Europa

20 Najlepszych Restauracji w Lizbonie

Lizbona to miejsce, jakie znane jest jako stolica Portugalii. Nie można zapomnieć o tym, że jest to także miasto, które położone jest na siedmiu wzgórzach. Kusi pięknymi widokami, wspaniałymi plażami oraz lokalną kuchnią. Oto lista miejsc, gdzie warto zajrzeć, aby zjeść coś dobrego.

MERCADO DA RIBEIRA

Właściwie jest to hala produktowa, gdzie sprzedawane są różne produkty spożywcze. Oprócz tego można znaleźć tutaj niesamowicie dobre posiłki, jakie można spożyć w specjalnie wydzielonej strefie. Adres: Av. 24 de Julho 49.

Terraço Editorial

Koniecznie trzeba przyjechać tu wieczorem, ponieważ posiłek będzie można zjeść w blasku zachodzącego słońca. Wiele osób docenia ten lokal już za samo położenie. Adres: R. dos Fanqueiros 276 piso 8.

Lota D’ávila

Portugalskie specjały w stylu seafood. Stali bywalcy doskonale zdają sobie również sprawę z tego, że można tutaj także spróbować niesamowitych win portugalskich. Adres: Av. Duque de Ávila 42B.

Gunpowder Lisboa

Indyjska kuchnia w sercu Portugalii. Oprócz tego, że są tu serwowane niesamowite dania w porze obiadowej i wieczornej, to koniecznie trzeba spróbować indyjskich deserów, jakie dosłownie rozpływają się w ustach. Adres: R. Nova da Trindade 13.

Sala de Corte

Ciężko tak naprawdę pominąć miejsce, jakie znajduje się na 34 pozycji, jeżeli chodzi o najlepsze steakhouse na świecie. Wyróżniają się one tym, że można tu często natknąć się na sezonowe mięsa, m.in. wagyu z Japonii. Wielu klientów chwali również tutejsze desery. Adres: Praça Dom Luís I 7.

Pateo – Bairro do Avillez

Koncept, który łączy w sobie kilka ideologii. To tawerna, gdzie można zatrzymać się na dłużej, ale także zamówić szybki posiłek. Lokal, który jest prowadzony przez jednego z najbardziej znanych kucharzy z Portugalii, znalazł się wśród 50 najlepszych na całym świecie. Adres: R. Nova da Trindade 18.

Restaurante Tágide

Oryginalne miejsce, gdzie zawsze można liczyć na unikalne potrawy. Zanim jednak została tu założona oficjalna restauracja, można tu było znaleźć imprezowy klub, gdzie odbywały się koncerty znanych gwiazd. Dopiero potem ograniczono wszelkiego rodzaju imprezy na rzecz klimatycznej restauracji z niesamowitymi daniami. Adres: Largo da Academia Nacional de Belas Artes 19.

Cervejaria Ramiro

Świetne miejsce dla tych wszystkich osób, jakie kochają jeść owoce morza. Wiele osób – nawet przyjezdni – są zgodni co do tego, że można tu znaleźć najsmaczniejszą kuchnię w mieście, jak bazuje na owocach morza. Adres: Av. Alm. Reis 1 H.

Pinóquio

Miejsce, które już od 1982 roku zachwyca owocami morza oraz potrawami, jakie kojarzone są z kuchnią hiszpańską.To niesamowicie klimatyczna restauracja, gdzie zawsze można liczyć na przyjazną obsługę. Adres: Praça dos Restauradores 79 80.

The Decadente

Restauracja, która znajduje się visa vi Miradouro de São Pedro de Alcântara – jednego z piękniejszych punktów widokowych w mieście. Świetne miejsce dla osób, jakie doceniają dekadencki styl. Adres: R. de São Pedro de Alcântara 81.

A Cevicheria

Pierwsze, co można dostrzec, wchodząc do restauracji, to ośmiornica, która zwisa pod sufitem. Ona to właśnie nawiązuje do owoców morza, jakie są specjalnością tego lokalu. Adres: R. Dom Pedro V 129.

Lupita

Można tu zjeść najlepszą pizzę w mieście. Stoliki mają kolor błękitnego, portugalskiego nieba. Często jednak je się tu na stojąco, przed samym lokalem – co też żadnej osobie wydaje się nie przeszkadzać. Adres: Rua de S. Paulo 79.

Prado

Restauracja, gdzie można znaleźć potrawy, które komponowane są z sezonowych składników. Wyróżnia się nie tylko industrialnym wnętrzem, ale także tym, że jako jedna z nielicznych została wyróżniana przez przewodnik Michelin. Adres: Tv. Pedras Negras 2.

Pharmacia Felicidade

To nie tylko restauracja, która znajduje się w budynku Associação Nacional de Farmácia. Na uwagę zasługuje nie tylko menu, ale przede wszystkim aranżacja, która nawiązuje do wystroju apteki. Adres: Rua de Santa Catarina n 2 e n, 4.

Café Lapo

„Piwa rzemieślnicze, wina narodowe, koktajle filozoficzne i portugalska kuchnia” – tak samodzielnie opisało się to miejsce, którego nie sposób pominąć na mapie miasta. Adres: R. Mal. Saldanha 28.

Casa do Alentejo

Mauretański pałac z restauracją i tawerną, której wiele osób nie spodziewa się znaleźć w takim właśnie miejscu. Arabski klimat na portugalskiej ziemi. Adres: R. das Portas de Santo Antão 58.

BytheWine

Jak sama nazwa wskazuje, można spróbować tu niesamowitych dań, jakie można spróbować z potrawami, które są na miejscu serwowane. Do tego należy wspomnieć o smakowitych koktajlach. Adres: Rua das Flores 41 43.

Holy Wine

To tutaj można tak naprawdę zrozumieć, że wina dzieli się nie tylko na czerwone, białe i różowe. Niesamowite miejsce, gdzie można spróbować wyjątkowych trunków. Adres: Calçada da Estrela 15, Lisboa.

Park Rooftop

Miejsce, gdzie można zjeść i się napić, jakie zostało stworzone na dachu parkingu. Adres: Calçada do Combro 58.

Quiosque Ribeira das Naus

Miejsce z niesamowitym widokiem na rzekę, gdzie można wypić kawę, koktajl czy kieliszek wina. Adres: Av. Ribeira das Naus 5.