Ciekawostki

10 fascynujących atrakcji dla dzieci w Antigui i Barbudy

Antigua i Barbuda to wyspiarskie państwo na Morzu Karaibskim, która utrzymuje się głównie dzięki turystyce.

Nic dziwnego. Na miejscu spragnienie odpoczynku i atrakcji turyści mogą cieszyć się wspaniałą pogodą, lazurową wodą, egzotycznymi potrawami i licznymi atrakcjami, które zachwycają nie tylko dorosłych, ale również dzieci.

Oto kilka z nich.

1. Zwierzęta

Mali miłośnicy zwierząt mogą na wyspie zetknąć się z rzadkimi okazami zwierząt, takimi jak lasówka barbudzka, manaty czy kilka różnych gatunków delfinów.

2. Half Moon Bay

Half Moon Bay to piękna zatoka otoczona jedną z najwspanialszych plaż na całych Karaibach. Dzieci będą zachwycone nie tylko srebrzystym piaskiem kontrastującym z błękitną wodą, ale również kolorową rafą koralową.

3. Stingray City

Stingray City to niezbyt głęboka sadzawka z piaszczystym dnem, gdzie możliwe jest nurkowanie. Dodatkową atrakcją, poza wspaniałą rafą koralową, są tutaj przyjazne i urocze płaszczki. Kontakt z tymi zwierzętami może być dla dzieci niezapomnianą przygodą.

4. Plaża Barbuda

Z kolei małe dziewczynki nie pozostaną obojętne na plażę o długości 17 kilometrów, którą pokrywa zabarwiony na blady róż piasek. Plaża Barbuda jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej nietypowych na Karaibach.

5. Nelson’s Dockyard National Park

Nelson’s Dockyard National Park to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Antigui. Znajduje się tutaj brytyjska stocznia marynarki wojennej z XVIII wieku, odrestaurowana przystań oraz liczne galerie, sklepy i restauracje serwujące miejscowe potrawy.

6. Dickenson Bay

Dickenson Bay to miejsce, którego nie powinni ominąć mali fani sportów wodnych. Piękne plaże i walory estetyczne otoczenia to tylko dodatek do mocnych fal, dzięki którym na miejscu można uprawiać najróżniejsze dyscypliny.

7. St. John’s

St. John’s to stolica oraz port wycieczkowych statków. Gwar i kolory działają na zmysły, a na straganach znajdują się całe góry egzotycznych kwiatów i owoców. Portowe rynki tętnią życiem, a w Muzeum Antigua i Barbuda można poznać historie wyspiarskiego państwa.

8. Devil’s Bridge

Devil’s Bridge to naturalny most zwany Mostem Diabła. Został wyrzeźbiony na przestrzeni stuleci przez fale uderzające o brzeg. Znajdują się tutaj również obserwatoria ptaków.

9. Świeże owoce

Jeśli dziecko przepada za świeżymi owocami, tutaj będzie mogło skosztować najlepszych owoców niemalże prosto z drzewa. Palmy kokosowe, mango i figi są tutaj elementem codziennego krajobrazu, a owoce smakują lepiej niż gdziekolwiek indziej.

10. Jaskinia Darby

Jaskinia Darby to jedno z najbardziej intrygujących miast na terenie państwa. Została stworzona wskutek wypłukiwania wapiennych skał i ma średnicę o długości ponad stu metrów. W środku rosną wysokie palmy i paprocie.