10 zaskakujących atrakcji dla dzieci i ciekawostek w Nowy Jorku

Nowy Jork, czyli miasto, które nigdy nie śpi.

To jedno z najciekawszych miejsc w USA pod względem kulturowym. Nowy Jork dla rodzin z dziećmi oferuje wiele udogodnień w postaci hoteli, restauracji czy kawiarni dostosowanych do potrzeb najmłodszych. Czas spędzony z dziećmi w Nowym Jorku na pewno nie będzie nudny.

Do największych atrakcji dla dzieci w Nowym Jorku każdy rodzic zaliczy:

1. Queens Zoo

Queens Zoo, gdzie dzieci zobaczą lwy czy żyrafy, a tuż obok znajduje się petting zoo, czyli miejsce, gdzie dzieci mogą głaskać zwierzaki.

2. Muzeum Historii Naturalnej

Muzeum Historii Naturalnej to położona tuż przy Central Parku największa instytucja tego rodzaju na świecie. Nie da się całego obiektu zwiedzić w jeden dzień, dlatego warto wybrać tyko te najbardziej interesujące dziecko sekcje. Najciekawszymi ekspozycjami są np. szkielety dinozaurów czy wiszący pod sufitem model płetwala błękitnego.

3. Children’s Museum

Children’s Museum of New York, które przeznaczone jest dla dzieci przede wszystkim w wieku przedszkolnym. Po muzeum oprowadza pedagog dbający o rozrywkę i bezpieczeństwo dzieci.

4. Central Park

Central Park, czyli miejsce obfitujące w bujną roślinność, łąki, jeziora i potoki, a nawet bajkowy zamek i 21 różnego rodzaju placów zabaw. Na terenie tego parku znajduje się również ZOO i ogród botaniczny, a zimą tworzone jest lodowisko.

5. New York Hall of Science

New York Hall of Science, czyli centrum, które łączy naukę i zabawę. Zaraz obok centrum znajduje się największy plac zabaw w Nowym Jorku.

6. Statua Wolności

Rejs i podziwianie Statuy Wolności, czyli obejrzenie na żywo nieoficjalnego symbolu Stanów Zjednoczonych. Symbol ten jest znany z wielu filmów i bajek. Chcąc zwiedzić Statuę Wolności od środka można wybrać się w rejs turystyczny na Liberty Island

7.Lego

Sklepy Lego, do których wystarczy wejść, aby zapewnić rozrywkę i niezapomniane widoki jak duża replika Statuy Wolności wykonana z klocków. W Nowym Jorku sklepy Lego znajdują się przy Rockefeller Center i przy Flatiron.

8. Most Brookliński

Most Brookliński i DUMBO, co oznacza spacer Mostem Brooklińskim i zwiedzanie okolic DUMBO (skrót od Down Under the Manhattan Bridge Overpass, – czyli dzielnica położona pomiędzy Mostem Brooklyńskim i Mostem Manhattan).

Tylko tutaj istnieje możliwość przejażdżki Jane’s Caroussel, czyli karuzelą z 1922 roku, która ma 48 drewnianych rzeźbionych koni. W rejonie tym często mają miejsce koncerty i spektakle teatralne pod gołym niebem.

9. Muzeum INTREPID

Muzeum INTREPID, które ukazuje historię morskiej oraz lotniczej marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych.

10. Color Factory

Color Factory to interaktywna wystawa, gdzie dziecko zapozna się z różnorodnością kolorów.

4.5/5 - (liczba ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *