Polska

10 interesujących atrakcji dla dzieci w Złotym Potoku

Staw Amerykan | Fot. Frees / Wikipedia

Złoty Potok to miejsce, które co roku przyciąga do siebie tysiące zaciekawionych nim turystów.

Ale to także tereny, które idealnie służą najmłodszym, gdyż znajduje się tu multum atrakcji dla nich, które sprawiają, że wyjeżdżają one wręcz oczarowane.

Dlatego zdecydowanie warto zapoznać się z tymi najlepszymi z nich, by w pełni zrozumieć, skąd bierze się fenomen tego miejsca i dlaczego rodzice z radością zabierają tu swoje pociechy.

1. Spływy pontonowe

To pierwsze z miejsc, które zachwyci każde dziecko, zarówno te starsze, jak i młodsze. To nie tylko doskonała zabawa, ale i również miejsce, gdzie mogą wraz z dorosłymi pokonywać wiele tras pełnych licznych przeszkód.

2. Wiking

Dzieci, które kochają konie, bezapelacyjnie powinny wybrać się właśnie tutaj. Będą mogły zarówno podziwiać te piękne zwierzęta, jak i również będą miały możliwość przejażdżki na nich, co będzie niesamowitym przeżyciem.

3. Zamek Ogrodzieniec

To kolejna z niezwykłych atrakcji znajdująca się w niedaleko oddalonym Podzamczu. Piękne ruiny, multum zabaw dla najmłodszych, jak i również różnorakie pokazy rycerskie, które najmłodszych wręcz zaczarują.

4. Jaskinia Ostrężnicka

To niezwykle ciekawa grota, która znajduje się na terenie wzgórza Ostrężnik. To miejsce, z którego niezwykle blisko można dotrzeć do Zamku Ostrężnik, stąd wiele osób uważa, że to miejsce, które kryje w sobie wiele skarbów, które nie zostały jeszcze odkryte. To istny raj dla dzieci, które marzą o odkrywaniu skarbów.

5. Jurajski Park Linowy

To doskonała rozrywka dla całej rodziny. Jest to miejsce idealne na aktywne spędzenie wolnego czasu, jak i również masa dobrej zabawy, szczególnie dla najmłodszych uczestników takiej wycieczki.

6. Diabelskie Mosty

To kolejne z miejsc wartych zobaczenia. Jest to zgrupowanie skałek, które znajdują się w Rezerwacie Parkowe. Nazwane zostały tak przez poetę Zygmunta Krasińskiego, podczas jego pobytu w Złotym Potoku. Idealne miejsce na odpoczynek i wspinaczek dla każdego dziecka.

7. Staw Zielony

To niezwykle piękny malowniczy staw, który zwany jest również Snem Nocy Letniej. Warto również wybrać się do znajdującego się tuż obok Źródła Spełnionych Marzeń, które wiele osób uważa za legendarne, gdyż ponoć spełnia ono marzenia. Dla najmłodszych jest to miejsce magiczne.

8. Ścieżki rowerowe

To doskonałe miejsce dla wszystkich młodych pasjonatów rowerowych wycieczek. Podróże przy pięknych widokach zrobią na każdym ogromne wrażenie.

9. Grota Niedźwiedzia

To miejsce, które powinno odwiedzić przede wszystkim grono młodych pasjonatów historii. Z owym miejscem wiąże się wiele ciekawostek historycznych, które na pewno zachwycą niejednego z nich.

10. Ścieżka Tropem Tajemnic

To niezwykle interesująca atrakcja zdecydowanie godna polecenia. To ścieżka przyrodniczo – dydaktyczna licząca 1700 metrów podzielona na kilkanaście etapów. Sama trasa w otoczeniu pięknych widoków to istna przyjemność dla każdego. Każde dziecko będzie nią wręcz zachwycone