10 najlepszych restauracji na Mazurach

Mazury to prawdziwa perła na skalę całego kraju. Miejsce, które kojarzy się przede wszystkim z pięknymi jeziorami, ale również z bogatą i zawiłą historią.

Dla niektórych turystów jest jedyną słuszną destynacją w sezonie letnim. I nic w tym dziwnego.

Ten region Polski zachwyca na każdym kroku i na szczęście ma również sporo do zaoferowania w kwestii kulinarnej.

1. Restauracja Krutyńska

Restauracja Krutyńska to przede wszystkim ekskluzywny wystrój. Miejsce idealne na zorganizowanie wesele lub innej podniosłej okoliczności. Lokal serwuje przepyszną polską kuchnię na najwyższym poziomie.

2. Bajkowy Zakątek

Bajkowy Zakątek to miejsce idealne na zimowy lub letni odpoczynek. To właśnie tutaj znajduje się wspaniała restauracja „Pod Kogutem”. Karta dań zaspokoi oczekiwania nawet najwybredniejszych gości.

3. Restauracja Ratuszowa

Restauracja Ratuszowa znajduje się w Mrągowie. To ekskluzywne miejsce, które jednocześnie nie odznacza się zbyt wygórowanymi cenami. Można powiedzieć, że w lokalu króluje kuchnia europejska. Każde z dań przygotowywane jest z najwyższą starannością.

4. Karczma i Gościniec Zacisze

Karczma i Gościniec Zacisze w Krutyni to jedno z tych miejsc, do których z chęcią wraca się ponownie. Również ze względu na regionalne specjały i rarytasy kuchni polskiej.

5. Słowiczówka

Słowiczówka – Mazury Od Kuchni to piękny drewniany wystrój i wybitne jedzenie. Warto skusić się na pysznego sandacza w sosie curry lub rozgrzewający krem z dyni.

6. Restauracja Mazurska

Restauracja Mazurska w Krutyni to niezwykle malownicze miejsce i piękny wystrój. Lokal serwuje pyszne jedzenie na bazie naturalnych i regionalnych produktów.

7. Pokrzywa

Pokrzywa – Mazury Na Talerzu to niezwykłe połączenia smakowe na talerzu. Warto spróbować tutejszej zupy z pieczonego ziemniaka czy wybornej gęsiny.

8. Karczma Stara Kuźnia

Karczma Stara Kuźnia leży w centralnej części Mazur. To miejsce z klimatem i pysznym jedzeniem inspirowanym polskimi smakami.

9. Żeglarska Smażalnia

Żeglarska Smażalnia – Fishbarka to popularne miejsce, w którym można delektować się pysznie przyrządzoną rybą w różnych wersjach i kombinacjach.

10. Tawerna Wrota Mazur

Tawerna Wrota Mazur to lokal, w którym odnajdą się miłośnicy włoskich przysmaków. Lokal serwuje bardzo dobrą pizzę.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.