Europa

10 Ciekawych Atrakcji dla Dzieci w Atenach

ateny

Ateny są stolicą Grecji i największym miastem całego kraju. Choć miasto jest niezwykle zaludnione, to jednak jest doskonałą propozycją dla rodziców, którzy poszukują miejsca na letnie wakacje.

1. Muzeum Dzieci

Zdecydowanie warto udać się do Muzeum Dzieci. To wyjątkowe miejsce, które powinno zobaczyć każdy, bo przecież każdy z nas był kiedyś dzieckiem.

2. Muzeum Sztuki Dziecięcej

Jednocześnie warto udać się do Muzeum Sztuki Dziecięcej. To jedyna taka galeria na świecie, w której artystami są wyłącznie dzieci.

3. Muzeum Karangioza

Muzeum Karangioza to kolejne miejsce, w którym nasze dzieci po prostu się zakochają. Cały obiekt wypełniony jest rozmaitymi figurkami, a dodatkową atrakcją jest możliwość odegrania prawdziwego przedstawienia.

4. Muzeum Metra

Ateny pełne są ciekawych muzeów. Warto jednak udać się do Muzeum Metra, w którym można podziwiać zabytkowy obecnie wagon. Kiedyś był jedynym łącznikiem między miastem a portem.

5. Największy targ spożywczy

Będąc w Atenach warto udać się na największy targ spożywczy w mieście. To bardzo radosne i intrygujące miejsce. Warto również podkreślić, że dzieci to ulubiona grupa turystów w Grecji. Są zawsze mile widziane.

6. Hellenic Children’s Museum

Hellenic Children’s Museum to kolejne miejsce, które powstało z myślą o najmłodszych turystach. To właśnie tutaj będą mogły wcielić się w rolę dorosłych i sprawdzić na własnej skórze, jak to jest pracować w wybranym przez siebie zawodzie.

7. Muzeum Akropolu

Muzeum Akropolu to obowiązkowy punkt każdej wycieczki z dzieckiem. Dla najmłodszych gości przygotowano specjalne mapy oraz zabawę polegającą na poszukiwaniu Ateny w różnych dziełach.

8. Ogrodów Narodowych

Zdecydowanie warto udać się do Ogrodów Narodowych. To miejsce, które zachwyca wszystkich odwiedzających. Można tutaj podziwiać wiele niespotykanych gatunków fauny i flory.

9. Attycki Park Zoologiczny

Attycki Park Zoologiczny to atrakcja, której nie należy bagatelizować. Ogród znajduje się w atrakcyjnej okolicy i gromadzi wiele wyjątkowych zwierząt, które można podziwiać z bardzo bliska.

10. Happy Train

Warto także mieć na uwadze Happy Train, czyli wesołe ciuchcie, którymi można zwiedzać miasto. To wyjątkowo wygodna opcja dla rodziców z maleńkimi dziećmi.