10 najlepszych restauracji w Jurze Krakowsko Częstochowskiej

Jura Krakowsko-Częstochowska znajduje się w południowej części Polski.

W rzeczywistości jest makroregionem geograficznym, który wchodzi w skład Wyżyny Śląsko-Krakowskiej. To istny raj dla miłośników natury i aktywnego w gruncie rzeczy odpoczynku.

W tej części Polski można również dobrze zjeść.

1. Piwnica Pod Nietoperzem

Piwnica Pod Nietoperzem w Ojcowie to jedno z tych miejsc, do których koniecznie trzeba się udać. Lokal serwuje pysznego pstrąga, placki z borowikami, pstrąga po ojcowsku oraz wybitne naleśniki.

2. Restauracja Harcówka

Restauracja Harcówka to lokal serwujący bardzo dobrą kuchnię polską. Zdecydowanie warto skosztować tutejszego żurku, pierogów i grillowanych polędwiczek. Ceny nie należą do wygórowanych, a jedzenie jest po prostu zachwycające.

3. Kamienny Ogród

Kamienny Ogród w Ojcowie to miejsce znane i lubiane. W lokalu można skosztować pysznej pizzy z pieca i grillowanego mięsa. Porcje są solidne, a ceny wyjątkowo atrakcyjne.

4. Bar Sąspówka

Bar Sąspówka zasługuje na uwagę ze względu na lokalizację. Z restauracji rozpościera się fantastyczny widok na Ojcowski Park Narodowy. W środku natomiast będzie można delektować się wędzoną rybą i wędlinami. Lokal oferuje również spory wybór w zakresie piw kraftowych.

5. Pstrąg Ojcowski

Pstrąg Ojcowski to przede wszystkim wieloletnia tradycja sięgająca jeszcze czasów przedwojennych. Wyjątkowa hodowla i wyjątkowy smak.

6. Restauracja Pod Bocianem

Restauracja Pod Bocianem to wyjątkowa pizzeria. Miejsce, w którym można się delektować klasycznymi pizzami, jak i pizzą w wersji góralskiej lub wegetariańskiej.

7. Karczma Maciejówka

Karczma Maciejówka to mieszanka wybornych smaków i gwarancja bardzo wysokiej jakości usług. Hitem lokalu jest penne z kurkami i podgrzybkami w śmietanie.

8. Zajazd Zazamcze

Zajazd Zazamcze to malowniczo usytuowana restauracja, w której bez problemu zorganizujemy większą imprezę. Lokal stawia przede wszystkim na kuchnię polską i trzeba przyznać, że wszystkie dania są godne pochwały.

9. Ojcowski Dworek

Ojcowski Dworek to bajeczne i niepowtarzalne miejsce. Idealne na wyjątkową okoliczność. Lokal oferuje kuchnię polską w najpiękniejszym wydaniu.

10. Zajazd Wilczy Apetyt

Zajazd Wilczy Apetyt oferuje bardzo dobrą pizzę. Niemniej, można tutaj również skosztować tradycyjną polską kuchnię.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.