Polska

6 ciekawych atrakcji w Trójmieście

Badania potwierdzają, że Trójmiasto jest jednym z najczęściej odwiedzanych regionów w okresie wakacyjnym. Nie ma co się dziwić. Kto z nas nie chciałby wejść na sopockie molo czy choć chwilę popatrzeć na port w Gdyni? Jednak nie tylko te pocztówkowe miejsca są warte uwagi, podczas wizyty w Trójmieście. Poznaj 6 ciekawych atrakcji, znajdujących się tym pięknym zakątku Polski!

Dodatkowe atrakcje, z których nie sposób nie skorzystać!

1. AmberSky – naszą podróż zaczynamy w Gdańsku. Polskie London Eye? Czemu nie! Wchodzimy na koło widokowe AmberSky i ruszamy w drogę! Z wysokości 50 m zobaczymy najciekawsze miejsca w mieście, stocznie, a – jeśli dopisze nam szczęście – również morze. W słoneczne i bezchmurne dni, widoczna jest nawet… Mierzeja Helska. Chociaż to ponad 50 km drogi stąd, siedząc w klimatyzowanej kabinie, mamy ją na wyciągnięcie ręki.

2. Escape Room Walkout – w Trójmieście znajdzie się też coś dla miłośników grozy i horrorów. Sopocki escape room oferuje aż 5 różnych pokoi, z których musimy się wydostać przed upływem 60 minut. Przezwycięż swoje strachy, odwiedzając pomieszczenie inspirowane filmem „Piła” lub wejdź do świata starożytnych Egipcjan!

3. Tereny stoczniowe – po sporej dawce adrenaliny, czas udać się na spacer. Nie będzie to jednak taki zwykły spacer… Będziemy bowiem wędrować po terenach stoczniowych. Wokół nas ujrzymy zabytkowe statki, kutry, a także – nadające nadmorskiego klimatu – żurawie. Stosunkowo nową atrakcją tych terenów, są rzeźby autorstwa Czesława Podleśnego. Wyglądają one tajemniczo, a zarazem bardzo intrygująco. Przechadzkę możemy rozpocząć zarówno w Gdańsku, jak i w Gdyni.

Niezła gratka dla nas i naszych dzieci

1. JUMPCITY Gdynia – które dziecko nie marzyło kiedykolwiek o lataniu? W JUMPCITY marzenia przeradzają się w rzeczywistość! Jest to pierwszy park trampolin w Polsce, wyposażony w ponad 140 sprzętów. Znajdziemy tam atrakcje zarówno dla młodszych, jak i dla starszych dzieci, ale świetna zabawa dopisze także dorosłym. Możemy m.in. poćwiczyć figury gimnastyczne, „popływać” w basenie z gąbkami, a nawet zagrać w powietrzną koszykówkę.

2. Fun Climb – ponownie jesteśmy w Gdańsku. Czekają tutaj na nas bajkowe ścianki wspinaczkowe. I to dosłownie – dzieci mogą wspinać się wysoko w górę po wielkich klockach czy pajęczej sieci. Obserwując wspaniałą zabawę naszych pociech, możemy usiąść wygodnie w „Strefie Relaksu” i delektować się kawą. Nie musimy się martwić o ich bezpieczeństwo – o wszystko zadbali pracownicy, dlatego ryzyko powstania jakichkolwiek obrażeń jest zerowe.

3. Aquapark Sopot – przygotujmy się na wielki plusk! Oto nadchodzimy kolejna atrakcja – aquapark w Sopocie! Wizyta w parku wodnym jest ciekawą alternatywą dla pływania w morzu. Ten sopocki, oferuje nam m.in. zjeżdżalnię z rekinami, basen z falą, a wyjątkowym śmiałkom – zjeżdżalnię UltraSpeed.

Zostań w Trójmieście na dłużej!

Jeśli spodobały Ci się atrakcje i masz zamiar się zadomowić, nowe mieszkania w Trójmieście czekają właśnie na Ciebie! Dużej ilości osób zainteresowanych kupnem, sprzyja dobra lokalizacja i korzystna cena. Dopasuj mieszkanie do swoich potrzeb – do wyboru budynki o różnych układach i metrażach. Personalizacji podlega także obecność i wielkość ogrodu, tarasu czy balkonu.