10 najlepszych restauracji w Pieninach

Pieniny to pasmo górskie w łańcuchu Karpat, położone w południowej części Polski i na Słowacji.

Ze względu na piękne okoliczności przyrody, okolice te bardzo często odwiedzane są przez turystów i miłośników gór z obu stron granicy. Dlatego też nie brakuje tutaj świetnych restauracji.

I to najlepsze z nich.

1. Schroniską pod Durbaszka

Schroniską pod Durbaszka znajduje się w Małych Pieninach, a więc jest miejscem oferującym przede wszystkim wspaniałe widoki. W karcie dań znajdują się potrawy, które z pewnością dodadzą sił turystom eksplorującym góry, a więc pierogi ze skwarkami czy mocna kawa.

2. Schronisko Orlica

Schronisko Orlica przypomina przydrożną kantynę, z której rozpościera się wspaniała panorama Pienin. Na turystów czekają tutaj tradycyjne potrawy góralskie, takie jak pierogi z bryndzą.

3. Karczma u Polowacy

Karczma u Polowacy to utrzymana w góralskim stylu karczma, gdzie można skosztować legendarnego w tych okolicach pstrąga z grilla, do którego oferowany jest bogaty bar sałatkowy.

4. Pizzeria Zapiekana

Pizzeria Zapiekana w Pieninach to połączenie pizzy w stylu włoskim i amerykańskim. Ciasto jest wyjątkowo cienkie, a na górze znajduje się całe bogactwo świeżych dodatków. W lokalu mogą również przebywać zwierzęta.

5. Czerwony Klasztor

Czerwony Klasztor znajduje się po części słowackiej, tuż za granicą. Mimo dużej powierzchni lokal jest bardzo klimatyczny i przytulny, a karta dań zawiera zarówno potrawy typowo góralskie, jak i słynny smażony ser z frytkami, który jest popularny w Czechach i na Słowacji.

6. Restauracja u Walusia

Restauracja u Walusia to lokal utrzymany w tradycyjnym stylu góralskim, gdzie można skosztować żurku po pienińsku, placków po hajducku czy smażonego pstrąga. W okresie letnim restauracja oferuje obszerny taras dla gości.

7. Restauracja Pod Kolejką

Restauracja Pod Kolejką to przyjemne i nowoczesne miejsce, w którym można zjeść pyszne śniadanie, obiad i kolację. Potrawy oscylują pomiędzy kuchnią europejską a regionalną tradycją, dlatego obok kotletów drobiowych i pieczonych ryb, znalazło się również miejsce dla kwaśnicy czy placków ze śmietaną.

8. Restauracja Koci Zamek

Restauracja Koci Zamek to miejsce, w którym serwowana jest regionalna kuchnia góralska, która opiera się na mięsie, ale także liczne dania wegetariańskie.

9. Bar Chatka

Bar Chatka to miejsce, w którym można poczuć ciepło domowe. Za sprawą kameralnego wystroju, rozpalonego kominka i dużych porcji, miejsce to spełni oczekiwania wielbicieli domowej kuchni polskiej i góralskiej.

10. Biały Domek Restauracja

Biały Domek Restauracja to lokal specjalizujący się w kuchni polskiej. Na miejscu czekają więc tradycyjne zupy polskie, takie jak rosół czy żurek, a także wyśmienite kotlety schabowe i zasmażana kapusta.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.