10 fascynujących atrakcji dla dzieci w Pucku i okolicy

Puck to niewielkie miasto znajdujące się w województwie pomorskim na terenie Kaszub.

Według statystyk liczy sobie niespełna dwanaście tysięcy mieszkańców. Od pewnego czasu Puck cieszy się sporą popularnością, aczkolwiek w dalszym ciągu jest znacznie spokojniejszym miejscem na letni wypoczynek niż okoliczne kurorty, do których ściągają tysiące turystów w sezonie letnim.

To doskonałe miejsce dla rodziców poszukujących destynacji pełnej atrakcji na najmłodszych pociech.

1.Plaża

Jedną z największych atrakcji Pucka jest zdecydowanie plaża. Piaszczysta czysta plaża to idealne miejsce na odpoczynek i wspaniałe zabawy dla najmłodszych.

2. Stary rynek

Bez względu na wiek warto przespacerować się na słynny stary rynek. To właśnie tutaj kwitnie życie kulturalne. Można również podziwiać wspaniały ratusz.

3.Molo

Puck słynie z cudownego mola. To doskonała atrakcja dla osób, które doceniają piękno polskiego wybrzeża.

4. Rejs po Zatoce Puckiej

Warto zdecydować się na rejs po Zatoce Puckiej. Miejsce pozwala oglądać okolice z zupełnie innej, atrakcyjnej perspektywy.

5. Port rybacki

Sporą atrakcją jest port rybacki w Pucku. Znajduje się tutaj przystań rybacka oraz marina jachtowa. To miejsce o cudownym klimacie.

6. Huta szkła PuckGlas

Niezapomnianą atrakcją może okazać się fantastyczna huta szkła PuckGlas. Warto wybrać się do huty na spektakularne pokazy, w trakcie których poznamy tajniki produkowania szkła. To wspaniały pomysł na wspólny rodzinny dzień.

7. Farę

Z całą pewnością warto udać się na Farę, czyli na parafię św. Apostołów Piotra i Pawła. To jedna z najstarszych budowli tego typu na całym pomorzu. Powstała najpewniej w XII wieku.

8. Zegar słoneczny

Będąc w porcie rybackim warto namierzyć słynny zegar słoneczny. Został skonstruowany na wzór koła sterowego i jest jednym z obowiązkowych punktów Pucka.

9. Bursztyn Bałtycki Dziedzictwo i nowoczesność

W budynku ratuszu często odbywają się wystawy. Jedną z najpopularniejszych jest „Bursztyn Bałtycki Dziedzictwo i nowoczesność 20”.

10. Tematyczne ławki

Puck to miasto, które słynie z wyjątkowych ławek. W tym wypadku mamy do czynienia z tematycznymi ławkami, które w pewien sposób nawiązują do ważnych wydarzeń związanych z miastem.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.