10 najlepszych restauracji w Karwi

Karwia w sezonie jest tętniącą życiem miejscowością, a to za sprawą piaszczystej plaży o tej samej nazwie, która się tutaj znajduje.

Jak każda wieś w województwie pomorskim, miejsce to ma dobrze rozwiniętą sieć lokali gastronomicznych, w których turyści mogą skosztować regionalnych przysmaków i nie tylko.

Oto dziesięć najlepszych miejsc w Karwii, w których warto zatrzymać się na obiad.

1. Piwniczka u Jerzego Waskowskiego

Piwniczka u Jerzego Waskowskiego to wykwintna restauracja, w której można skosztować pysznych ryb, potraw mięsnych i typowych dla polskiej kuchni pierogów czy placków. Mimo elegancji, miejsce to jest przytulne i panuje w nim przyjemna atmosfera.

2. Tawerna Złota Restaurant

Tawerna Złota Restaurant specjalizuje się w szeroko pojętej kuchni europejskiej i dysponuje szerokim wyborem dań wegetariańskich. Kaczka z pieczonymi jabłkami, włoska pizza czy pieczone szparagi z serem i ziemniakami to tylko część smakowitych potraw w menu.

3. Poezja Smaku

Poezja Smaku zaprasza klientów na smażone ryby z frytkami i surówkami, a także apetyczne gulasze, zupy i makarony.

4. 5-ta Klepka

5-ta Klepka to przestronne miejsce utrzymane w klimacie śródziemnomorskim. Szef kuchni proponuje klientom atrakcyjnie podane ryby, zupy z owoców morza czy pasty.

5. Bar Rodzinny

Bar Rodzinny doskonale sprawdzi się w przypadku rodziców z małymi dziećmi. Poza smażonymi rybami z frytkami i szaszłykami, furorę robią tutaj desery dla dzieci, czyli barwne gofry z misiami.

6. Złota Rybka

Złota Rybka to przestronny lokal, w którym serwowane są dania typowe dla kuchni śródziemnomorskiej i polskiej. Specjalnością tutejszych kucharzy jest włoska pizza i smażona w panierce ryba.

7. Willa Bliźniak II

Willa Bliźniak II to umiejętne połączenie kuchni polskiej i tradycyjnych smaków nadbałtyckich. Poza rosołem i daniami mięsnymi, serwowana jest tutaj smażona ryba z dodatkiem świeżych warzyw i frytek.

8. Dziadówka

Dziadówka to klimatyczne miejsce, w którym serwowane są potrawy będące dziedzictwem kulinarnym regionu. Są to między innymi kaczki z własnej hodowli oraz słynna zupa dziadówka.

9. U Rybaka

U Rybaka to uniwersalne miejsce, w którym można zjeść najsłynniejsze polskie potrawy, jak i dania typowe dla nadmorskich miejscowości, takie jak smażone pstrągi i sandacze.

10. Pizzeria Mariano

Pizzeria Mariano oferuje swoim klientom nie tylko pizzę, ale również rybę w panierce i zapiekane placki z gulaszem. Dogodna lokalizacja i domowa atmosfera stanowią dodatkowy walor tego miejsca.

4.2/5 - (liczba ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.