoków na miasto.

5. High Line

Park High Line to zrewitalizowana, podniesiona linia kolejowa przekształcona w park miejski. Spacer po High Line to nie tylko relaks wśród zieleni, ale także okazja do zobaczenia sztuki ulicznej i niezwykłych widoków na miasto.

6. Dysney Store w Times Square

Ten sklep to raj dla dzieci, pełen zabawek i gadżetów związanych z postaciami Disneya. Jest to również świetne miejsce na znalezienie pamiątek.

7. Madame Tussauds New York

Muzeum figur woskowych Madame Tussauds to zabawna atrakcja dla dzieci, które mogą zobaczyć i zrobić zdjęcia z woskowymi postaciami sławnych ludzi.

8. Bryant Park

Bryant Park oferuje wiele atrakcji dla dzieci, w tym karuzele, gry planszowe do wypożyczenia i różne sezonowe wydarzenia.

9. Skyline Drive-In NYC

Kino samochodowe oferujące nie tylko filmy, ale także niesamowity widok na Manhattan. Jest to wyjątkowe doświadczenie dla całej rodziny.

10. Ripley’s Believe It or Not!

Atrakcja w Times Square, która zawiera niezwykłe eksponaty i interaktywne instalacje, które z pewnością zaciekawią i rozbawią dzieci.

11. Queens Zoo

Queens Zoo, gdzie dzieci zobaczą lwy czy żyrafy, a tuż obok znajduje się petting zoo, czyli miejsce, gdzie dzieci mogą głaskać zwierzaki.

12. Muzeum Historii Naturalnej

Muzeum Historii Naturalnej to położona tuż przy Central Parku największa instytucja tego rodzaju na świecie. Nie da się całego obiektu zwiedzić w jeden dzień, dlatego warto wybrać tyko te najbardziej interesujące dziecko sekcje. Najciekawszymi ekspozycjami są np. szkielety dinozaurów czy wiszący pod sufitem model płetwala błękitnego.

13. Children’s Museum

Children’s Museum of New York, które przeznaczone jest dla dzieci przede wszystkim w wieku przedszkolnym. Po muzeum oprowadza pedagog dbający o rozrywkę i bezpieczeństwo dzieci.

14. Central Park

Central Park, czyli miejsce obfitujące w bujną roślinność, łąki, jeziora i potoki, a nawet bajkowy zamek i 21 różnego rodzaju placów zabaw. Na terenie tego parku znajduje się również ZOO i ogród botaniczny, a zimą tworzone jest lodowisko.

15. New York Hall of Science

New York Hall of Science, czyli centrum, które łączy naukę i zabawę. Zaraz obok centrum znajduje się największy plac zabaw w Nowym Jorku.

16. Statua Wolności

Rejs i podziwianie Statuy Wolności, czyli obejrzenie na żywo nieoficjalnego symbolu Stanów Zjednoczonych. Symbol ten jest znany z wielu filmów i bajek. Chcąc zwiedzić Statuę Wolności od środka można wybrać się w rejs turystyczny na Liberty Island

17. Lego

Sklepy Lego, do których wystarczy wejść, aby zapewnić rozrywkę i niezapomniane widoki jak duża replika Statuy Wolności wykonana z klocków. W Nowym Jorku sklepy Lego znajdują się przy Rockefeller Center i przy Flatiron.

18. Most Brookliński

Most Brookliński i DUMBO, co oznacza spacer Mostem Brooklińskim i zwiedzanie okolic DUMBO (skrót od Down Under the Manhattan Bridge Overpass, – czyli dzielnica położona pomiędzy Mostem Brooklyńskim i Mostem Manhattan).

Tylko tutaj istnieje możliwość przejażdżki Jane’s Caroussel, czyli karuzelą z 1922 roku, która ma 48 drewnianych rzeźbionych koni. W rejonie tym często mają miejsce koncerty i spektakle teatralne pod gołym niebem.

19. Muzeum INTREPID

Muzeum INTREPID, które ukazuje historię morskiej oraz lotniczej marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych.

20. Color Factory

Color Factory to interaktywna wystawa, gdzie dziecko zapozna się z różnorodnością kolorów.